Latami wciągała brzuch. Pokazała, jakiego zaburzenia się przez to nabawiła

Jak teraz wygląda jej ciało?
Latami wciągała brzuch. Pokazała, jakiego zaburzenia się przez to nabawiła
Fot. Instagram.com (@itsnikki.g)
07.05.2022

Idealnie płaski brzuch to marzenie wielu z nas. Problem polega tylko na tym, że... ideały nie istnieją. Dietetycy i trenerzy personalni coraz częściej (wreszcie) głośno mówią o tym, że płaski brzuch się miewa, a nie ma. To dlatego, że w ciągu doby nasze ciało się zmienia w zależności od posiłków, jakie spożywamy i innych czynników, a w przypadku kobiet również zależnie od cyklu menstruacyjnego. 

Zobacz również: Te zdjęcia różni tylko... zjedzony posiłek. Blogerka normalizuje sposób, w jaki zmieniają się nasze ciała

Mimo to wiele z nas robi wszystko, by zamaskować wystający brzuszek na przykład pilnując się, aby go wciągać. Zdaniem lekarzy to jedna z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić swojemu organizmowi. Potwierdza to TikTokerka, która latami wciągała brzuch, przez co nabawiła się realnego schorzenia. Jak teraz wygląda jej ciało? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nikki G ⚡️ Plus Size Babe (@itsnikki.g)

Latami wciągała brzuch. Pokazała, jakiego zaburzenia się nabawiła 

Tą TikTokerką jest Nikki Garza, 27-letnia aktorka i influencerka z Atlanty. Nikki zamieszcza na swoich kanałach w mediach społecznościowych przede wszystkim treści w nurcie body positive oraz tolerancji dla mniejszości seksualnych. 

Jeden z najnowszych filmików Nikki na TikToku wywołał wielkie poruszenie i został obejrzany ponad 6,5 mln razy. Dziewczyna pokazała na nim, jak wygląda jej brzuch po latach wciągania go.  

Na ciele Nikki, tuż pod piersiami pojawiły się charakterystyczne wgłębienia. Medycyna określa to zjawisko jako “hourglass syndrome”, czyli “syndrom klepsydry”. Nikki wyjaśniała, że to zmiana permanentna, ponieważ wciąganie brzucha spowodowało, że na jej mięśniu poprzecznym pojawiła się tkanka bliznowata. 

@itsnikki.g #stitch with @medievalfilthcauldrons My grandma told me to suck in when I was 8 and I never breathed comfortably again #plussize #bodyimage #bodyconfidence #bopotiktok ♬ original sound - Nikki Garza

O szkodliwości wciągania brzucha przekonują również lekarze, m.in. fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk, znana w mediach społecznościowych jako @panifizjotrener. 

Mięsień poprzeczny brzucha (który jest odpowiedzialny za szczupły wygląd brzucha) powinien spontanicznie załączać się do pracy w korelacji z mięśniami dna miednicy i przeponą. Jeśli mamy stale napięty mięsień poprzeczny to nie napnie się wtedy, gdy będzie potrzeba, nie współpracuje z wyżej wymienionymi mięśniami. Zaburza się cały proces stabilizacji głębokiej. 

Stale mocno wciągnięty brzuch powoduje tez wzrost ciśnienia w jamie brzucha przez co może powodować problemy z oddychaniem i osłabiać mięśnie dna miednicy, przyczyniając się do inkontynencji. Wzmożone napięcie powłok brzusznych jest tez sygnałem od organizmu, że coś się dzieje w jamie brzucha - być może jest stan zapalny jednego z organów, jeśli normalnie wciąż masz brzuch twardy jak deska, możesz przeoczyć ważne sygnały alarmowe. Chodzenie na wciągniętym brzuchu dodatkowo może spowodować problemy z trawieniem - osłabienie pracy jelit 

- pisała ekspertka na Facebooku. 

 

Dziś Nikki apeluje do innych osób - zwłaszcza tych plus size - aby akceptować swoje ciało i nie próbować za wszelką cenę dostosować się do tzw. standardów piękna. TikTokerka jest pewna, że gdyby jako mała dziewczynka nie słyszała nieustannie od mamy i babci, że ma wciągać brzuch, dziś jej ciało wyglądałoby inaczej. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nikki G ⚡️ Plus Size Babe (@itsnikki.g)

Zobacz również: Oni schudli prawie 50 kg. Zdradzają triki, które pomogły im osiągnąć idealną wagę

Polecane wideo

Blogerka plus size zdradziła, dlaczego nie ma zamiaru schudnąć. „Wolę być większa i zdrowa psychicznie”
Blogerka plus size zdradziła, dlaczego nie ma zamiaru schudnąć. „Wolę być większa i zdrowa psychicznie” - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
Zuzanna amindog (Ocena: 1) 03.06.2022 15:47
Bez szału 🙄😔
odpowiedz

Polecane dla Ciebie