Kobiety szukają w dawcach nasienia głównie dwóch konkretnych cech. Jakie warunki muszą spełniać potencjalni ojcowie?

Wcale nie chodzi o atrakcyjny wygląd.
Kobiety szukają w dawcach nasienia głównie dwóch konkretnych cech. Jakie warunki muszą spełniać potencjalni ojcowie?
Fot. Unsplash
16.10.2021

Działalność dawców nasienia wywołuje skrajne emocje. Zdaniem jednych nie ma nic złego w tym, aby dwoje dorosłych ludzi zawarło taki układ, ponieważ nikt nie jest w nim poszkodowany. Według innych takie umowy są nieetyczne i po prostu nie powinny mieć miejsca.  

Zobacz również: „Tinder dla dawców nasienia”. Sztuczne zapłodnienie z tą aplikacją ma być łatwiejsze niż kiedykolwiek

Bez względu na opinie taka praktyka ma miejsce, a liczba dawców systematycznie się zwiększa. Nie brakuje też osób, które chcą skorzystać z ich usług. W zależności od kraju mogą to zrobić pary zmagające się z problemem bezpłodności, pary jednopłciowe lub osoby samotne.  

Jacy dawcy są najbardziej poszukiwani? Okazuje się, że kobiety marzące o samodzielnym rodzicielstwie mają konkretne preferencje w tym temacie. Wykazało to jedno z badań, dzięki któremu dowiadujemy się jakie dwie cechy są najbardziej pożądane w przypadku potencjalnych dawców nasienia. 

Jakich cech szukają kobiety w dawcach nasienia?Fot. Unsplash

Jakich cech szukają kobiety w dawcach nasienia? 

Chodzi o raport opublikowany w czasopiśmie “Economics and Human Biology”. Wynika z niego, że kobiety zgłaszające się do banków nasienia najczęściej wybierają młodych i wykształconych dawców. 

To ustalenia badaczy z Queensland University of Technology w Australii, którzy przeanalizowali sposób, w jaki ok. 1,5 tys. kobiet wybierało dawców nasienia w okresie między 2006 a 2015 rokiem w prywatnej klinice leczenia niepłodności w tym kraju.

Stwierdziliśmy, że młodzi dawcy oraz ci z wyższym wykształceniem są wybierani przez kobiety częściej niż ci bez wykształcenia 

- wyjaśniali autorzy pracy. 

To właśnie te dwie cechy wydają się najważniejsze dla większości kobiet, które korzystają z usług tego typu klinik. Młody wiek i wykształcenie przeważnie są wybierane ponad atrakcyjny wygląd dawcy. 

Zobacz również: Podczas lockdownu został ojcem sześciorga dzieci. W sumie ma ich już 150

Polecane wideo

„Długo walczyłam ze wstydem”. Kobiety pokazują swoje zdjęcia po porodach
„Długo walczyłam ze wstydem”. Kobiety pokazują swoje zdjęcia po porodach - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Spokojny dawca nasienia (Ocena: 5) 09.08.2022 13:35
Witam i pozdrawiam jestem do dyspozycji zapraszam na wiadomość esemes 724392566 pełna dyskrecja i anonimowość, posiadam solidny sprzęt i solidny zasób spermy naturalnie i precyzyjnie podchodzę do zapłodnienia ciebie odp czekam 💋 zapraszam pisz 💋 śmiało bez zobowiązań
odpowiedz

Polecane dla Ciebie