Imiona, za które dziecko raczej nie podziękuje rodzicom. Mogą wpędzić je w poważne kłopoty

Większość osób po prostu się z nich śmieje.
Imiona, za które dziecko raczej nie podziękuje rodzicom. Mogą wpędzić je w poważne kłopoty
Fot. Unsplash
18.06.2021

Przy wybieraniu imienia dla dziecka niektórzy rodzice kierują się tradycją i rodzinnymi sentymentami. Inni stawiają na oryginalność, a jeszcze inni szukają inspiracji m.in. w literaturze czy w muzyce. Nie brakuje też rodziców, którzy skrupulatnie sprawdzają znaczenie imion, chcąc zapewnić swojemu dziecku szczęście i wyjątkowy los.  

Zobacz również: Lata mijają, a one wciąż są na topie. Oto najpopularniejsze imiona dla dzieci z ostatnich 20 lat

Niestety okazuje się, że niektóre imiona zamiast powodzenia przysparzają właścicielowi wielu kłopotów. Wszystko za sprawą negatywnych stereotypów, jakie funkcjonują na ich temat, bez względu na to, czy jest w nich ziarnko prawdy czy też są zupełnie bezpodstawne. 

Zagraniczne imiona dla dzieci, z których śmieją się PolacyFot. Unsplash

Zagraniczne imiona dla dzieci, z których śmieją się Polacy 

Jak donosi portal edziecko.pl, imiona, na które większość osób w naszym kraju patrzy dość krzywo to spolszczone odpowiedniki zagranicznych imion, takie jak m.in. Brajan, Dżastin, Dżesika, Nikola czy Vanessa. 

Z badań przytaczanych przez serwis wynika, że te imiona kojarzą się Polakom z niskim statusem społecznym rodziców, którzy w taki sposób próbują go podnieść, nadając dziecku oryginalne i “światowe” imię. A to, zdaniem badaczy, może narazić pociechę na śmieszność.  

Zobacz również: Dziwaczne, kontrowersyjne, ośmieszające. Imiona, którymi rodzice naprawdę chcieli nazwać swoje dzieci...

Polecane wideo

12 znanych mam, które normalizują publiczne karmienie piersią
12 znanych mam, które normalizują publiczne karmienie piersią - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.06.2021 17:37
Ja moje corki nazwałam Jessica i Samantha, jednak dodam że żyjemy w UK. Nazwiska też nie mamy polskiego bo mój mąż jest z Kenii. Do Polski jeździmy mało bo co jadę i się zwrócę do córek po imieniu gdzieś publicznie to ludzie się śmieją pod nosem lub patrzą z politowaniem. Myślę jednak że te imiona im pasują bardziej niż polskie bo dziewczyny uczą się i mieszkaja w uk
odpowiedz
Gość (Ocena: 5) 18.06.2021 20:02
Znam Dastina urodzonego w latach osiemdziesiątych i Nikolę urodzoną na początku lat dziewięćdziesiątych. Dżesika z tamtych czasów też się znajdzie. Tak więc nie jest to jakaś nowa moda.
zobacz odpowiedzi (3)
Katarzyna (Ocena: 5) 18.06.2021 15:17
Głupi ludzie wyśmieją się z każdego imienia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2021 11:46
Ostatnio w sklepie słyszałam jak jakaś Karyna do swojego syna ,,Brajan, weź te siatki i tą wodę ,, ,, Brajanku podaj mi to, a podaj mi tamto...,, Myślałam że uduszę się ze śmiechu :D Szkoda mi tylko tego dzieciaka, bo w szkole pewnie nie ma życia.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie