„Niegodziwość wobec początków życia ludzkiego”. Ginekolog ostro o in vitro w Radiu Maryja

Gościem w stacji Tadeusza Rydzyka był lekarz, który wypowiedział się na temat bezpłodności.
„Niegodziwość wobec początków życia ludzkiego”. Ginekolog ostro o in vitro w Radiu Maryja
Fot. pexels (Tima Miroshnichenko)
29.01.2022

Niektóre audycje Radia Maryja odbijają się w Sieci szerokim echem. Tak było chociażby wtedy, gdy na antenie udzielano porad „Jak być dobrą żoną w sypialni”. Słuchacze dowiedzieli się z niej m.in., że na mocy powinności małżeńskiej mąż ma prawo domagania się współżycia intymnego, a „w obronie przed gwałtem nie godzi się kobiecie używać środków o działaniu poronnym”.

Zobacz także: Kolejna kobieta zmarła, bo odmówiono jej prawa do aborcji. Była w ciąży bliźniaczej

Niedawno gościem radia był również dr n. med. Tadeusz Wasilewski, który wyraził swoje zdanie na temat in vitro. Specjalista naprotechnologii i ginekologii stwierdził wprost, że ta metoda zapłodnienia jest „niegodziwością”:

Metoda in vitro jest niegodziwością wobec początków ludzkiego życia. Jego realizacja odbywa się poza organizmem matki, co powoduje, że zarodki są narażone na śmierć. Definicja początków ludzkiego życia jest „przejechana walcem” i nikt się z nią nie liczy. W in vitro liczy się tylko cel, którym jest chęć posiadania dziecka

- powiedział na antenie i dodał, że obecnie zbyt małą uwagę przywiązuje się do badania przyczyn bezpłodności, czyli chorób tarczycy, nerek oraz wątroby.

Należy spojrzeć na człowieka całościowo, zdiagnozować, gdzie leży problem niepłodności pary, a następnie podjąć leczenie, by małżonkowie mogli począć dziecko w sposób naturalny.

Wasilewski stwierdził również, że To Bóg dał i zadał nam życie. Musimy realizować je w sposób właściwy i godziwy. My, katolicy, wiemy, że początek ludzkiego życia jest wielkim darem od Boga”.

A Wy jaki macie stosunek do metody in vitro?

Polecamy także: Zażyła tabletkę aborcyjną na wizji. „Chcę pokazać, jakie to proste i bezpieczne”

Źródło: o2.pl

Polecane wideo

W ich rodzinie jest aż 33 dzieci. Wkrótce ta gromadka jeszcze się powiększy
W ich rodzinie jest aż 33 dzieci. Wkrótce ta gromadka jeszcze się powiększy - zdjęcie 1
Komentarze (28)
Ocena: 4.86 / 5
gość (Ocena: 5) 30.01.2022 19:28
Szanuje okreslonych lekarzy takich jak on Kto nie szanuje nievh idzie do innego
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2022 14:44
22:23 dobry pomysl chocby po to zeby przyszly malzonek partner wiedzial Ma wtedy prawo wyboru czy chce wchodzic w relacje z osoba z in vitro i jest mu to obojetne w jaki sposob jego chlopak dziewczyna przyszla na swiat czy nie jest obojetne
zobacz odpowiedzi (1)
Jack (Ocena: 5) 30.01.2022 07:49
Ale zaczym cię wyleczą to wyciągniesz nogi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2022 03:10
A co z osobami niepełnosprawnymi i ich partnerami dla których to jedyne wyjście a na adopcję nie mają żadnych szans ze względu na swój stan zdrowia???
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 29.01.2022 22:23
Ma facet rację. Zamiast wyleczyć tak by ktoś był płodny, to zdzierają kasę za metody, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia matki i przyszłego dziecka. Poza tym nie wiadomo jakie będzie to dziecko, może być dziwnym genetycznie tworem, narażającym normalną populację na wyginiecie. Powinno się takie coś zapisywać, kto jest z in vitro a kto nie. Żeby Ci bez in vitro mogli świadomie zdecydować kiedyś czy chcą się rozmnożyć z kimś z in vitro czy z normalnie poczętą osobą.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie