Pieniądze na komunię 2021. Ile do koperty wkładają poszczególni członkowie rodziny?

Zawrotne kwoty!
Pieniądze na komunię 2021. Ile do koperty wkładają poszczególni członkowie rodziny?
Fot. iStock
25.04.2021

Pierwsza komunia święta to przede wszystkim sakrament, ale nie można zapomnieć także o finansowej stronie tego wydarzenia. To bez wątpienia jedna z najdroższych „imprez” w życiu przeciętnego Polaka, zaraz po wystawnym weselu. Zarówno dla organizatora, jak i zaproszonych gości. Sporo kosztuje okolicznościowe przyjęcie, ale też prezenty.

Ile? Nie ulega wątpliwości, że z roku na rok coraz więcej – i nie zmieniła tego nawet pandemia koronawirusa.

Serwis parenting.pl wyliczył, jakie kwoty na to wydarzenie przeznaczają poszczególni członkowie rodziny.

Zobacz także: Córka dostała na komunię 5000 zł. Nie dam jej tych pieniędzy

Komunia 2021 – ile włożyć do koperty?

Bez wątpienia najbardziej szczodrzy w tej kwestii są dziadkowie dziecka przyjmującego komunię. - Kwota, jaka pojawia się w kopercie, jest zależna głównie od zamożności dziadków, jednak wspólnymi siłami są w stanie przekazać od 700 zł do 2000 zł – twierdzi serwis parenting.pl.

Drudzy w kolejności są chrzestni, którzy poza podarunkami, takimi jak dewocjonalia, czy gadżety (hulajnoga, rower), wkładają do koperty od 500 do 1500 zł.

A co z pozostałymi gośćmi, również tymi, którzy nie są spokrewnieni z dzieckiem?

- W ramach prezentu można podarować kopertę z kwotą równoznaczną kosztom tzw. „talerzyka”. Jest to znaczne ułatwienie dla osób zastanawiających się, ile należy podarować – podpowiada portal.

Obowiązujące stawki to zatem:

200 zł - w przypadku 2 osób
300 - 400 zł - para + dziecko
400 - 600 zł - para + dwoje i więcej dzieci

A Wy pamiętacie, ile pieniędzy dostaliście w sumie na swoją komunię?

Polecane wideo

Jak wygląda dziś starsza córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa? Pola właśnie obroniła pracę dyplomową
Jak wygląda dziś starsza córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa? Pola właśnie obroniła pracę dyplomową - zdjęcie 1
Komentarze (28)
Ocena: 4.79 / 5
gość (Ocena: 5) 26.04.2021 19:13
Wypada dać tyle, żeby pokryć za "talerzyk" Danie 200 zł od Pary to śmiech na sali. Lepiej siedzieć w domu niż takie grosze komuś dać.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 26.04.2021 18:47
Właśnie przez takie debilne artykuły ta cała spirala się nakręca. Nikt- dziadkowie, chrzestni ani wujostwo nie musi dawać ani złotówki. Od tego są rodzice. A jeśli nie stać na imprezę, to po prostu się jej nie organizuje. Msza, obiad w domu dla najbliższych i wystarczy. Nie są potrzebne sraj.fo.ny, elektryczne hujo-mujo-dzikiewęże ani inne wynalazki.
zobacz odpowiedzi (1)
Delishya (Ocena: 5) 26.04.2021 17:07
Na komunię dostałam złoty łańcuszek i dwa złote pierścionki. Oczywiście wszystko zostało schowane żebym nie zgubiła. Jako dorosła osoba nie noszę biżuterii, bo nie nosiłam jej za dziecka (bo zgubię) i tak już się przyzwyczaiłam. Pieniędzy z komunii nawet nie powachalam. Rodzice odłożyli na święte nigdy. Więc ja odczułam jako dzieciak, że nic nie dostałam. Teraz daję tylko prezenty - z prezentu dziecko się ucieszy. Z pieniędzy nic nie ma, a ja nie jestem od sponsorowania fantazji rodziców. jak rodziców nie stać to nie powinni robić imprezy ponad stan. I tyle w temacie.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 26.04.2021 11:56
Moja siostra organizuje w tym roku komunie. Talerzyk za jedną osobę to koszt 180 złotych. Tak ze 200 za kare to chyba za mało.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 26.04.2021 01:23
1 maja idę na komunię do przyjaciela. Prosił, żeby prezenty nie były drogie, w granicach 100 zł najlepiej. Wiadomo, dziś stówa to tyle co nic. Postanowiliśmy z mężem kupić chłopakowi fajną deskorolkę, książkę i słodycze. Od chrzestnej dostanie rower. Dziadki pewnie sypną kasą. Impreza na 20 osób w domu. Każdy pomoże przy organizacji, ja obiecałam upiec dwa ciasta. Myślę że takie powinny być komunie, a nie zastaw się a postaw się.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie