Mają tylko jednego syna. Nie doczekali się od niego wnuków, więc... postanowili go pozwać

Domagają się gigantycznego odszkodowania.
Mają tylko jednego syna. Nie doczekali się od niego wnuków, więc... postanowili go pozwać
Fot. Unsplash
19.05.2022

Jeszcze parę dekad temu ślub był uznawany za naturalną, a wręcz obowiązkową kolej rzeczy w przypadku zakochanej pary. Z kolei tuż po zawarciu małżeństwa wszyscy zasypywali młodych pytaniami o to, kiedy ich rodzina się powiększy. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej – coraz mniej par decyduje się na ślub, a niektórzy otwarcie mówią o tym, że nie zamierzają mieć dzieci. 

Zobacz również: Postanowili nigdy nie mieć dzieci. Po latach wyznają, czy żałują tej decyzji

Jednak nie wszyscy są w stanie zaakceptować taką zmianę pokoleniową i pogodzić się z faktem, że nigdy nie doczekają się wnuków. Pewne małżeństwo jest tym tak rozczarowane, że postanowiło pozwać własnego syna i jego żonę. Domagają się od nich gigantycznego odszkodowania. 

Indie. Nie doczekali się wnuków, więc pozwali syna i jego żonę 

Na taki niecodzienny krok zdecydowali się Sanjeev i Sadhana Prasad, małżeństwo pochodzące z Indii. Para doczekała się tylko jednego syna, Shreya, który ma dziś 35 lat i sześć lat temu ożenił się z Shubhangi w ramach małżeństwa aranżowanego, podaje BBC. 

Jednak para do tej pory nie doczekała się potomstwa i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Rozczarowani rodzice Shreya pozwali go i jego żonę argumentując brak wnuków jako “okrucieństwo mentalne”. 

W rozmowie z lokalnymi mediami 61-letni Sanjeev tłumaczył, że wydał na syna wszystkie swoje oszczędności. W 2006 roku wysłał go do Stanów Zjednoczonych na kurs pilotażu, który kosztował 65 tys. dolarów (ok. 293 tys. zł). Para opłaciła też koszty związane z weselem Shreya i Shubhangi - zapłaciła za przyjęcie w pięciogwiazdkowym hotelu, podróż poślubną oraz samochód o wartości 80 tys. dolarów (ok. 361 tys. zł).  

Jak tłumaczyli Sanjeev i Sadhana, w zamian oczekiwali tylko jednego – wnuka, którego będą mogli bawić na emeryturze. 

Mój syn ożenił się sześć lat temu, ale wciąż nie planuje mieć dziecka. Gdybyśmy mieli wnuka, z którym moglibyśmy spędzać czas, nasz ból byłby łatwiejszy do zniesienia

- mówił 61-latek. 

Teraz rodzice 35-latka domagają się od niego rekompensaty w wysokości 650 tys. dolarów, czyli prawie 3 mln zł. 

Każdy rodzic marzy o tym, żeby z czasem zostać dziadkiem. Oni czekali na to latami 

- argumentował prawnik państwa Prasad, AK Srivastava. 

Jak podaje BBC, pierwsze posiedzenie sądu w tej niecodziennej sprawie odbędzie się 17 maja. 

Co sądzicie o tej historii? 

Zobacz również: Pozwała lekarza matki za to, że się urodziła. Sąd wydał wyrok w tej niecodziennej sprawie

Polecane wideo

Dzieci tej pary wyglądają jak postaci z Disney’a!
Dzieci tej pary wyglądają jak postaci z Disney’a! - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.05.2022 13:59
Ja codziennie mam ochotę pozwać moich rodziców o to, że urodziłam się w tym zapyziałym kraju. Ale matka nie mogła wyjechać gdzieś, gdzie jest prawo ziemi, najlepiej USA, bo w tamtych czasach paszporty przetrzymywało państwo a nie obywatel. Było to po to, aby z tego chorego kraju nikt nie uciekł, żeby niwolnicy dalej byli niewolnikami. Teraz musze się męczyć w tym skur***łym kraju, bo oczywiście nikt nie da mi pobytu stałego w USA. Najwyżej wiza czasowa bez prawa pracy. A turystyczne 3 mc mnie nie interesują. Codziennie chę oddać to syfiaste obywatelstwo, lepiej być bezpaństwowcem niż obywatelem tego kraju. Ale nie, nie mogę tego zrobić, bo to niewykonalne!
zobacz odpowiedzi (2)
Oliwier (Ocena: 5) 19.05.2022 10:20
Oskarży cie Ziobro a obroni Donald Tusk . Pasuje . I napewno zostaniesz królową … kiedyś jak na dworze urodził się chory dzieciak to go spuszczali ze skaly a teraz to możesz wystąpić na okładce Vogue’a, Officiel Elle , Glamour , cosmopolitan . Więc ciesz się ze cie urodzili w naszych czasach . Wal po Dermoton do poradni bielctwa i maskuj plamy bo idzie lato musisz uważać . Zabezpiecz się za nim będzie za późno
zobacz odpowiedzi (3)
Oleksy (Ocena: 5) 19.05.2022 10:16
To ja musiałbym pozwać moich rodziców za to ze mnie urodzili pomimo ze ojciec ma bielctwo . Leczy się i opłaca moje leczenie ale nie żyje tak jak moje 16 letnie rówieśniczki . Właściwie to powinnam urodzić się w pałacu królewskim jako księżniczka i z gwarancjami ze zostanę królową . Tylko kto by był u nas oskarżycielem a kto obrońca . Jaką role będzie spełniać Ziobro ?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.05.2022 09:48
Toksyczni starzy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.05.2022 08:47
Aha, Indie..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie