Przygnębiająca sytuacja bezdomnych zwierząt. Jak możesz im pomóc?

Kilka słów o wspólnej akcji Many Mornings i Fundacji Sarigato dla bezdomnych psów i kotów.
Przygnębiająca sytuacja bezdomnych zwierząt. Jak możesz im pomóc?
Fot. mat. prasowe
17.08.2021

Skarpetkowy brand Many Mornings właśnie rozpoczyna 4. edycję akcji Many Walks, w której zachęca swoich fanów do działań na rzecz zwiększania dobrostanu zwierzaków przebywających w schroniskach. Głównym celem akcji jest przeciwdziałanie problemowi bezdomności psów oraz kotów. W tym roku działanie po raz pierwszy ma wymiar międzynarodowy. Także po raz pierwszy akcji partneruje Fundacja Sarigato, z którą Many Mornings już drugi rok współpracuje w ramach Karmimy Psiaki. Akcja zaplanowana została tak, aby możliwe było aktywizowanie lokalnych społeczności – w ramach Many Walks każdy może osobiście zaangażować się w pomaganie i poświęcić swój czas dla zwierząt w jednym z pięciu uczestniczących w akcji polskich schronisk.

Schroniska dla zwierząt zapewniają bezpieczeństwo bezdomnym psom i kotom, jednak na swojej drodze napotykają wiele trudności finansowych oraz organizacyjnych. Mimo że wielu wspaniałych ludzi angażuje się w poprawienie zwierzęcego dobrostanu, wciąż brakuje rąk do pracy i serc do kochania. Właśnie dlatego podstawowym rodzajem aktywności, jaką można podjąć w ramach Many Walks jest zgłoszenie się do jednego ze schronisk zaangażowanych w akcję, by podarować zwierzakom swój czas i zostać wolontariuszem choć na chwilę.

W schronisku każda uczestniczka i uczestnik dostaną do wykonania 45-minutowe zadanie. Może to być spacer z psem, sprzątanie kojca lub inne czynności pomocnicze. W zamian za troskę można otrzymać co najmniej 2 nagrody: wdzięczność zwierzaków i wyjątkową parę skarpetek od Many Mornings. W ramach akcji SHARE A PAIR! oraz w imię strategii less-waste marka także wykorzystuje skarpetki, które nie zostały wprowadzone do sprzedaży. Dzięki temu w jednym projekcie wybrzmiewają dwie niezwykle ważne kwestie: dobrostan zwierząt i dbałość o środowisko. Skarpetki wyposażone w specjalnie zaprojektowaną etykietę z podziękowaniami dla wolontariuszy, nabierają nowego społecznego wymiaru.

Zobacz także: Na posiłki dla dziesięciorga dzieci wydaje 4 tys. zł tygodniowo. Pokazała, jak je przyrządza i stała się internetową sensacją

O sytuacji bezdomnych zwierząt ekspertka z Fundacji Sarigato, Marta Adaśko, mówi: – Ostatnie oficjalne statystyki dotyczące bezdomności zwierząt są zatrważające. Według raportu Głównego Lekarza Weterynarii w roku 2019 roku w schroniskach w Polsce przebywało aż 105 188 psów oraz 31 116 kotów; jednocześnie w wielu schroniskach nie było właściwego pomieszczania do dokonywania zabiegów weterynaryjnych. Ponieważ od ostatniego raportu na ten temat minęły 2 lata, te dane prawdopodobnie są niedoszacowane. Największą szansą na polepszenie sytuacji jest sterylizacja, kastracja i znakowanie, które pozwalają zmniejszyć liczbę bezdomnych zwierząt. Każda pomoc dla schronisk, które starają się ten problem rozwiązywać jest na wagę złota.

many walksJednym z dwóch niemieckich schronisk zaangażowanych w akcję jest, prowadzone przez Berlińskie Stowarzyszenie Dobrostanu Zwierząt, największe schronisko dla zwierząt w Europie w dzielnicy Falkenberg. Na powierzchni ponad 16 hektarów mieszka tam około 1300 zwierząt. Przy takiej ilości podopiecznych pomoc organizacyjna jest dla schronisk dużym wsparciem.

Na powyższe potrzeby placówek dla zwierząt już od 4 lat stara się odpowiedzieć akcja Many Walks, zapraszając do udziału coraz większą liczbę partnerów. – Rokrocznie przeznaczamy na działania społeczne i środowiskowe znaczną część przychodu, w zeszłym roku było to ponad 180 tys. zł – mówi Adrian Morawiak, CEO & CoFounder firmy. – Jesteśmy jednak przekonani, że sprawy finansowe nie wyczerpują możliwości pomagania. Dobrze jest rozpoczynać dzień radośnie, z empatią, łamiąc schematy codziennych zachowań. Dlatego namawiamy naszą społeczność, wszystkie fanki i fanów skarpetek Many Mornings, do aktywnego uczestnictwa w Many Walks. Psiakom i kociakom możemy razem podarować czułość i troskę! Zachęcamy do zapoznania się z listą schronisk partnerskich, a przede wszystkim – do odwiedzania ich. To unikalne doświadczenie. Wielu uczestników zeszłorocznych spacerów zakochało się w zwierzakach od pierwszego wejrzenia. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Niektórzy pracownicy firmy tak zaangażowali się w poprzednie edycje Many Walks, że sami przygarnęli bezdomne psiaki – dodaje drugi z założycieli firmy, Maciek Butkowski.

Oprócz zorganizowania już czterech edycji Many Walks, Many Mornings od 2 lat działa z Fundacją Sarigato przekazując 5% przychodu ze sprzedaży psich i kocich modeli skarpetek na rzecz projektu Karmimy Psiaki. Informację o produktach, które pomagają można znaleźć na stronie https://manymornings.com/karmimy-psiaki/. W sierpniu do puli skarpetek z psami trafi nowy model - Walkie Doggie.

W sierpniu 2021 r. w Polsce w akcji biorą schroniska w Zgierzu, Warszawie, Żyrardowie, Szczecinie i Dłużynie Górnej. Szczegółowe informacje o Many Walks można odnaleźć pod adresem: https://manymornings.com/many-walks-2021/.

many walks

_
Many Walks to tylko jeden z projektów stworzonego przez Many Mornings programu CSR-owego SHARE A PAIR!, w ramach którego skarpetki wspierają działanie na rzecz ważnych społecznie celów (np. wykluczenie ekonomiczne, bezdomność, większa inkluzywność osób z zespołem Downa, kwestie dobrostanu zwierząt, krwiodawstwo).

Polecane wideo

Pierwsze dziecko urodziła w wieku 14 lat. Dziś ma ich jedenaścioro i planuje szóstkę kolejnych
Pierwsze dziecko urodziła w wieku 14 lat. Dziś ma ich jedenaścioro i planuje szóstkę kolejnych - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie