Taksówki tylko dla kobiet i prowadzone tylko przez kobiety. Trójmiasto już testuje tę usługę

Cel? Zwiększenie bezpieczeństwa i promocja zawodu kierowczyni.
Taksówki tylko dla kobiet i prowadzone tylko przez kobiety. Trójmiasto już testuje tę usługę
Fot. Unsplash (Fabian Albert)
27.03.2022

Komunikacja miejska jest o wiele tańsza niż przejazd taksówką albo pojazdem zamawianym za pośrednictwem popularnych aplikacji. Mimo to wiele z nas woli wydać więcej, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo - zwłaszcza jeśli wracamy do domu po zmroku.   

Zobacz również: Wolontariusze będą odprowadzać kobiety nocą do domów? To pomysł warszawskiej radnej

Niestety niebezpieczeństwo może czyhać nawet w takich sytuacjach. Media niejednokrotnie donosiły o przypadkach napastowania, gwałtów, a nawet zabójstw na kobietach, które zamówiły przejazd za pomocą aplikacji na telefon.  

Jak zatem zwiększyć bezpieczeństwo pasażerek? Odpowiedzią może być nowa usługa, która pojawiła się w ramach aplikacji Free Now. Pozwala ona kobietom - i tylko kobietom - zamówić przejazd samochodem prowadzonym wyłącznie przez kierowczynię. 

„Dla niej”. Free Now wprowadza taksówki tylko dla kobiet 

Nowa usługa w ramach aplikacji Free Now nosi nazwę “Dla niej”. O szczegółach tego rozwiązania pisze portal wirtualnemedia.pl. 

Jak czytamy, obecnie opcja kobiecych przejazdów jest testowana w Trójmieście. Ten region został wybrany ze względu na wysoki odsetek kierowczyń współpracujących z platformą Free Now w tej lokalizacji. 

Z kolei portal nowymarketing.pl informuje, że inicjatywie przyświeca podwójny cel. Po pierwsze chodzi o promowanie kobiet w zawodach postrzeganych stereotypowo jako męskie. Drugim celem jest zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pasażerek, które preferują przejazdy z kobietami. Aż 95 proc. badanych kierowczyń współpracujących z Free Now przyznaje, że pasażerki czują się bardziej komfortowo jadąc z kobietą, a 82 proc. zgadza się, że taka usługa pozytywnie wpłynie na promowanie kobiet w branży taxi – podaje serwis nowymarketing.pl. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FREE NOW Polska (@freenow.pl)

Jesteśmy dumni, że jako pierwsi na polskim rynku taxi wprowadzamy usługę przeznaczoną wyłącznie dla kobiet. Tym samym pragniemy zwrócić uwagę na nadal występujące w XXI wieku przekonanie jakoby branża taxi lub prowadzenie auta miało być domeną mężczyzn. Istnienie tego stereotypu zauważa aż 65 proc. badanych przez nas kierowczyń taxi. Mamy nadzieję, że usługa „Dla niej” będzie impulsem dla wielu kobiet do podejmowania zajęć, które wciąż uznawane są za typowo męskie. Jednocześnie, obok wielu innych opcji zamówienia przejazdu dostępnych w naszej aplikacji, dajemy dodatkową alternatywę dla pasażerek, które z różnych powodów - w tym związanych z bezpieczeństwem – mogą preferować przejazd z kobietą 

- wyjaśniała Izabela Skonieczna, dyrektorka marketingu FREE NOW w Polsce w rozmowie z portalem nowymarketing.pl. 

Jeśli program pilotażowy odniesie sukces, usługa “Dla niej” zostanie rozszerzona na kolejne miasta. Decyzja o udostępnieniu takiej opcji jest także motywowana rosnącą liczbą kobiet przybywających do Polski z Ukrainy. 

Co sądzicie o tej inicjatywie? Czujecie się bezpieczniej podróżując tylko z kobietami? 

Zobacz również: Wybrała się na miasto z koleżankami. Po powrocie znalazła w torebce coś przerażającego

Polecane wideo

Polka została najpiękniejszą kobietą świata! Oto Miss World 2021, Karolina Bielawska
Polka została najpiękniejszą kobietą świata! Oto Miss World 2021, Karolina Bielawska - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.08 / 5
gość (Ocena: 5) 27.03.2022 17:53
Co tam taksowki dla kobiet wazniejszy temat covid-19 pokonany w miesiac przez wojne koniec wirusa a niektorzy szczepionki brali
odpowiedz
Anijaska (Ocena: 1) 27.03.2022 15:58
A jeśli kobieta zgwałci kobietę? To wtedy kto będzie prowadził taksówki? Terminator?
zobacz odpowiedzi (1)
Gosia (Ocena: 5) 27.03.2022 14:04
Uwielbiam prowadzić samochód i widziałabym się w tym zawodzie, zrobiłam nawet kategorię C, aby potencjalni pracodawcy spojrzeli na mnie poważnie, póki co bez skutku. Żaden nie chce mnie zatrudnić, mimo że prawo jazdy kategorii B mam od 4 lat a C od roku, nigdy nie dostałam mandatu ani nie straciłam punktów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.03.2022 09:42
Super. Ja bym z takiej taksówki skorzystała.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 27.03.2022 09:31
Jeszcze nigdy nie spotkałam niekulturalnego kierowcy taksówki.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie