Pluszowe misie z genitaliami – tak czy nie?

Wyglądają niewinnie, ale producent zaopatrzył je w organy płciowe. Czy tak wczesna edukacja seksualna jest zdrowa?
Pluszowe misie z genitaliami – tak czy nie?
07.12.2009

W grudniu wielu z nas zaczyna myśleć o świątecznych prezentach dla najbliższych, a niektórzy zdążyli się już dawno zaopatrzyć. Wybranie czegoś odpowiedniego dla każdego z rodziny to trudne zadanie. Jeśli w otoczeniu mamy dzieci (swoje lub cudze), wtedy problem staje się jeszcze większy. Co kupić maluchowi, który wszystko już ma? Dziecinne półki uginają od stosów najróżniejszych zabawek, a szkrab w dzisiejszych czasach woli bawić się na komputerze, słuchać muzyki z iPoda czy pstrykać śmieszne fotki aparatem cyfrowym. Jeżeli jednak postawimy na coś tradycyjnego i konwencjonalnego, pewnie sprezentujemy mu zabawkę.  

Czasami warto jednak taką zabawkę dokładnie obejrzeć i zbadać. Może się okazać, że niewinny pluszak kryje w sobie mroczną tajemnicę, której dziecko nie powinno jeszcze odkrywać… Tak jest w przypadku maskotek, które zaopatrzono w ludzkie organy płciowe. Czy tego typu zabawki mogą być elementem przedszkolnej edukacji seksualnej? A może tak wczesne rozmowy na tematy, które są tabu dla rodziców niektórych nastolatków, to już patologia?

  Patryk Latacz 

Zobacz także:

Kupiłabyś córce bezdomną lalkę? Mieszka z mamą w schronisku dla samotnych matek i jest wyśmiewana przez koleżanki z klasy. Mowa o nowym dziele firmy Mattel – bezdomnej lalce.

UWAGA na wózki ucinające dzieciom palce! W USA zanotowano dotychczas aż 15 takich przypadków, a w 12 z nich konieczna była amputacja opuszków palców!

 

Polecane wideo

Komentarze (323)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2012 08:10
ciekawe czy rodzice, którzy daja takie zabawki zdazyli wczesniej porozmawiac z dziecmi na temat tego, co same "tam" maja"....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 12:06
o fu czego polacy nie wymyślą
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2010 21:46
A dlaczego widazimy na zdjeciach zabawki tylko z zenskimi organami plciowymi?? a gdzie meskie odpowiedniki? co jak zwykle sa pod ochrona...jak zawsze!?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2010 16:09
żałosne!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2010 22:29
mój kolega dostał takiego pluszaka z penisem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie