Brała tabletki antykoncepcyjne, a zaszła w ciążę bliźniaczą. I to dwukrotnie

19-latka jest matką czwórki dzieci.
Brała tabletki antykoncepcyjne, a zaszła w ciążę bliźniaczą. I to dwukrotnie
Fot. Instagram.com (@double_twinmama)
09.07.2021

Tabletki antykoncepcyjne są jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Przyjmowane regularnie i we właściwy sposób chronią przed zapłodnieniem nawet w 99 proc. przypadków. Dla wielu kobiet taka antykoncepcja jest najwygodniejsza i najpewniejsza.  

Zobacz również: Polska znów z najgorszym dostępem do antykoncepcji w Europie. Lepiej jest nawet na Białorusi

Jednak żadna metoda zapobiegania ciąży nie chroni przed niechcianym zapłodnieniem w 100 procentach. Przekonała się o tym 19-letnia Maggie Rojas, która dwukrotnie zaszła w ciążę bliźniaczą, w tym raz mimo przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Jak do tego doszło? 

Maggie Rojas zaszła w ciążę bliźniaczą mimo stosowania tabletek 

Po raz pierwszy Maggie zaszła w ciążę w wieku 17 lat. O swoim odmiennym stanie dowiedziała się dopiero w trzecim miesiącu. Nie podejrzewała, że może być w ciąży, ponieważ przyjmowała tabletki antykoncepcyjne. W takiej sytuacji do zapłodnienia dochodzi zaledwie w ok. 1 proc. przypadków. 

Co więcej, Maggie i jej partner Kennrik dowiedzieli się, że zostaną rodzicami bliźniaków. Dzieci przyszły na świat w marcu 2019 roku i otrzymały imiona Lola i Kenny Jr. Sześć miesięcy po narodzinach ich rodzice wzięli ślub.  

Niedługo po zawarciu małżeństwa Maggie i Kennrik zaczęli starać się o młodsze rodzeństwo dla swoich bliźniaków. Para była w szoku gdy okazało się, że ponownie zostaną rodzicami bliźniąt. 21 miesięcy po pierwszym porodzie do rodziny dołączyły Krystal i Jewel. Wszystkie dzieci to bliźnięta dwujajowe. 

Ciąża mimo tabletek antykoncepcyjnych. Jak to możliwe?

W jaki sposób Maggie zaszła w ciążę mimo przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych? Istnieje kilka możliwości zapłodnienia przy ich stosowaniu. Należy zwrócić uwagę na rodzaj preparatu. Pigułki antykoncepcyjne dzielą się na dwu- i jednoskładnikowe. W przypadku tych pierwszych, zawierających estrogen i progestagen, przerwa między przyjęciem kolejnej tabletki teoretycznie może wynieść do 12 godzin. 

Jednak w przypadku środków jednoskładnikowych, które mają w swoim składzie tylko progestagen, nie można sobie pozwolić na tak długą przerwę - już 3 godziny spóźnienia mogą nie być w stanie zapobiec zapłodnieniu. 

W przypadku Maggie ciąża mogła więc być następstwem braku regularności w przyjmowaniu tabletek. To jedna z możliwości. Do zapłodnienia w przypadku stosowania pigułek może dojść także w sytuacji, gdy wystąpią ostre wymioty lub biegunka. Lekarze zalecają także wystrzegania się pewnych preparatów ziołowych w trakcie stosowania takiej metody antykoncepcji. Zaliczają się do nich m.in. dziurawiec i ostropest. 

Jak dziś wygląda życie Maggie z czwórką małych dzieci? 19-latka pokazuje to na swoim profilu na Instagramie. Zobaczcie, jak radzi sobie z macierzyństwem. 

Polecane wideo

Pokazała, jak wygląda brzuch po ciąży bliźniaczej. Matki dziękują jej za szczerość
Pokazała, jak wygląda brzuch po ciąży bliźniaczej. Matki dziękują jej za szczerość - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.07.2021 18:24
Po co w ogóle brać jakikolwiek lek skoro nie umie się go przyjmować? 😆 to Brytyjka? Jak Brytyjka to nie zdziwiłabym się nawet jakby brała tabletki tylko chwile przed seksem...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.07.2021 17:39
Pierdu pierdu,zapewne pomijała pigułki, ja biorę już 6 lat,nigdy nie pominęłam i nie zaszłam w ciąże a zawsze współżyje z wytryskiem w środku średnio kilka razy w tygodniu...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie