Komplementy, które kobiety uważają za obraźliwe

Mogą zareagować zupełnie inaczej, niż Ci się wydaje.
Komplementy, które kobiety uważają za obraźliwe
Fot. pexels (Damian Barczak)
27.06.2021
Wiktoria Sobocińska

Szczere komplementy to dobry sposób na początkowe "przełamanie lodów" czy zwyczajne sprawienie komuś przyjemności, wyrażając naszą aprobatę. Kto wie, może ta osoba po raz pierwszy usłyszy to właśnie od nas? Nic na tym nie tracimy, a adresat może wiele zyskać i po prostu mieć lepszy dzień.

Zobacz również: „Ale schudłaś!” to wyjątkowo kiepski komplement. Dlaczego lepiej zachować te słowa dla siebie?

Są czasem takie momenty, kiedy lepiej po prostu ugryźć się w język. Mówimy coś bez zastanowienia, a komuś może sprawić to wyjątkową przykrość. Portal allwomenstalk.com podaje sytuacje, w których warto odpuścić sobie takie "dobre słowo"...

Kobiety uważają je bowiem za obraźliwe i mogą zareagować zupełnie inaczej, niż nam się wydaje.

Komplementy, które lepiej sobie odpuścić

#1 Jak na dziewczynę, jesteś całkiem...

Czyli sytuacja, w której prawimy komuś komplement, jednocześnie okazując nasze zdziwienie, że coś takiego udało się kobiecie. "Jesteś taka inteligentna, jak na dziewczynę", "Całkiem dużo wiesz o sporcie, jak na dziewczynę" i tak dalej... Nigdy nie kończ zdania w ten sposób! To mega aroganckie i na dodatek seksistowskie.

#2 Lubię kobiety, które mają więcej ciałka

Nawet, jeśli chciałeś pochwalić jej figurę, znajdź na to inne słowa, serio. Powiedz, że jest piękna, urocza, seksowna... Cokolwiek, byle nie wspominać o jej wadze! 

#3 Wow, wyglądasz jak laska

Kobieta pomyśli, że w innych sytuacjach prezentuje się źle. W każdym razie będzie wkurzona, zamiast to docenić. Poza tym kim jest owa "laska" i co to za wyznacznik?

#4 Jesteś wyjątkowa

Lepiej powiedzieć jakiś konkret, bo bystra dziewczyna zaraz wywęszy w tym jakiś podstęp. A co, jeśli tak samo mówiłeś do innych? Uważają, że to straszny banał, a Twoje intencje nie były szczere.

#5 Z uśmiechem Ci do twarzy, rób to częściej

Czyli to oznacza, że jeśli się nie uśmiechamy, już nie jesteśmy fajne i ładne? Każdy stan zasługuje na akceptację i nie musimy cały czas być uśmiechnięte od ucha do ucha oraz mieć mnóstwo energii.

#6 Jesteś taka słodka

Nie wiadomo właściwie, co przez to rozumieć. To strasznie infantylne stwierdzenie, a nie każdy chce być postrzegany jako mała dziewczynka. Kobieta ma wrażenie, że myślisz, że jest głupiutka i dziecinna.

#7 Czemu taka fajna dziewczyna ciągle jest sama?

No cóż, może sama chciałaby wiedzieć i to jej CZUŁY PUNKT, albo dobrze jej wieść życie solo i takie ciągłe pytania są irytujące i nie na miejscu. 

Zobacz również: Masz dosyć wulgarnych, ulicznych zaczepek? Ekspertka podpowiada, jak reagować na krępujący „catcalling”

Polecane wideo

„Nigdy nie słyszałam tylu komplementów”. 11 krótkich fryzur, które uwielbiają faceci
„Nigdy nie słyszałam tylu komplementów”.  11 krótkich fryzur, które uwielbiają faceci - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 3.8 / 5
Elżbietka (Ocena: 5) 11.01.2022 11:53
Zgadzam się z wypowiedzią [gość (Ocena: 1) 27.06.2021 13:04]. Większość z powyższych wypowiedzi nie jest specjalnie obraźliwa. Nie są to po prostu najwyższych lotów komplementy, ale cóż... nie każdy jest elokwentny i nie do każdej sytuacji pasują także romantyczne metafory. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli kobieta poczułaby się urażona lub zasmucona takim „komplementem", to ja bym uznała, że rzeczywiście ma problem z poczuciem własnej wartości. Ja przez długi czas też dopatrywałam się w wielu zwykłych komentarzach ataków na moją osobę. Teraz pracuję z psychoterapeutą z Psychologgii (nie mogę sobie wybaczyć, że tak długo zwlekałam). Pani Podsiadło jest świetną terapeutką, a ja już po pierwszych spotkaniach poczułam, że coś we mnie układa się na właściwe miejsce.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2021 08:17
Słabe bardzo te komentarze, ja za takie nigdy nie dziękuję tylko patrzę z politowaniem. A jak ktoś wam mówi że jak na dziewczynę to jesteście jakieś tam, to im tym samym odpowiedzieć, jak na chłopaka jesteś całkiem mądry, jak na chłopaka jesteś całkiem czysty, jak na chłopaka jesteś całkiem zabawny
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 28.06.2021 05:34
#8 Stara beka dobrze kisi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.06.2021 18:18
Bez przesady...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 27.06.2021 13:04
Jeśli ktoś ma ból istnienia z powodu tych określeń (oprócz ostatniego, które jest nieeleganckie)... to musi być bardzo słaby psychicznie albo mieszkać pod kloszem.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie