„Niepokalane poczęcie”. 38-latka urodziła dziecko, mimo że jest dziewicą

Opowiedziała, jak do tego doszło.
„Niepokalane poczęcie”. 38-latka urodziła dziecko, mimo że jest dziewicą
Fot. iStock
23.02.2022

W dzisiejszych czasach rodzina to już niekoniecznie mama, tata i dziecko lub ich gromadka. Istnieje wiele rodzin patchworkowych, są rodzice samotnie wychowujący dzieci, osoby decydujące się na adopcję, pary jednopłciowe, które spełniają swoje marzenie o rodzicielstwie... Przykłady można by wymieniać jeszcze długo. 

Zobacz również: Dlaczego Polki nie chcą mieć dzieci? Wymieniły trzy główne powody

Są też kobiety, które chcą zajść w ciążę i urodzić dziecko, ale niekoniecznie przy udziale mężczyzny, a nawet więcej - mimo tego, że są dziewicami. Na taki krok zdecydowała się niejaka Kimberley Godsall z Wielkiej Brytanii. 38-latka dwa lata temu powitała na świecie córeczkę, której dała na imię Scarlett. 

Kimberley Godsall urodziła dziecko, mimo że jest dziewicą 

W rozmowie z mediami Kimberley wyznała, że zawsze marzyła o rodzinie. Gdy w wieku 20-kilku lat wciąż nie wyszła za mąż, ani nawet nie była w poważnym związku, uderzyło ją poczucie klęski. 

Zdaję sobie sprawę z tego, że to romantyczny pogląd na życie, ale od młodego wieku wiedziałam, że chcę mieć dzieci i uprawiać seks tylko z mężczyzną, którego poślubię. Poczułam się przegrana, gdy skończyłam 20-parę lat i wciąż nie znalazłam męża 

- mówiła Kimberley w rozmowie z dailymail.co.uk. 

Lata mijały, a kobieta wciąż pozostawała singielką. W końcu wybrała się na terapię, która okazała się dla niej przełomem. To właśnie pod wpływem rozmowy z terapeutką doszła do wniosku, że wcale nie musi czekać do ślubu, żeby spełnić swoje marzenie o macierzyństwie. 

Odkąd tylko pamiętam pragnęłam zostać mamą. Z każdym kolejnym rokiem czułam, jak mój zegar biologiczny tyka coraz głośniej. Nie mogłam znieść myśli, że nie spełnię marzenia o posiadaniu dziecka. (...) Doznałam olśnienia - nie muszę mieć partnera ani uprawiać seksu. Mogę się obejść bez tego. I tak też zrobiłam. 

Kimberley udała się do kliniki leczenia niepłodności aby dowiedzieć się, czy może zostać mamą mimo tego, że jest dziewicą. 

Konsultant powiedział mi, że to o wiele bardziej powszechne zjawisko niż można by przypuszczać. Niektóre pary nie uprawiają seksu na przykład z powodu traumy, ale mimo to chcą mieć dzieci.  

Po otrzymaniu zielonego światła w 2017 roku 33-letnia Kimberley rozpoczęła swoją drogę do macierzyństwa. Wybrała dawcę nasienia z europejskiego banku zlokalizowanego w Danii. Niestety pierwsze dwie rundy in vitro przeprowadzone w klinice nie przyniosły rezultatu. Za trzecim razem się udało - Kimberley zaszła w upragnioną ciążę. 

Oczywiście nie było to romantyczne poczęcie, jakie zawsze sobie wyobrażałam. Mężczyzna, którego ledwo znałam wszczepił mi zarodek powstały z nasienia nieznajomego, podczas gdy ja byłam znieczulona. Ale udało się i 9 miesięcy później powitałam na świecie moją cudowną córeczkę. 

Scarlett przyszła na świat 25 lutego 2019 roku, a znajomi Kimberley żartują, że jej przypadek to prawdziwe “niepokalane poczęcie”. 

Słyszałam mnóstwo żartów ze strony przyjaciół na temat mojego “niepokalanego poczęcia”, albo że Scarlett i ja powinnyśmy występować w jasełkach. Nie razi mnie to, sama dostrzegam zabawny aspekt tej sytuacji 

- mówiła Kimberley. 

38-latka wciąż ma nadzieję, że spotka swojego przyszłego męża, ale nie skupia się na jego znalezieniu. Dopóki tak się nie stanie, cieszy się wychowywaniem córki i wciąż pozostaje dziewicą. 

Kiedyś myślałam, że to nie do końca normalne, że nigdy nie uprawiałam seksu. Część mnie wciąż zastanawia się nad tym jak to wygląda i czy coś mnie nie omija. Ale nie na tyle, żebym zdecydowała się na to z kimś, z kim się nie zaangażuję. Fakt, że mam córeczkę jest dla mnie o wiele ważniejszy niż wszystko inne. 

Co sądzicie o tej historii? 

Zobacz również: Nasienie zamówiła przez Internet. Dziś jest szczęśliwą mamą „e-dziecka”

Polecane wideo

„Marzenie się spełniło”. Sofia Jirau to pierwsza modelka Victoria’s Secret z zespołem Downa
„Marzenie się spełniło”. Sofia Jirau to pierwsza modelka Victoria’s Secret z zespołem Downa - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.38 / 5
9.00 (Ocena: 1) 24.08.2022 14:00
Mężczyzna w ciąży
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.06.2022 12:52
toż to Ma ryja! musimy założyć nową wiarę!
odpowiedz
misia (Ocena: 5) 04.03.2022 11:45
Każda kobieta powinna znać swój cykl, można pomagać sobie w tym np. używając do wyznaczania dni płodnych monitora płodności Afrodyta Smart
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 26.02.2022 07:19
Łał pod korek?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2022 23:21
Jeżeli urodziła dziecko siłami natury, to z biologicznego/ medycznego punktu widzenia nie jest dziewicą. Błona dziewicza została wydalona podczas porodu. Z mentalnego punktu widzenia jest, bo nigdy nie uprawiała seksu.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie