„Długo walczyłam ze wstydem”. Kobiety pokazują swoje zdjęcia po porodach

Wzruszający widok. Kobiety są niesamowite!
„Długo walczyłam ze wstydem”. Kobiety pokazują swoje zdjęcia po porodach
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/takebackpostpartum/)
19.09.2021

Internet większości z nas kojarzy się ze sztucznością. Popularne influencerki pokazują swoje idealne ciała, spektakularne podróże i dostatnie życie. To jednak tylko część prawdy, bo w Sieci jest coraz więcej miejsca na normalność. Udowadnia to profil Take Back Postpartum.

Polecamy także: Zmniejszyć liczbę rozwodów i cesarskich cięć. To pomysł rządu na zwiększenie dzietności

Zdjęcia, które są tam zamieszczane, mają odczarować wyidealizowany obraz macierzyństwa. A konkretnie - ciała po porodzie. Bo rozstępy, blizny i nadwaga po ciąży to nic, czego powinnyśmy się wstydzić.

Patrząc na te fotografie, ogarnia nas prawdziwe wzruszenie. Mamy do powiedzenia tylko jedno: kobiety to prawdziwe bohaterki!

Polecane wideo

Ile można schudnąć w tydzień, miesiąc lub rok? Zdjęcia dziewczyn, które pokazały swoją metamorfozę
Ile można schudnąć w tydzień, miesiąc lub rok? Zdjęcia dziewczyn, które pokazały swoją metamorfozę - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.84 / 5
gość (Ocena: 1) 20.09.2021 15:02
Wkurza mnie to strasznie. Strzelam, że te wyżej pokazane przypadki to kobiety, które o siebie nigdy nie dbały. Jak ktoś był wysportowany, w ciąży dbał o siebie, spacerował (bo okej, w ciąży bieganie to tak średnio), do tego lekkie ćwiczenia siłowe, balsamy do ciała to serio ciało może wyglądać super. Spójrzcie na Lewandowską- nie lubię jej, ale trzeba przyznać, że dbała o siebie, po ciąży wyszla z płaskim brzuchem. I takie kobiety istnieją. Moja mama tyła 1kg w miesiąc w ciąży. Do tego ruszała się (pracowała pracowała ostatniego dnia przed porodem), nawilżała skórę. Ze szpitala wyszla wyglądając, jakby w ciąży nie była, bez jednego rozstępu. Da się? Da
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 20.09.2021 00:47
Powinny jeszcze pokazać moment zapłodnienia jak już tak wszystko pokazują. Albo jak główka dziecka wychodzi podczas porodu naturalnego. Jakiś filmik może na ig lub fb. Własne w takim momencie stwierdziłam, że mam głupią znajomą. Bo po ciąży zrobiła sobie portrety z dzieckiem przy piersi, oboje nadzy i wsławiła coś takiego do sieci.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.09.2021 10:57
Ja myślałam, że takie zdjęcia to ekstremalne przypadki, bo moje znajome po ciąży dodawały zdjęcia na fb w strojach kąpielowych na których dobrze wyglądały. Mówiły, że szybko wróciły do wagi sprzed ciąży i ogólnie super. Myślałam, że u mnie też tak będzie. Niestety po porodzie zostało mnie sporo rozstępów, a pomarszczony brzuch pod pępkiem mam 3 lata po porodzie i ważę też 3kg więcej niż przed porodem. To wszystko sprawiało, że źle się czułam że swoim ciałem, ale w końcu dotarło do mnie, że to normalne, że być może moje znajome trochę ubarwiły rzeczywistość, bo teraz to wstyd nie wyglądać po ciąży tak jak przed. Zdjęcia można wyretuszować itp. Ja długo czułam się gorsza, aż zobaczyłam jedną z nich na żywo i okazało się, że w realu wygląda dużo gorzej ode mnie. Naprawdę szkoda, że kobiety zamiast się wzajemnie wspierać, często ze sobą zwyczajnie rywalizują.
zobacz odpowiedzi (15)
gość (Ocena: 5) 19.09.2021 08:45
Mam pytanie, czy facet może wyłączyć popęd . Jest w ogóle taka możliwość.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie