Zawód? Wybieranie imion dla dzieci. Rodzicie płacą tej ekspertce krocie

Pomogła już ponad setce klientów.
Zawód? Wybieranie imion dla dzieci. Rodzicie płacą tej ekspertce krocie
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/7810999345180311 & pinterest.co.uk/pin/4362930873393697)
23.04.2022

Przy wybieraniu imienia dla dziecka niektórzy rodzice kierują się tradycją i rodzinnymi sentymentami. Inni stawiają na oryginalność, a jeszcze inni szukają inspiracji m.in. w literaturze czy w muzyce.   

Zobacz również: „Rodzice chcieli, żeby była inna”. Internauci o najbardziej niedorzecznych imionach dla dzieci

Ale w ostatnim czasie rośnie liczba rodziców, którzy wybierając imię dla dziecka liczą na pomoc innych – i wcale nie chodzi o rodzinę czy znajomych. Zwracają się do profesjonalnej ekspertki, która zarabia na życie dopasowując imiona do dzieci. Kwoty, jakie płacą jej klienci są naprawdę imponujące. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taylor A. Humphrey (@whatsinababyname)

Taylor A. Humphrey zawodowo wybiera imiona dla dzieci. Zarabia krocie 

Taką specjalistką od dziecięcych imion jest m.in. Taylor A. Humphrey. 33-letnia absolwentka New York University tylko w zeszłym roku pomogła wybrać idealne imię dla ponad setki maluchów. 

Taylor prowadzi konto na Instagramie o nazwie @whatsinababyname, które obserwuje prawie 30 tys. osób. Założyła je w 2015 roku i początkowo dzieliła się na nim tylko swoimi ulubionymi imionami dla dzieci. Jednak jej hobby szybko przerodziło się w intratny biznes. 

Kiedy 7 lat temu założyłam ten profil, chciałam po prostu dzielić się moim zamiłowaniem do dziecięcych imion. Nigdy nie śniłam o tym, że ta nisza przerodzi się w prężnie działający biznes. A jednak! Przez ostatnich kilka lat pracowałam z setkami rodziców, aby “odkryć” imiona ich dzieci 

- wspominała Taylor na Instagramie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taylor A. Humphrey (@whatsinababyname)

W jaki sposób ekspertka wybiera idealne imię dla konkretnego malucha? Pierwszy etap to wypełnienie specjalnego kwestionariusza przez rodziców. Następnie wszystko zależy od ceny. Za 1,5 tys. dolarów, czyli ok. 6,4 tys. zł Taylor przygotowuje dla klientów listę swoich propozycji, w zależności od udzielonych przez nich wcześniej odpowiedzi. Na prośbę rodziców specjalistka może też prześledzić historię rodową, aby odnaleźć zapomniane, starodawne imiona związane z rodziną.

Najdroższa opcja kosztuje 10 tys. dolarów, czyli prawie 43 tys. zł. Wówczas Taylor wybiera dla dziecka imię, które będzie dopasowane do biznesu prowadzonego przez rodziców. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taylor A. Humphrey (@whatsinababyname)

Ekspertka wyjaśniała, że inspiracji dla imion szuka w różnych źródłach. To m.in. innymi filmy i seriale, znaki uliczne, a także zmieniające się trendy. Jednocześnie tłumaczy, że jej praca jest o wiele bardziej skomplikowana niż tylko wybieranie imion dla dzieci. 

Ma o wiele głębsze znaczenie i jest pełna niuansów. Moja praca polega na zapewnieniu duchowego, emocjonalnego i fizycznego wsparcia dla klientów podczas przemiany życiowej, która przygotowuje ich do roli rodziców 

- mówiła Taylor. 

Co sądzicie o takiej profesji? Myślicie, że z czasem stanie się normą? 

Zobacz również: Moda się zmienia, a te imiona wciąż brzmią świetnie. To ponadczasowe klasyki

Polecane wideo

Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą?
Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
pies (Ocena: 5) 27.04.2022 11:03
Józefa, Stanisława, Pelagia, a dla chłopców Hipolit, Alfons i Laurenty - ponadczasowe; związane z biznesem rodziców: Kałmanawardze - ojciec ma szabiarkę, Blacharka - ojciec ma warsztat, Warzywko - imię uniwersalne dla niezbyt udanych dzieci rolnika. powiązane z miejscem pochodzenia: Warszawa Wola, Praga Północ - dla dziewczynki, Zgierz - dla chłopca.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2022 18:22
Głupota, a jeszcze głupsi są ludzie, którzy za to płacą.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 23.04.2022 11:16
Ja bym mogła robić zawodowo coś takiego. Dopasowalabym to wszystko razem jeszcze numerologicznie i potencjalnym horoskopem urodzinowym
odpowiedz

Polecane dla Ciebie