Uczennice podstawówki na Pomorzu mają zakaz odsłaniania nóg i rąk, aby „nie kusić chłopców”!

Scenariusz rodem z „Opowieści podręcznej”, edycja polska. Witamy w Gilead.
Uczennice podstawówki na Pomorzu mają zakaz odsłaniania nóg i rąk, aby „nie kusić chłopców”!
Fot. Unsplash (Clarisse Meyer)
20.10.2021

Przemysław Czarnek zasłynął z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi na temat tego, jak powinna wyglądać edukacja w polskich szkołach. Szef MEN zaproponował m.in., aby nauczanie papieża Jana Pawła II było wykorzystywane na zajęciach z przedsiębiorczości oraz... edukacji seksualnej.

Na przykład, gdy uczymy podstaw przedsiębiorczości, moglibyśmy wprowadzić fragmenty papieskich encyklik na temat tego, czym jest praca, wolny rynek, sprawiedliwość społeczna itp. Chodzi nie tyle o wymiar religijny, ile o etyczne spojrzenie na przedsiębiorczość (…). Nie jestem też przeciwnikiem postulatów, aby w najstarszych rocznikach szkół ponadpodstawowych wprowadzić elementy nauczania Jana Pawła II na temat ludzkiej seksualności, które zawarł na przykład w książce „Miłość i odpowiedzialność”.

- powiedział. Głośno było również o wypowiedziach ministra Czarnka na temat społeczności LGBT, roli kobiet we współczesnym świecie, czy słynnych już „cnotach niewieścich”.

Zobacz także: 10 rzeczy, które kobiety przestały robić, żeby „nie zachęcać mężczyzn”. Tę listę czyta się ze smutkiem i złością

Zakaz odsłaniania rąk i nóg przez uczennice podstawówek na Pomorzu

Część podstawówek na Pomorzu wzięła sobie najwidoczniej postulaty szefa MEN do serca, ponieważ – jak donosi „Wyborcza Trójmiasto” - uczennice Szkoły Podstawowej nr 16 im. Władysława Broniewskiego w Gdańsku otrzymały zakaz odsłaniania rąk i nóg, również na WF-ie. Gazeta nazywa to „efektem Czarnka”.

- Podczas apelu powiedziano im, że nie mogą za wiele odsłaniać, żeby „nie zachęcać chłopaków”. Zasady dotyczące stroju nie dotyczą chłopców. Co więcej, jednej z uczennic zabroniono przychodzenia do szkoły z tęczową torbą – czytamy na o2.pl.

Identyczny zakaz obowiązuje w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach w powiecie gdańskim. Dziewczynki muszą zakrywać ręce aż do dłoni, a nogi do kostek. W ten sposób nie będą „kusić chłopców”. Uczniowie z kolei dostali zakaz noszenia zbyt krótkich spodenek.

Z kolei w czerwcu wychowawczyni jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 23 w Gdyni poinformowała na zebraniu rodziców, że uczennice mają ubierać się skromnie. Dodała, że kieruje się troską o… panów. „Przecież w naszej szkole uczą także mężczyźni, dziewczęta nie powinny nosić krótkich bluzek, panowie mogliby się poczuć nieswojo” – wyjaśniła.

- Powiedziałam, że na miejscu dyrektorki poczułabym się zaniepokojona, że w szkole pracują dorośli mężczyźni, którzy czują się zaniepokojeni widokiem kawałka ciała nastolatki. To się w głowie nie mieści, że zawsze dziewczyny, zawsze kobiety mają być pouczane i moralizowane, a do chłopców nikt nigdy nic nie ma w tym temacie do powiedzenia – gazeta cytuje słowa mamy jednej z uczennic.

Was też przeraża to, co zaczyna dziać się w polskich szkołach?

Zobacz także: Miesiąc rządów talibów – jak zmieniła się sytuacja kobiet w Afganistanie

Polecane wideo

Kobieta plus size poślubiła przystojnego kulturystę. Internauci w kółko pytają: „Nie boisz się, że będzie cię zdradzał?”
Kobieta plus size poślubiła przystojnego kulturystę. Internauci w kółko pytają: „Nie boisz się, że będzie cię zdradzał?” - zdjęcie 1
Komentarze (42)
Ocena: 4.9 / 5
gość (Ocena: 5) 24.10.2021 23:11
Mam ochotę dać w łeb każdej osobie która głosowała na tą zbrodniczą partię.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.10.2021 11:54
To jakiś żart ?!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2021 10:47
Na pewno nie zapisałabym córki do takiej szkoły. Dyskryminacja płci i tyle w temacie.
odpowiedz
Ksiądz aborcjonista (Ocena: 5) 21.10.2021 23:29
Moją mamę też kiedyś spotkała przykrość ze strony nauczyciela, jeden pozytywny wynik tego to ja.
zobacz odpowiedzi (1)
Sodoma Gomora (Ocena: 5) 21.10.2021 23:23
Nagle kobietą zaczęło przeszkadzać obmacywanie, a od 20lat gonią jak poje.bane do ginekologa i bez wstydu i godności pokazują pi.zde obcemu facetowi. Co z tego że to lekarz, tak samo ma popęd i wa.li swoją su.kę w du.pe w domu.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie