TikTokerka ostrzega kobiety przed „hoggingiem”. To obrzydliwa forma przemocy

„Przydarzyło mi się coś podobnego. Nigdy się z tego nie otrząsnęłam” - komentują internautki.
TikTokerka ostrzega kobiety przed „hoggingiem”. To obrzydliwa forma przemocy
Fot. TikTok.com (@megsforfun)
20.11.2021

Na hasło “przemoc seksualna” najczęściej przychodzi nam do głowy gwałt. Ale ten rodzaj przemocy to także dotyk bez zgody, zaczepki słowne, uporczywe wpatrywanie się czy podążanie za kobietą na ulicy. To rzeczy, które dla wielu z nas stały się już pewnego rodzaju normą. 

Zobacz również: Brytyjczycy bojkotują kluby nocne. Powód? Spiking, czyli rosnąca fala ataków na kobiety

Zdaniem wielu osób do tej listy należy dopisać również zjawisko określane jako “hogging”. Chociaż świat po raz pierwszy usłyszał o nim już w 2003 roku, dopiero w ostatnim czasie o tej formie przemocy wobec kobiet zrobiło się wyjątkowo głośno. Wszystko za sprawą viralowego nagrania pewnej TikTokerki, która wyjaśniła, na czym polega ten obrzydliwy proceder. 

„Hogging”. TikTokerka ostrzega przed tą formą przemocy seksualnej 

W popularnym internetowym słowniku urbandictionary.com hasło “hogging” pojawiło się już w roku 2003. Jego definicja głosi: 

Rywalizacja, zazwyczaj między grupami mężczyzn, która odbywa się w barze, na domówce albo na imprezie bractwa studenckiego. Uczestnicy mają za zadanie przespać się z najgrubszą dziewczyną na imprezie. Wygrywa osoba, która poderwie najgrubszą dziewczynę.  

„Hogging”. TikTokerka ostrzega przed tą formą przemocy seksualnej 

Fot. urbandictionary.com

Ostatnio o tym zjawisku, określanym także jako “pigging”, przypomniała TikTokerka Megan Mapes. Mimo że od czasu powstania definicji minęło już 18 lat, niestety ta forma przemocy i upokarzania kobiet wciąż jest popularna w wielu kręgach, zwłaszcza wśród studentów skupionych wokół amerykańskich bractw na uczelniach wyższych. W 2018 roku członkowie bractwa Zeta Beta Tau z Cornell University zostali zawieszeni po zorganizowaniu zawodów w ramach “hoggingu”. 

“Hogging” to zjawisko, w ramach którego mężczyźni polują na grube kobiety. Zakładają się ze znajomymi o to, że znajdą najgrubszą i najmniej atrakcyjną dziewczynę i będą uprawiać z nią seks. Czasami, po stosunku, do pomieszczenia wchodzi cała grupa mężczyzn i zaczyna wydawać świńskie odgłosy i napastować dziewczynę, dopóki nie opuści ona pokoju 

- wyjaśniała Megan, powołując się na prace naukowe na temat “hoggingu” autorstwa prof. Ariany Prohaski i prof. Jeannine A. Gailey, które napisały książkę “Fat Oppression Around the World: Intersectional, Interdisciplinary, and Methodological Innovations”. 

@megsforfun

Reply to @theplumpestofdumplings ##greenscreen ##bodypositivity ##fatliberation ##NissanShowUp ##SoFiMoneyMoves ##123PandoraME ##bodyneutrality ##fat

♬ original sound - Megan

Nagranie udostępnione przez Megan zostało obejrzane prawie 1,5 mln razy, a internauci, którzy wcześniej nie słyszeli o tym zjawisku nie kryli szoku. Zdaniem wielu “hogging” to nic innego jak kolejna forma molestowania seksualnego. 

Nie miałam o tym pojęcia. Nie mam słów. Nikt nie zasługuje na coś takiego. 

To chyba liczy się jako napaść na tle seksualnym? 

To absolutnie przemoc na tle seksualnym i powinno być nielegalne. Trudno porównać z czymś traumę po takim wydarzeniu. 

Przydarzyło mi się coś podobnego. Nigdy się z tego nie otrząsnęłam. 

Teraz internautki ostrzegają się przed taką formą ataku na tle seksualnym, a Megan udzieliła wywiadu dla portalu buzzfeed.com, w którym powiedziała: 

Rozpoczęłam dyskusję na temat “hoggingu” z nadzieją, że dowie się o nim więcej osób i będą w stanie odpowiednio zareagować. Mam nadzieję, że to zjawisko zacznie zanikać. Ale najważniejsze jest to, żeby ludzie mieli tego świadomość i byli w stanie zaopiekować się sobą nawzajem, jeśli coś takiego się wydarzy. 

Zobacz również: „Większość mężczyzn patrzy w lustro i nie widzi problemu”. Mocna kampania o przemocy seksualnej

Polecane wideo

Wybrano najseksowniejszego mężczyznę na świecie. Ma 52 lata i zdaniem fanek w ogóle się nie starzeje
Wybrano najseksowniejszego mężczyznę na świecie. Ma 52 lata i zdaniem fanek w ogóle się nie starzeje - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4.14 / 5
Kocham robić loda (Ocena: 5) 07.03.2024 18:30
Hej ktoś chętny na seks? Piszcie kochani 😘
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2021 11:35
Czasami, po stosunku, do pomieszczenia wchodzi cała grupa mężczyzn i zaczyna wydawać świńskie odgłosy i napastować dziewczynę, dopóki nie opuści ona pokoju :D:D:D
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 20.11.2021 21:47
Jak tu brać taką szweine?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2021 17:09
Za bycie szonem się płaci. Obojętnie jak się wygląda.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 20.11.2021 16:09
Nie to nie jest żadna napaść. kobieta wyraziła zgode na stosunek, powinna myśleć, że to jest jednorazowa przygoda i nie wnikać w pobudki stosunku. Na pogardę zasługuje zachowanie innych osób, jak i niskie pobudki owego faceta, ale to tyle.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie