Kobiety o tych imionach śpieszą się z macierzyństwem. Chcą zostać matkami za wszelką cenę

Jedyne, o czym marzą, to pozytywny wynik na teście ciążowym.
Kobiety o tych imionach śpieszą się z macierzyństwem. Chcą zostać matkami za wszelką cenę
Fot. iStock
30.04.2021

Kobietom od zarania dziejów próbuje się wmówić, że główną (by nie powiedzieć jedyną) rolą w ich życiu jest rola matki. Zewsząd słyszymy, że jesteśmy powołane do macierzyństwa, które ma przynieść ze sobą poczucie absolutnego spełnienia. Niektórzy mówią wręcz, że kobietą naprawdę zostaje się dopiero po urodzeniu dziecka. 

Zobacz również: Imiona najlepszych matek. Są wprost stworzone do macierzyństwa

Takie słowa są nie tylko nieprawdziwe, ale również szkodliwe. Macierzyństwo nie powinno być narzucane z góry, a kobieta nie musi automatycznie zostać matką ani być napiętnowana, jeśli się na to nie zdecyduje. 

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie siebie w roli matki, podczas gdy inne nie są w stanie doczekać się macierzyństwa i marzą o ciąży - im wcześniej, tym lepiej. Portal stylzycia.radiozet.pl wymienił imiona kobiet, które chcą zostać matkami jak najszybciej. Właścicielki jakich imion śpieszą się z macierzyństwem? 

Imiona kobiet, które wcześnie zostają matkami 

Fot. iStock

Imiona kobiet, które wcześnie zostają matkami 

Dorota 

Gdy się zakocha, od razu marzy o założeniu rodziny. Dziecko jest dla niej idealnym sposobem na scementowanie związku i naturalnym etapem relacji damsko-męskiej. Być może jej decyzja o ciąży jest zbyt pochopna – kobieta o tym imieniu snuje wizje idealnego macierzyństwa, ale nie myśli zbyt wiele o odpowiedzialności i wyrzeczeniach, jakie się z nim wiążą. 

Wiktoria 

Kobiety o tych imionach już od dzieciństwa marzą o gromadce dzieci. Są przekonane, że idealnie odnajdą się w roli matki. W rzeczywistości często okazuje się, że są nieco nadopiekuńcze i przewrażliwione. Gdy tylko ich dziecko spotka jakaś krzywda zaczynają się zamartwiać. Mają tendencję do trzymania pociech pod kloszem. 

Amelia 

Amelia to perfekcjonistka, która chce, aby jej dziecko również było chodzącym ideałem. Wymaga od pociechy idealnego zachowania, ocen, a także nieustannego rozwijania talentów. Mało które dziecko jest w stanie sprostać takiej presji.  

Zobacz również: Imiona, których dziecko Ci nie wybaczy. Sprowadzi na nie pasmo nieszczęść

Polecane wideo

Ma 23 lata, 11 dzieci i... plany dalszego powiększania rodziny. W sumie chce ich mieć ponad setkę
Ma 23 lata, 11 dzieci i... plany dalszego powiększania rodziny. W sumie chce ich mieć ponad setkę - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.04.2021 12:17
Powinna być Natalia. Kiedyś byłam ciągle skupiona na karierze, ale odkąd zostałam mama to czuje się na prawdę szczęśliwa i daje mi to dużo satysfakcji, uwielbiam bawić się z moim synem, uczyć go nowych rzeczy.. Myślę że ludzie nie powinni wywierać presji na innych, a kiedy awans, kiedy dziecko bo wiem że na dzieci powinny decydować się osoby tylko które tego na prawdę chcą a nie dlatego że mama czy ciotka tego oczekuje, bo to na prawdę wymaga dużo poświęcenia. Koleżanka tak chciała dzieci, a teraz ma dwoje i siedzi wiecznie na tablecie, dzieci znudzone, az mi ich szkoda. Ludzie zapominają ze dziecko to nie tylko okres pieluszek i słodziutkich twarzyczek ale dorastanie, wychowywanie na dobrego człowieka, poświęcenie do końca życia, ale jak się chce to się to kocha nade wszystko...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie