Nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziecka? Pomoże Ci „test kubka”

Podobno działa bez pudła.
Nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziecka? Pomoże Ci „test kubka”
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/5066618324201269 & pinterest.co.uk/pin/3659243436106236)
16.05.2022

Wydaje się, że z roku na rok przybywa osób, które podczas wybierania imienia dla dziecka zdają się nie mieć zupełnie żadnych ograniczeń i wychodzą z założenia “im bardziej nietypowo, tym lepiej”. Niestety silenie się na oryginalność nie zawsze okazuje się dobrym pomysłem. 

Zobacz również: Zawód? Wybieranie imion dla dzieci. Rodzicie płacą tej ekspertce krocie

Jak zatem uniknąć tego błędu, a jednocześnie wybrać dla swojej pociechy unikatowe imię? Pewna mama przekonuje, że znalazła na to niezawodny sposób. Określa go jako “test kubka” i twierdzi, że właśnie dzięki niemu znalazła idealne imię dla swojej córeczki. 

Jak wybrać imię dla dziecka? Pomoże Ci „test kubka”Fot. Pixabay.com

Jak wybrać imię dla dziecka? Pomoże Ci „test kubka” 

Kobieta podzieliła się swoim pomysłem na brytyjskim forum mumsnet.com. Zasada jest bardzo prosta – wystarczy wybrać się do kawiarni Starbucks, a gdy barista zapyta o imię, należy podać propozycję, jaką wybraliśmy dla naszego dziecka. 

Autorka wpisu wyjaśniała, że w momencie gdy nasze zamówienie jest gotowe do odbioru, a barista wywołuje podane przez nas imię, wystarczy rozejrzeć się po kawiarni i sprawdzić, jak zareagowali na nie inni. 

Wypróbowałam ten trik kilka razy w różnych miejscach z imieniem, które zostało wyśmiane przez wielu tutejszych forumowiczów. Jednak w prawdziwym życiu ludzie spontanicznie mówili: “Wow, masz urocze imię”, zwłaszcza młodsze osoby reagowały na nie pozytywnie. Poza tym nikt nie miał krytycznych uwag co do jego pisowni ani wymowy. Myślę, że to bardzo przydatna sztuczka 

- oceniła autorka wątku. Wyjaśniła też, że to właśnie “test kubka” pomógł jej podjąć decyzję co do imienia swojej córeczki - dziewczynka otrzymała imię Xanthe. 

Co sądzicie o takiej metodzie jeśli chodzi o wybór imienia dla dziecka? Wypróbujecie “test kubka”? 

Zobacz również: „Rodzice chcieli, żeby była inna”. Internauci o najbardziej niedorzecznych imionach dla dzieci

Polecane wideo

Numerologia Twojego nazwiska. Wylicz swoją wibrację
Numerologia Twojego nazwiska. Wylicz swoją wibrację - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.05.2022 16:23
Tak się kończy bezmyślne przepisywanie artykułów z amerykańskich stron. Zrób tak w polskim Starbucksie, to gwarantuję, że nawet jak podasz imię Hermenegilda, to nikt się nawet nie obejrzy. To nie Ameryka, gdzie człowiek powie obcemu na ulicy, że ma fajne buty :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.05.2022 09:34
Rany ale żenada… z chłopięcym imieniem tez by tak zrobiła? To dopiero wzbudziłaby ciekawość, gdyby podeszła do lady gdy ktoś woła Antoniego czy Stanisława. Imię ma się podobać mi i ojcu dziecka, a nie randomom w starbucksie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.05.2022 10:11
Imię musi być normalne, niestarodawne, nieoklepane, nie zawierać w sobie innego imienia (np. Joanna) i się zdrabniac dwustopniowo. Maciej, Maciek, Maciuś.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie