Imiona z tego serialu robią furorę wśród rodziców. Produkcję często określa się jako „piekło kobiet”

W rankingu najpopularniejszych imion dla dzieci wciąż pną się w górę.
Imiona z tego serialu robią furorę wśród rodziców. Produkcję często określa się jako „piekło kobiet”
Fot. iStock
20.04.2021

Większość dzisiejszych rodziców dokłada wszelkich starań, aby nadać dzieciom wyjątkowe i oryginalne imiona. Część z nich odwołuje się do tradycji i wybiera dla swoich pociech nieco zapomniane, staropolskie imiona, które jeszcze do niedawna kojarzyły się głównie ze starszymi pokoleniami. Inni szukają inspiracji w literaturze lub popkulturze, w tym w serialach, które są chętnie oglądane przez miliony widzów.   

Zobacz również: To imię nosi najwięcej osób na świecie. Nie ma sobie równych także w Polsce

Pisaliśmy już o imionach odwołujących się do “Gry o tron” oraz o nieco nowszym trendzie, czyli inspiracji postaciami z serialu “Bridgertonowie”. Teraz okazuje się, że wśród rodziców zapanowała nowa moda. Nadają swoim dzieciom imiona z serialu, który cieszy się niesłabnącą popularnością, ale jednocześnie przedstawia wyjątkowo brutalną rzeczywistość - zwłaszcza dla kobiet.  

Popularne imiona dla dzieci z serialu „Opowieść podręcznej” 

Chodzi o serial “Opowieść podręcznej” (tytuł oryginalny: “Handmaid’s Tale”). To ekranizacja powieści autorstwa Margaret Atwood. W antyutopijnym świecie, o którym pisze kanadyjska pisarka, płodne kobiety zostały zniewolone i są gwałcone w majestacie prawa, aby wydawać na świat dzieci, co ma zapobiec kryzysowi demograficznemu. Podręczne są ubezwłasnowolnione, żyją w przerażającym terrorze i często padają ofiarą kar cielesnych, niektóre z nich czeka nawet śmierć. 

Jak podaje serwis bellababy.ie, w ostatnim czasie imiona z tego serialu cieszą się rosnącą popularnością wśród rodziców. Chodzi głównie o imiona dla dziewczynekOd roku 2019 imię June zanotowało wzrost zainteresowania o 20 miejsc. Jego popularność w prowadzonym przez serwis rankingu wynosi 81 proc. i wciąż rośnie. June to imię głównej bohaterki granej przez Elizabeth Moss, chociaż w fikcyjnej Republice Gilead jej imię brzmi Offfred, czyli Freda (“należąca do Freda”).  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Handmaid's Tale (@handmaidsonhulu)

Kolejnym imieniem, które wyjątkowo spodobało się widzom “Opowieści podręcznej” jest Serena. Według danych irlandzkiego serwisu parentingowego w ciągu ostatnich dwóch lat zaliczyło awans aż o 49 miejsc, a jego popularność w rankingu wynosi 93 proc. Serialowa Serena jest sportretowana przez aktorkę Yvonne Strahovski 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Handmaid's Tale (@handmaidsonhulu)

Na liście znalazło się także imię Rita, które od roku 2019 przeskoczyło o 126 oczek w górę. Jego popularność wynosi 90 proc. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się także imię Cora (popularność na poziomie 97 proc.). W zestawieniu odnotowano również imię męskie. Jest nim Nick, czyli imię postaci granej przez Maxa Minghellę. W ciągu ostatnich dwóch lat awansowało o 94 miejsca i cieszy się popularnością wynoszącą 69 proc. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Handmaid's Tale (@handmaidsonhulu)

Jak podoba wam się ten trend? 

Zobacz również: Niezwykłe imiona, które nawiązują do kosmosu

Polecane wideo

Ma 23 lata, 11 dzieci i... plany dalszego powiększania rodziny. W sumie chce ich mieć ponad setkę
Ma 23 lata, 11 dzieci i... plany dalszego powiększania rodziny. W sumie chce ich mieć ponad setkę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie