Anglia i Walia. Robienie zdjęć kobietom karmiącym piersią będzie traktowane jak przestępstwo

„Zobowiązujemy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby chronić kobiety i sprawić, by czuły się bezpiecznie”.
Anglia i Walia. Robienie zdjęć kobietom karmiącym piersią będzie traktowane jak przestępstwo
Fot. Unsplash
05.01.2022

W wielu krajach publiczne karmienie piersią wciąż jest postrzegane jako coś niestosownego, a nawet obrzydliwego. Duża grupa osób wychodzi z założenia, że biust pełni głównie funkcję seksualną, a zatem karmienie piersią to “obnażanie się”.  

Zobacz również: „Pierś służy do seksu”. Panowie, dlaczego karmienie w miejscach publicznych wciąż tak was oburza?

Seksualizacja piersi to wszechobecne zjawisko. Wiele osób upatruje w nich jedynie walorów estetycznych oraz postrzega je wyłącznie w kontekście pożądania i pobudzenia seksualnego. W związku z tym nierzadko dochodzi do sytuacji, w których kobietom karmiącym piersią robi się ukradkowe zdjęcia albo nagrywa filmiki.  

Teraz taki proceder będzie traktowany jak przestępstwo w Anglii i Walii. Sprawcom będą grozić nawet dwa lata więzienia. 

Robienie zdjęć kobietom karmiącym piersią przestępstwem w Anglii i Walii 

O sprawie pisze m.in. serwis news.sky.com. Jak czytamy, robienie zdjęć oraz nagrywanie filmików kobiety karmiącej piersią bez jej zgody będzie traktowane jak przestępstwo związane z podglądaniem. 

Nowe prawo to efekt kampanii prowadzonej przez Stellę Creasy, posłankę Partii Pracy, która sama została sfotografowana przez nieznajomego, gdy karmiła swoje dziecko w pociągu. Sprawcy, którzy zostaną uznani za winnych, muszą liczyć się z karą nawet dwóch lat pozbawienia wolności. Nowe regulacje obejmują sytuacje, w których “motywem jest uzyskanie zaspokojenia seksualnego, spowodowanie upokorzenia albo wywołanie niepokoju i stresu”. 

Od teraz osoby fotografujące kobiety karmiące piersią mogą zostać zatrzymane. To zasługa ciężkiej pracy działaczki Julii Cooper, posła Jeffa Smitha oraz baronowej Helene Hayman i lorda Pannicka. 

To pokazuje również, dlaczego rozpoczęliśmy kampanię This Mum Votes, aby więcej matek zaczęło brać udział w życiu publicznym. Ponieważ ich doświadczenia mają znaczenie, a kiedy słuchamy ich głosów w procesie podejmowania decyzji, życie staje się lepsze dla wszystkich 

- komentowała Stella Creasy. 

Z kolei Minister Sprawiedliwości Dominic Raab powiedział: 

Zobowiązujemy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby chronić kobiety i sprawić, by czuły się bezpiecznie oraz dać im większe poczucie wiary w system sprawiedliwości. 

Czekamy na to, aby podobne przepisy zaczęły obowiązywać także w innych krajach. 

Zobacz również: Biust w reklamie - tak, u matki karmiącej - nie. Dlaczego kobiece piersi w kontekście macierzyństwa wciąż są na cenzurowanym?

Polecane wideo

Co o dziecku mówi jego znak zodiaku?
Co o dziecku mówi jego znak zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.01.2022 11:45
To niech nie wywalają tych zwisów w miejscach publicznych, to nie będą im robić zdjęć. Raz że to budzi odrazę, a dwa zero wstydu te madki nie mają.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie