Japońskie uczennice mają zakaz wiązania włosów. Powód? To może „ekscytować” chłopców

Szkoły argumentują, że widok odsłoniętej szyi może ich „seksualnie pobudzać”.
Japońskie uczennice mają zakaz wiązania włosów. Powód? To może „ekscytować” chłopców
Fot. Pexels.com
14.03.2022

Kobiece ciała są seksualizowane już od najmłodszych lat. Najlepszym przykładem jest szkoła, bo to właśnie tam wiele dziewczynek po raz pierwszy słyszy, jakich ubrań nie powinny nosić, żeby “nie prowokować” chłopców. To m.in. na takich fundamentach opiera się kultura gwałtu. 

Zobacz również: Szkoła przerobiła zdjęcia uczennic, aby wyglądały „skromniej”. „Poczułam, że padłam ofiarą seksualizacji”

Ale ubiór to nie wszystko – przynajmniej nie w Japonii. Wiele szkół w tym kraju zakazuje swoim uczennicom wiązania włosów w tzw. kucyka. Wszystko dlatego, że taka fryzura może “ekscytować” chłopców. 

Japonia. Uczennice nie mogą wiązać włosów, żeby „nie ekscytować” chłopców 

O sprawie pisze portal vice.com. Serwis przytacza wypowiedź byłego nauczyciela, który pracował w japońskich szkołach. 

Kraj Kwitnącej Wiśni słynie z surowych i kontrowersyjnych przepisów jeśli chodzi o kodeks uczniowski. Wiele szkół reguluje nawet takie kwestie jak długość skarpetek czy kolor bielizny. Były nauczyciel Motoki Sugiyama dodaje, że dyrektorzy znacznej grupy placówek zakazują dziewczynkom wiązania włosów argumentując, że widok odsłoniętej szyi może “seksualnie ekscytować” chłopców. 

Martwią się, że chłopcy będą patrzeć na dziewczynki. W podobny sposób argumentują wymóg noszenia wyłącznie białej bielizny 

- wyjaśniał Sugiyama w rozmowie z portalem vice.com. Jak dodał, w większości japońskich szkół uczennice mają zakaz noszenia bielizny w innym kolorze, tak aby nie prześwitywała spod ubrań. 

Zawsze krytykowałem te przepisy, ale ze względu na brak powszechnej krytyki i ich normalizację uczennice nie mają wyjścia i muszą je akceptować 

- opowiadał były nauczyciel. 

Przez 11 lata Sugiyama uczył w pięciu różnych szkołach w prefekturze Shizouka. W każdej z nich dziewczynki obowiązywał zakaz wiązania włosów w kucyka. Teraz były nauczyciel chce naświetlić problem surowych i kuriozalnych wymogów stawianych japońskim uczniom - zwłaszcza dziewczynkom. 

To drakońskie szkolne prawo jest znane w Japonii jako “buraku kosoku”. Poza przepisami odnośnie fryzury, koloru bielizny i długości skarpetek określa również m.in. kształt brwi i kolor włosów. Niektóre placówki wymagają fotograficznego dowodu na to, że fryzura ucznia jest naturalna, jeśli jego włosy nie są “czarne i proste”, podaje serwis vice.com. 

Zobacz również: „Chłopcy lubią, gdy dziewczyna jest atrakcyjna i zadbana”. Tego uczą się 6-klasiści na WDŻ

Polecane wideo

Jak to samo ubranie wygląda na dwóch różnych sylwetkach?
Jak to samo ubranie wygląda na dwóch różnych sylwetkach? - zdjęcie 1
Komentarze (44)
Ocena: 4.68 / 5
LBA (Ocena: 5) 22.05.2024 16:46
archive.today/fPVyl KUCYK MISTRZ - TWINSEN RULEZ!
odpowiedz
Julia31 (Ocena: 5) 17.03.2022 12:50
Ludzie co wy dajecie do zywnosci,ze chlopcow moze szyja dziewczat podniecac. Hormony seksu jakies,sterydy czy kij wie co. Pierwszy raz slysze zeby szyja miala podniecac. Rozumiem za przeproszeniem d**a lub cy**ki,ale wlosy,szyja itp. Co jest z wami faceci nie tak niedlugo to was beda paznokcie u stop podniecac ogarnijcie sie,no jak zwierzeta od malego wychowywani. To wy macie zasrany obowiazek powtrzymywac swoje zapedy a nie kobiety i dziewczeta nosic worki na sobie i zaslaniac coraz to wiecej ciala bo ty jeden z drugim nie potrafisz zapanowac nad swoim psim instyktem
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 15.03.2022 13:39
Tylko ortodoksyjni żydzi itp. mogą za wszystko obwiniać kobiety i dziewczynki.
zobacz odpowiedzi (1)
talib (Ocena: 5) 15.03.2022 09:33
Pokazują włosy bezecnice!!! A tak w ogóle to co one w szkole robią, burka i won usługiwać mężczyźnie!!!
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 2) 15.03.2022 07:37
19:40 masz racje
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie