Ksiądz odmówił kobiecie podania komunii na rękę. „W naszej parafii tylko do ust”

Nie pomogło nawet powołanie się na zalecenia papieża Franciszka.
Ksiądz odmówił kobiecie podania komunii na rękę. „W naszej parafii tylko do ust”
Fot. Unsplash (Thays Orrico)
18.08.2021

Od wybuchu pandemii ucierpiało wiele polskich biznesów. Rząd już kilkukrotnie decydował o zamknięciu sklepów, barów, restauracji, czy salonów fryzjerskich. Obostrzenia omijały jednak w dużej mierze kościoły – choć ministrowie zalecali, by ograniczać liczbę wiernych na mszach, w praktyce bywało z tym różnie. Dobrym przykładem są tu choćby urodziny Radia Maryja, na których bez maseczek tłumnie zjawili się polscy politycy. Uznano wówczas, że to zgromadzenie nie narusza zasad reżimu sanitarnego.

Zobacz także: Proroctwo św. Malachiasza: „Zbliża się koniec Kościoła Katolickiego”

O nietuzinkowym podejściu kapłanów do pandemii świadczy również zajście z 15 sierpnia, opisane przez dziennikarkę Justynę Kaczmarczyk.

Dwa światy. Właśnie ksiądz odmówił mi komunii, bo chciałam przyjąć ją na rękę. „W naszej parafii tylko do ust. Jak ma pani ochotę na komunię, proszę klękać”. „Ale przecież papież Franciszek…”. „Tu jest nasza parafia”

- napisała na Twitterze.

Jak zauważa gazeta.pl, chociaż w Polsce główną formą podawania komunii jest komunia do ust, Konferencja Episkopatu Polski dopuszcza też podanie komunii na rękę. I to właśnie do takiej formy przyjmowania sakramentu nakłaniali podczas pandemii biskupi, a nawet sam papież Franciszek.

Post dziennikarki wywołał lawinę komentarzy w Sieci.

„Proszę pisać do biskupa”.
„Przyjmowanie komunii do ust jest niehigieniczne”.
„Więcej do kościoła bym nie poszedł”

- to tylko niektóre z nich. A Wy co o tym wszystkim myślicie?

Polecane wideo

Pierwsze dziecko urodziła w wieku 14 lat. Dziś ma ich jedenaścioro i planuje szóstkę kolejnych
Pierwsze dziecko urodziła w wieku 14 lat. Dziś ma ich jedenaścioro i planuje szóstkę kolejnych - zdjęcie 1
Komentarze (61)
Ocena: 4.9 / 5
gość (Ocena: 5) 22.08.2021 09:31
Drogi katoliku czy widzisz jaka jest wiara właśnie wkraczający do Kabulu talibów twoja jest taka sama nie stoisz z boku i nie widzisz jej Widzisz to co ci przez dziesiątki lat wpajano dobro miłosierdzie pokój a tak naprawdę niczym się nie różnisz od tego taliba jakby nie było władzy świeckiej to też byś zabijam w imię Boga
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 3) 22.08.2021 08:00
Ej mam zasadnicze pytanie. Skoro klecha i tak wezmie oplatek do reki to co za roznica? Wlozy go do ust czy na dlon, oplatek i tak zostal dotkniety i koniec koncow wyladuje w ustach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2021 07:55
Dalej chodzcie do instytucji w ktorej wyzej postawieni sukienkowi "przebaczaja pedofilom", a ludziom wmawia sie ze oplatek zamienia sie w zwloki czlowieka sprzed tysiecy lat. A najwiekszy problem to fakt ze oplatka nie mozna dostac do reki... Logiczne 😂
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.08.2021 23:41
Kiedyś jak byłem dzieckiem to ksiądz próbował mi włożyć palec do odbytu. Powiedzialem o tym mamie , mama się załamała powiedziała że już w życiu nie weźmie z rąk księdza komuni świętej.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.08.2021 17:33
Do kościoła chodzą tylko słabe psychicznie lub mające sprany mózgi ludzie . Muszą mieć cały czas kogoś nad sobą myślą że w każdej chwili Bóg im pomoże. Ciekawe że ich widzi a nie widzi głodu gwałtu przemocy na ziemi , dziwne ma te oczy może ma zeza to by dużo wyjaśniało ,patrzy aby dać biednemu a w sumie daje przez zeza bogatemu.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie