Został oskarżony o próbę gwałtu. Spotkała go bardzo nietypowa kara i ważna nauczka

„To historyczny wyrok. Zwiększy szacunek do kobiet i pomoże chronić ich godność”.
Został oskarżony o próbę gwałtu. Spotkała go bardzo nietypowa kara i ważna nauczka
Fot. Twitter.com (@Kvinderaadet)
29.09.2021

Indie to jeden z najbardziej niebezpiecznych krajów dla kobiet. Tylko w 2017 roku zgłoszono tam ponad 32 tys. przypadki gwałtu, ale szacuje się, że prawdziwa liczba ataków seksualnych była o wiele wyższa. Dramatyczna sytuacja wielu kobiet w tym kraju to pokłosie m.in. bierności policji oraz społecznego przyzwolenia na gwałt. Dwa lata temu pewien indyjski reżyser publicznie stwierdził, że kobiety powinny być przygotowane na wypadek gwałtu i nosić ze sobą prezerwatywy.

Zobacz również: Gwałt „powinien zostać zalegalizowany”, a kobiety mają nosić prezerwatywy dla gwałcicieli. Oburzenie po słowach reżysera

Niestety w Indiach gwałciciele często pozostają zupełnie bezkarni. Media najczęściej donoszą o przypadkach, w których brutalni oprawcy uniknęli sprawiedliwości. Dlatego poniższa historia, choć dość kuriozalna, ma tak znaczący wymiar. Pozostaje mieć nadzieję, że stanie się ważną lekcją dla wszystkich niedoszłych gwałcicieli.

Niedoszły gwałciciel za karę będzie prał ubrania 2 tys. kobiet

Portal hindustantimes.com opisał historię 20-letniego Lalana Kumara, który został oskarżony o próbę gwałtu. Jednak tym razem oprawca nie pozostał bezkarny. Przez następne pół roku mężczyzna będzie musiał robić pranie dla wszystkich kobiet ze swojej wioski, która liczy sobie prawie 2 tys. mieszkanek.

Oprócz prania Kumar będzie musiał z własnej kieszeni zapłacić za proszek do prania i inne niezbędne detergenty. Skąd taki pomysł sądu? Mężczyzna zajmuje się czyszczeniem ubrań zawodowo.

Wszystkie kobiety z wioski są szczęśliwe z powodu decyzji sądu. To historyczny wyrok. Zwiększy szacunek do kobiet i pomoże chronić ich godność

- mówiła Nasima Khatoon, przewodnicząca miejscowego samorządu, która będzie jedną z osób monitorujących Kumara.

Jak donosi hindustantimes.com, kobiety z wioski powiedziały, że wyrok sądu wywołał bardzo pozytywny skutek - przestępstwa przeciwko kobietom stały się przedmiotem dyskusji w ich społeczności.

To wspaniały krok i inny rodzaj kary, która wysyła wiadomość do całego społeczeństwa

- skomentowała jedna z mieszkanek wioski.

Zobacz również: Napaść seksualna to nie tylko trauma. Może wywołać trwałe i poważne zmiany w mózgu

Polecane wideo

Usłyszały, że zostały zgwałcone przez „wyzywający” ubiór. Pokazały, co miały wtedy na sobie
Usłyszały, że zostały zgwałcone przez „wyzywający” ubiór. Pokazały, co miały wtedy na sobie - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.09.2021 01:11
Bardzo dobry wyrok. I takie wyroki powinny padac. Wtedy faktycznie kara nauczy pokory sprawce. A jak dalej bedzie robil krzywde innym, to powinna byc kara smierci, skoro nic go to nie nauczylo, znaczy ze psychopata.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie