Zażyła tabletkę aborcyjną na wizji. „Chcę pokazać, jakie to proste i bezpieczne”

„Aborcja to powszechna i bezpieczna procedura medyczna otoczona piętnem” - wyjaśniała.
Zażyła tabletkę aborcyjną na wizji. „Chcę pokazać, jakie to proste i bezpieczne”
Fot. YouTube.com/Jex Blackmore
27.01.2022

25 stycznia zmarła kolejna Polka, której odmówiono prawa do aborcji. 37-latka była w ciąży bliźniaczej i trafiła do szpitala z powodu pogarszającego się samopoczucia. Gdy jeden z płodów obumarł, lekarze postanowili czekać na śmierć drugiego. Kobieta przez tydzień nosiła w sobie martwy płód i najprawdopodobniej zmarła w wyniku sepsy. 

Zobacz również: Kolejna kobieta zmarła, bo odmówiono jej prawa do aborcji. Była w ciąży bliźniaczej

Mniej więcej w tym samym czasie w amerykańskiej stacji telewizyjnej Fox 2 Detroi trwała debata z okazji 49. rocznicy sprawy Roe przeciwko Wade. To właśnie w jej wyniku aborcja w Stanach Zjednoczonych stała się legalna przynajmniej do 12. tygodnia ciąży. 

W debacie wzięła udział m.in. aktywistka pro-choice Jex Blackmore. W pewnym momencie kobieta zażyła na wizji tabletkę aborcyjną i wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się zrobić to na oczach całego kraju. 

Jex Blackmore zażyła tabletkę aborcyjną na wizji 

O sprawie pisze m.in. portal jezebel.com. Jak czytamy, w debacie zorganizowanej przez stację Fox 2 Detroit wzięły udział aktywistka pro-choice Jex Blackmore oraz działaczka antyaborcyjna Rebecca Kiessling. Gospodarzem programu był Charlie Langdon. 

W pewnym momencie Blackmore pokazała do kamery białą tabletkę i wyjaśniła, że to mifepriston, jedna z pigułek aborcyjnych zatwierdzonych przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (Food and Drug Administration). Drugim tego typu środkiem dopuszczonym do użytku przez FDA jest mizoprostol. Oba leki są wykorzystywane do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej do 10. tygodnia ciąży. 

Chcę ci pokazać, jakie to proste i bezpieczne, kiedy biorę ten środek sama 

- wyjaśniła Blackmore prowadzącemu program, po czym połknęła tabletkę i popiła ją łykiem wody. 

Wyraźnie zszokowany Langdon spytał, czy aktywistka jest w ciąży. Kobieta odpowiedziała, że to jej trzecia aborcja. 

Aborcja to powszechna i bezpieczna procedura medyczna otoczona piętnem. To piętno sprawia, że ludzie milczą na temat swoich doświadczeń i tworzy przestrzeń dla szkodliwych i błędnych narracji. Moja akcja miała na celu obalenie części tych mitów, dezinformacji i piętna. Chciałam pokazać, że dla wielu z nas jest to łatwy proces, a zamawiając tabletki drogą mailową możemy przeprowadzić aborcję na własnych warunkach 

- wyjaśniała Jex w rozmowie z portalem jezebel.com. 

Z kolei aktywistka pro-life Rebecca Kiessling napisała na Facebooku: 

Proszę, módlcie się... Módlcie się za Jex Blackmore, aby zmieniła opinię na temat tabletek aborcyjnych, módlcie się za jej dziecko, módlcie się za nas wszystkich i módlcie się o koniec aborcji. 

Co sądzicie o tej sprawie? 

Zobacz również: Sondaż: 74 proc. Polaków chce złagodzenia prawa aborcyjnego

Polecane wideo

Horoskop anielski na 2022 rok. Co zwiastują Ci aniołowie?
Horoskop anielski na 2022 rok. Co zwiastują Ci aniołowie? - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 4.83 / 5
gość (Ocena: 1) 06.02.2022 11:16
O czym wy piszecie, Polce nie odmówiono prawa do aborcji. W ogóle nie była ta kwestia rozważana, bo dzieci były zdrowe i nie podchodziło to pod wadę letalną, czyli trzecią przesłankę zablokowaną przez Trybunał. Procedura obumarcia płodu przeważnie wiąże się z oczekiwaniem na jego wydalenie przez organizm. Lekarze powinni byli wcześniej mechanicznie usunąć martwe dzieci. W polskich szpitalach od wielu wielu lat po prostu się czeka i patrzy co się dzieje zamiast reagować.
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 06.02.2022 01:42
Kobieta ma prawo decydować o swoim ciele. Chcesz być inkubatorem to sobie bądź. Ale nie zmuszaj innych. Mam dzieci, bo tego chciałam i to była moja decyzja. Ale gdybym nie chciała to nikomu nic do tego.
odpowiedz
Lina (Ocena: 5) 06.02.2022 01:40
Jej ciało jej sprawa. Jej wybór, jej karma. Nikomu nic do tego. Ale cielęcinka i futro z notek to już wam nie przeszkadza, bo zabicie zwierzęcia to nie morderstwo. Żal ciemnogrodu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.02.2022 22:01
One przecież tym handlują, dlatego to reklamują
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.02.2022 18:29
Psychopatka !!! Po prostu morduje swoje dzieci!!! Po co zachodzi w ciążę ? Morderczyni
odpowiedz

Polecane dla Ciebie