„Podsyp stereotypem i maczaj w głupocie”. Klub Komediowy z celną przeróbką spotu TVP Kobieta

„Kobiety mają prawa, to potwierdzi każdy. Mają prawo do dzieci, no i.... prawo jazdy”.
„Podsyp stereotypem i maczaj w głupocie”. Klub Komediowy z celną przeróbką spotu TVP Kobieta
Fot. Facebook.com/KlubKomediowy
17.02.2021

Parę dni temu Telewizja Polska zaprezentowała oficjalny zwiastun swojego nowego kanału - TVP Kobieta. Stacja dedykowana widowni kobiecej ma ruszyć już 8 marca. Jednak spot wywołał olbrzymie kontrowersje. Internauci uznali, że to idealny przykład stygmatyzacji kobiet i odwoływanie się do staroświeckich stereotypów. 

Zobacz również: Cukierkowy róż i lodówka zamknięta na łańcuch. Internauci kpią ze spotu TVP Kobieta

Spot TVP Kobieta został ostro skrytykowany także przez osoby związane z mediami, m.in. przez Karolinę Korwin Piotrowską. Dziennikarka porównała zwiastun do narracji rodem z “Opowieści podręcznej”antyutopijnej powieści Margaret Atwood i stwierdziła, że 60-sekundowy spot już stał się kopalnią memów.  

I rzeczywiście - na przeróbki zwiastuna nie trzeba było długo czekać. Swoją “poprawioną” wersję spotu TVP Kobieta zaprezentował Klub Komediowy. Zdaniem internautów to wyjątkowo celna riposta.  

Klub Komediowy przerobił spot TVP Kobieta i punktuje absurdy 

Klub Komediowy zamieścił na swoim profilu na Facebooku przeróbkę spotu TVP Kobieta. Komicy w żaden sposób nie ingerowali w wideo – dodali do niego jedynie lektora, który komentuje scenki składające się na zwiastun.  

Wołajcie siostrę, ciocię i mamę, to dla nich bajka! Oto Tomasz Kammel. Dla widzów dorosłych, nie dla bąbelków: to wstęp do pornosa, czy reklama żelków? 

- tymi słowami zaczyna się odpowiedź na oryginalny filmik. 

W dalszej części spotu komicy nawiązują do wydarzeń z ostatnich kilku miesięcy, w których brały udział tysiące Polek. Nie trzeba chyba wyjaśniać o jakich wydarzeniach mowa.

Halo, dziewczyny, no gdzie jesteście? Dziś nie dołączę do was na proteście. 

Klub Komediowy odniósł się też do skojarzeń z latami 50. i przekazu sugerującego, że główną rolą kobiety jest opieka nad domowym ogniskiem. 

Brokuły dla męża, by go sobie zaskarbić, prosto z kucheneczki, jak dla lalki Barbie. 

Komicy nawiązali też do zarzutów internautów, którzy stwierdzili, że według Telewizji Polskiej w kręgu zainteresowań kobiet leży głównie macierzyństwo i zajmowanie się dziećmi. 

Kobiety mają prawa, to potwierdzi każdy. Mają prawo do dzieci, no i... prawo jazdy. Mogą robić karierę, lecz tu trzeba przyznać, ze już nadzorować je musi mężczyzna. 

Spot w wydaniu Klubu Komediowego kończy się gorzką refleksją. 

Więc weź ochłap formatu, by zarobić krocie, podsyp stereotypem i maczaj w głupocie. 

Całą przeróbkę spotu TVP Kobieta w wykonaniu Klubu Komediowego obejrzycie poniżej. 

Co sądzicie o tej odpowiedzi na oryginalny zwiastun? 

Zobacz również: Ruch TradWife rośnie w siłę. Kim są kobiety, które zajmują się domem i usługują mężom?

Polecane wideo

„Zbyt ładna, by być lekarzem”. Lekarka notorycznie walczy z hejterami, którzy wątpią w jej wiedzę
„Zbyt ładna, by być lekarzem”. Lekarka notorycznie walczy z hejterami, którzy wątpią w jej wiedzę - zdjęcie 1
Komentarze (26)
Ocena: 4.54 / 5
gość (Ocena: 5) 18.02.2021 14:41
Widzę że teraz to gotowanie, posiadanie dzieci, dbanie o dom i zakładanie na siebie typowo kobiecych ubrań jest powodem do wstydu.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 18.02.2021 10:32
Niesamowite jak polityka podzieliła ludzi ..szkoda tylko że ci co walczą o wolność słowa najbardziej obrażają innych ..wstyd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2021 17:17
Nie mam żadnego problemu do oryginalnego spotu. Nie jest w mojm guście, ale te wyssane z palca problemy są żenujące. Wstyd być kobietą czasami nie dlatego, że stereotypowo nadajemy się tylko do kuchni, a dlatego, że większość kobiet nie potrafi się z tych stereotypów śmiać. Na każdy głupi stereotyp o kobietach znajdzie się podobny na mężczyzn, a jakoś nie widzę tego medialnego płaczu tak dużo (tak dużo, bo ostatnio mi przemknęło przed oczami coś o toksycznej meskości, poziom podobny do kwiku nad tym, że kobieta ma różową kuchenkę jak dla lalki. Nie wolno jej? A jeśli jej się podoba tają, to też nie wolno? :) zabierzcie się za prawdziwe problemy.
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 17.02.2021 15:34
Sporej grupie kobiet w tym kraju przydałby się taki łańcuch na lodówce, aż oczy bolą jak młodej dziewczynie wylewa się sadło...a co będzie dalej...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.02.2021 15:31
Myślałby kto że w PL mamy same pracujące i wyzwolone kobiety...większość nie pracuję zawodowo tylko siedzą w domu w garach i pieluchach z odkurzaczem w ręku. Babcie zamiast sobie odpoczywać na emeryturach to są gnębione przez wasze bombelki a w niedziele do mamusi na obiad. Kiedy PIS dało 500+ to chciałyście sobie wybić zęby
odpowiedz

Polecane dla Ciebie