54-letnia mama tłumaczy, dlaczego późne macierzyństwo to wspaniały pomysł (SONDA)

Ma rację?
54-letnia mama tłumaczy, dlaczego późne macierzyństwo to wspaniały pomysł (SONDA)
fot. Instagram (instagram.com/itsa10ceo)
13.05.2021
Zuzanna Niedzielska

Według niej najlepsze rodzicielstwo jest wtedy, kiedy czujesz pewność siebie i potrafisz radzić sobie z obowiązkami związanymi z wychowaniem i opieką nad dzieckiem. Ważna jest również stabilność finansowa. 

Zobacz również: Przegapiłam chyba moment na dziecko…

Ta kobieta zaszła w ciąże mając 53 lata. W lutym tego roku przywitała na świecie zdrową córkę. Na początku była zszokowana wynikiem testu ciążowego, a teraz uświadamia mnóstwo ludzi w kwestii dojrzałego macierzyństwa. 

Carolyn Aronson, czyli 54-letnia mama o późnym macierzyństwie

Prywatnie jest założycielką i dyrektorką generalną firmy z kosmetykami do pielęgnacji włosów. Dzięki swojej przedsiębiorczości udaje jej się wygenerować roczne dochody na poziomie pół miliarda dolarów. Dzisiaj twierdzi, że stabilność finansowa jest kluczowa w przypadku posiadania dzieci.

Wspomina, że kiedyś była jedynie biedną fryzjerką, ale zbierając dobre rady najpierw stała się właścicielką salonu, a potem już własnej marki.

Sama przyznaje, że była w ogromnym szoku, gdy zobaczyła wynik testu ciążowego. Jej mąż Jeff Aronson nie mógł uwierzyć, że jego ukochana jest w ciąży w wieku 53 lat.

Była to dla nich jednak wielka radość, a bizneswoman przyznaje, że teraz ma o wiele więcej doświadczenia, dojrzałości w sobie i przede wszystkim pieniędzy, aby sprostać wyzwaniu, jakim jest wychowanie dziecka. 

Myślę, że nie ma nic lepszego dla kobiety po pięćdziesiątce niż potrzeba uspokojenia dziecka i opieki nad nim

- przyznała w rozmowie z magazynem parentingowym TODAY Parents.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Carolyn Aronson (@itsa10ceo)

Co więcej, Carolyn posiada już z mężem czwórkę dzieci! Potrzebowały one nieco czasu, aby przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Teraz są wpatrzone w siostrzyczkę jak w obrazek.

Dziewczynka otrzymała na drugie imię Dream. Wzruszona mama twierdzi, że córeczka jest spełnieniem ich największych marzeń

Po pięćdziesiątce wszystko, począwszy od tego, jak dbasz o dziecko, po to, jak dbasz o siebie, jest bardziej przemyślane. Wiesz lepiej - robisz lepiej

- podsumowuje i dodaje, że na tym etapie życia dokonuje o wiele lepszych wyborów, niż kiedyś. 

Co sądzicie na ten temat?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Carolyn Aronson (@itsa10ceo)

Zobacz również: „Mam 30 lat i ciągle słyszę pytania o rodzinę i dzieci. Dlaczego o to samo nie pytają mężczyzn?”

Polecane wideo

Mama po czterdziestce pozuje z nastoletnią córką. Tylko która jest która?
Mama po czterdziestce pozuje z nastoletnią córką. Tylko która jest która? - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 15.05.2021 16:32
Moim zdaniem najważniejsze by dzieci rodzili ludzie którzy naprawdę chcą być rodzicami, i których na to stać. Niezależnie od wieku. Ta babka jest bogata, owszem duża szansa że wykorkuje zanim dziecko skończy studia , ale przy najmniej wychować może godnie , dac miłość, czas ale i dobra materialne, wiele dzieci nie ma czegoś takiego nimi że mają rodziców bardzo długo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2021 09:54
Tak tak... Moja mama ma 46 lat, ja 25 i rocznego syna. Przyjechaliśmy do nich żeby trochę mi pomogła przy młodym bo pisze prace magisterską, więc wzięła urlop i chodzi z nim na spacery itd., mija 2 tydzień a mama mówi że jest już za stara i że nie ma siły, że jej zdaniem w tym wieku tu już trzeba mieć nianie do małego dziecka.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.05.2021 19:22
A ja mam 30 lat i od lat wiem, ze nie chce miec dzieci. Z roznych powodow ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.05.2021 16:16
Nie rozumiem dlaczego krytykuje sie starsze kobiety a w przypadku mezczyzn wszystko jest tolerowane. Przypominam, ze taki apolonousz tajner czy karol strasburger sa duzo starsi i maja male dzieci a jakos to nie stanowi problemu, i nikt joe pisze, ze Zaraz umra
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.05.2021 09:19
Późne macierzyństwo to jak dla mnie miałby 10 lat wcześniej i to powinien być najpóźniejszy wiek. Bądźmy realistami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie