„Nie obawiasz się, że twój tłuszcz zmiażdży dziecko?”. TikTokerka plus size pokazała, z jakimi komentarzami mierzy się podczas ciąży

Zarzucają jej, że naraża zdrowie i życie swojego dziecka.
„Nie obawiasz się, że twój tłuszcz zmiażdży dziecko?”. TikTokerka plus size pokazała, z jakimi komentarzami mierzy się podczas ciąży
Fot. Instagram.com (@suzgilliessmith)
09.08.2021

Osoby z nadwagą i otyłością spotykają się z hejtem na porządku dziennym. Co więcej, autorzy takich nienawistnych komentarzy uważają, że mają do nich pełne prawo, a obraźliwe teksty często tłumaczą rzekomą troską o zdrowie osób plus size.  

Zobacz również: Kobieta plus size szuka miłości na Tinderze. Pokazała, z jakimi wiadomościami musi się mierzyć

Wyjątkowo dużo emocji wzbudzają zwłaszcza otyłe kobiety w ciąży. Spotykają się z naprawdę obrzydliwymi komentarzami, a nawet zarzutami, że narażają zdrowie i życie swoich dzieci. Na własnej skórze przekonała się o tym pewna TikTokerka, która pokazuje jak wygląda ciąża z perspektywy kobiety plus size. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Suz Smith | Plus Size Mom (@suzgilliessmith)

Kobieta plus size relacjonuje ciążę. Musi mierzyć się z hejtem 

Suz Smith jest mamą prawie 3-letniego chłopca, a już niebawem powita na świecie kolejne dziecko. Kobieta prowadzi konto na TikToku o nazwie @plussizeglorified, które obserwuje już prawie 84 tys. osób.  

Suz pokazuje, jak wygląda jej codzienność jako otyłej osoby w ciąży. TikTokerka regularnie spotyka się z krzywdzącymi komentarzami pod swoim adresem. Internauci zarzucają jej, że nie dba o siebie, a nawet że tusza poważnie zagraża zdrowiu i życiu jej dziecka. Część komentujących jest tak bezczelna, że pozwala sobie również na niewybredne teksty na temat życia intymnego Suz i jej męża. Jeden z nich brzmiał: 

Jak on w ogóle to znalazł? 

Nie trzeba chyba dodawać, że wścibski internauta próbował się dowiedzieć, jak wyglądała chwila poczęcia dziecka TikTokerki. 

@plussizeglorified

Any other questions? ##plussizepregnancy ##pregnancy ##plussizemom ##fatliberation ##bodyacceptance ##dietculture

♬ The Magic Bomb (Extended Mix) - Hoàng Read

@plussizeglorified

Part 2 of stuff people have said to me during my ##plussizepregnancy ##pregnancytiktok ##nicu ##plussize ##pregnancy ##fatpositive

♬ The Magic Bomb (Extended Mix) - Hoàng Read

@plussizeglorified

Part THREE. Join me on IG for more about my ##plussizepregnancy! ##pregnancytiktok ##pregnancyjourney ##plussizemom

♬ The Magic Bomb (Extended Mix) - Hoàng Read

Suz w końcu postanowiła odnieść się do nienawistnych komentarzy pod swoim adresem. Nagrała filmiki, w których celnie je ripostuje. Oto tylko część tekstów, z którymi TikTokerka spotyka się na porządku dziennym: 

To nie ciążowy brzuszek. Po prostu jesteś gruba. 

Nie obawiasz się, że twój tłuszcz zmiażdży dziecko? 

Wiesz, że możesz umrzeć? 

Mam nadzieję, że twoje dzieci nie popełnią samobójstwa, bo mają otyłą matkę. Ja bym tak zrobił. 

Wiele kobiet załamałoby się notorycznie czytając takie rzeczy na swój temat. Na szczęście Suz podchodzi do nich z dystansem i nie pozwala na to, aby decydowały o jej samopoczuciu. 

Jednak nie zawsze tak było. W rozmowie z mediami TikTokerka wyznała, że początkowo wstydziła się wyjawić, że spodziewa się dziecka.

Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, poczułam wstyd. Bałam się, że z powodu tuszy nigdy nie będzie po mnie widać, że rośnie we mnie nowe życie. Myślałam, że będę po prostu wyglądać grubo, ale stało się inaczej. Pojawił się ciążowy brzuszek. Nie wyglądałam tak, jak kobiety ze wszystkich stron o ciąży i macierzyństwie, ani jak inne modelki z Instagrama, ale mój brzuszek ciążowy należał do mnie, a moje dziecko zasługiwało na to, abym się nim podzieliła.

Na szczęście dziś Suz cieszy się ciążą i nie może doczekać się chwili, gdy powita na świecie drugie dziecko.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Suz Smith | Plus Size Mom (@suzgilliessmith)

Zobacz również: „Gdy podróżujesz jako otyła osoba”. Kobieta relacjonuje pobyt w hotelach z perspektywy plus size

Polecane wideo

Dwie bajeczne suknie, taniec do „Króla Lwa” i tłum gwiazd. Tak wyglądało wesele Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy
Dwie bajeczne suknie, taniec do „Króla Lwa” i tłum gwiazd. Tak wyglądało wesele Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 5) 10.08.2021 13:48
Że tak brzydko powiem... Jak facet znalazł jej dziurę i jeszcze mógł coś robić. Jak ona ma dziecko urodzić? Chyba tylko cesarka. Zresztą to też nie łatwe bo tam dużo tłuszczu i jeszcze potem to jakoś zaszyć? Tyle pytań bez odpowiedzi. :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2021 09:24
Niepełnosprawna kobieta zdecydowała się na dziecko brawo. Ciekawe co zrobi jak jej dziecko pod samochód zacznie biec. Nie zdąży nawet kroku zrobić i go złapać.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 1) 10.08.2021 08:39
To nie jest żadne "plus size", tylko leniwy, spasiony waleń...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2021 05:45
oby tylko dziecko urodzilo sie bez komplikacji... ta pani oderwana od rzeczywistosci, otylosc to nie plus size
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.08.2021 23:10
Plus size ??? Dobre sobie , plus size to sa osoby z lekka nadwaga a nie chorobliwie otyle . Nazywajmy rzeczy po imieniu , zwlaszcza ze niektore z nich jak naprzyklad u nas Dominika Gwit wmawiaja nam jak swietnie sie czuja w swojej skorze , jak czuja sie swietnie powinny nie miec problemow z terminologia .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie