Uber wprowadza przycisk alarmowy. Ma zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów

Ponadto aplikacja wykryje podejrzane sytuacje i zareaguje.
Uber wprowadza przycisk alarmowy. Ma zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów
Fot. Unsplash
10.12.2021

Komunikacja miejska jest o wiele tańsza niż przejazd taksówką albo pojazdem zamawianym za pośrednictwem podobnych aplikacji. Mimo to wielu z nas woli wydać więcej, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo - zwłaszcza jeśli wracamy do domu po zmroku.  

Zobacz również: Wolontariusze będą odprowadzać kobiety nocą do domów? To pomysł warszawskiej radnej

Niestety niebezpieczeństwo może czyhać nawet w takich sytuacjach. Media niejednokrotnie donosiły o przypadkach napastowania, gwałtów, a nawet zabójstw na kobietach, które zamówiły przejazd za pomocą aplikacji typu Uber. 

Teraz wspomniana wyżej apka podjęła nowe środki, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów. Jednym z nich jest przycisk alarmowy, którego pasażerowie mogą użyć w sytuacji zagrożenia. Jak to działa? 

Uber wprowadza przycisk alarmowy. Ma zwiększyć bezpieczeństwo  

Jak donosi portal metro.co.uk, nowa technologia Ubera pozwala na wykrycie podejrzanie długich tras, wydłużonych przystanków podczas przejazdów albo zakończenia ich w miejscu niezgodnym z danymi podanymi podczas zamawiania pojazdu. Póki co opcja jest dostępna wyłącznie w Wielkiej Brytanii. 

Jeśli aplikacja wykryje którąś z tych sytuacji, skontaktuje się zarówno z pasażerem, jak i z kierowcą, aby zweryfikować ich bezpieczeństwo. Jeśli osoba podróżująca Uberem znajdzie się w niebezpieczeństwie, będzie mogła wcisnąć przycisk alarmowy, dzięki któremu skontaktuje się z infolinią Ubera albo służbami porządkowymi. 

Te nowe rozwiązania to pokłosie niedawnego badania zleconego przez aplikację. Wynika z niego, że aż 72 proc. kobiet korzystających z tego typu przejazdów czuje się bezpieczniej, jeśli są one monitorowane, a trasę można udostępnić rodzinie albo znajomym. 

Bezpieczeństwo każdej osoby, która korzysta z aplikacji Uber jest naszym najwyższym priorytetem. Właśnie dlatego zwiększyliśmy opcje bezpieczeństwa w naszej aplikacji. Wiemy, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nasza praca nigdy się nie kończy - dlatego słuchamy, uczymy się i jesteśmy innowacyjni 

- komentowała Bex Xiao z Ubera. 

Ponadto Uber nawiązał współpracę z brytyjską organizacją HomeSafe, która zapewnia darmowe vouchery na przejazdy dla osób, które mają trudności z powrotem do domu. Firma pokryje koszty tysiąca kodów o wartości 10 funtów. 

Zobacz również: Ponad 3 tys. przypadków napaści seksualnych, w tym pół tysiąca gwałtów. Uber publikuje szokujący raport

Polecane wideo

Astrolodzy z góry przepraszają, ale dla tych 3 znaków zodiaku rok 2022 wcale nie będzie udany...
Astrolodzy z góry przepraszają, ale dla tych 3 znaków zodiaku rok 2022 wcale nie będzie udany... - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.12.2021 22:51
Czasem mi się zdarza kończyć później pracę i zamawiam opti taxi żeby się nie tłuc nocnym ale nigdy nie miałam niebezpiecznej sytuacji. Bardziej się boję grupek nastolatków na przystankach, bo nigdy nie wiadomo co im strzeli do głowy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.12.2021 19:48
Czyli tak jak mowilam, uber bezpieczny nie jest. Lepiej zamowic normalna taksowke z firmy taksowkarskiej, gdzie dzwonimy i zamawiamy taksowke. I jest slad, wiedza ze taksowka zostala zamowiona, jest logo firmy na aucie itd. A uber? Nic. Przypadkowe osoby woza ludzi, majac jedynie prawo jazdy. Tak samo jest z liderem, tam tak samo, kierowcy nie przechdoza zadnego egzaminu, nic. Zawsze zamawiam normalna taksowke. I kolejna rzecz, placenie z gory za przejazd taksowka, nigdy nie jest dobrym pomyslem, a w uberze tak jest.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie