Chcesz mieć inteligentne dziecko? Oto wiek, w którym powinnaś zajść w ciążę

Szanse na urodzenie geniusza znacznie rosną.
Chcesz mieć inteligentne dziecko? Oto wiek, w którym powinnaś zajść w ciążę
Fot. Unsplash
03.09.2021

Czy istnieje idealny wiek na to, aby po raz pierwszy zostać mamą? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Kobietom przez dekady powtarzano, że decyzji o macierzyństwie lepiej nie odkładać na później, w przeciwnym wypadku ciąży może towarzyszyć wiele komplikacji. 

Zobacz również: Kobieca płodność wcale nie kończy się po 35. roku życia. Zaczyna spadać o wiele później, niż sądzono

Jednak wiek, w którym kobiety decydują się na pierwsze dziecko stopniowo rośnie. Stoją za tym różne powody, a jednym z najczęstszych jest fakt, że z wiekiem czujemy się po prostu lepiej przygotowane do nowej roli, zwłaszcza psychicznie. Coraz częściej mówi się o tym, że zegar biologiczny to nie wszystko. 

Co ciekawe, istnieje jeszcze jeden argument przemawiający za tym, żeby nieco poczekać z decyzją o powiększeniu rodziny. Zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby nasz potomek został obdarzony ponadprzeciętną inteligencją.

Najlepszy wiek na ciążę, jeśli chcesz mieć inteligentne dziecko Fot. iStock 

Najlepszy wiek na ciążę, jeśli chcesz mieć inteligentne dziecko 

Tak wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z London School of Economics. Eksperci ustalili, że kobiety, które decydują się na ciążę po ukończeniu 30. roku życia mają większe szanse na urodzenie inteligentnego dziecka. 

W ramach eksperymentu badacze przyjrzeli się danym zebranym od 18 tys. brytyjskich dzieci. Odkryli, że pociechy 30-latek uzyskiwały lepsze wyniki w testach zdolności poznawczych niż dzieci 20- oraz 40-latek. Badani 10- i 11-latkowie byli sprawdzani pod kątem umiejętności czytania, myślenia i zapamiętywania. 

Jak naukowcy tłumaczą ten fenomen? Ich zdaniem kobiety, które odkładają w czasie decyzję o macierzyństwie robią to z powodu kariery zawodowej. Tym samym jako 30-parolatki są w stanie poświęcić dziecku więcej czasu i uwagi, a także zapewnić im lepszą edukację, ponieważ same mają już ugruntowaną pozycję w życiu zawodowym. 

Co sądzicie o wynikach tego badania? 

Zobacz również: Ciąża skraca życie kobiety. O ile? Eksperci podali konkretną liczbę

Polecane wideo

31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży
31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 1) 03.09.2021 22:41
Hehe. Cóż za mądry artykuł. Widać, że pisała go mądra kobiecini.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.09.2021 20:31
Bzdura. To nie kwestia wieku, a tego jak kobieta podchodzi do kwestii macierzynstwa, a zatem to kwestia inteligencji kobiety. Im kobiety bardziej inteligentne, tym odpowiedzialnej podchodza do kwestii macierzysntwa, ergo rodza inteligentne dzieci, bo zachodzi dziedziczenie inteligencji i tyle.
odpowiedz
Nina2222 (Ocena: 5) 03.09.2021 14:57
Moja mama miała 38 a mimo to jestem pusta jak karton.Więc nie pomogło za zbytnio
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.09.2021 14:51
Zazwyczaj kobiety po 30 są bardziej inteligentne od tych co się mnożyły bez studiów zaraz po maturze na potęgę i potrafią bardziej świadomie wychować dziecko np rozwijać umiejętności itp zamiast gaworzyć jak do downa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie