„Tinder dla dawców nasienia”. Sztuczne zapłodnienie z tą aplikacją ma być łatwiejsze niż kiedykolwiek

Użytkownicy mogą wybrać cechy, jakie powinien posiadać ich idealny kandydat.
„Tinder dla dawców nasienia”. Sztuczne zapłodnienie z tą aplikacją ma być łatwiejsze niż kiedykolwiek
Fot. iStock
15.02.2021

Aplikacje na telefon znacznie ułatwiają nam życie. Dzięki nim jesteśmy w stanie zamówić jedzenie, przejazd, zrobić zakupy, uczyć się języków, a nawet szukać miłości. Wiele osób już nie wyobraża sobie życia bez korzystania z popularnych apek, a ich liczba rośnie każdego dnia. 

Zobacz również: Kto zapłodni nieznajomą? 15 mężczyzn walczy o to, by zostać ojcem w nowym reality show

Teraz na rynek wkroczyła nowa aplikacja, dedykowana osobom, które marzą o dzieciach, ale nie mogą zostać rodzicami w sposób naturalny i rozważają skorzystanie z usług dawców nasienia oraz procedury in vitro. Jak dokładnie działa ta aplikacja i kto może z niej skorzystać? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez City Fertility (@cityfertilitycentre)

Addam app. Aplikacja jak „Tinder dla dawców nasienia”

Chodzi o aplikację o nazwie Addam stworzoną przez ekspertów związanych z City Fertility, australijską siecią klinik leczenia niepłodności. Już teraz apka jest nazywana “Tinderem dla dawców nasienia”. Wszystko za sprawą interfejsu, który bazuje na tym doskonale znanym z najpopularniejszego serwisu randkowego na świecie. Użytkownicy mogą oceniać potencjalnych dawców zarejestrowanych w jednym z największych banków nasienia w Australii na “tak” lub “nie” i przesuwać kciukiem w prawo lub w lewo - zupełnie jak na Tinderze. 

O tym, dlaczego sieć australijskich klinik zdecydowała się na uruchomienie aplikacji Addam mówiła związana z nią dr Deborah Lieberman. 

Dla osób, które chcą skorzystać z usług dawcy nasienia i zajść w ciążę to może być stresujący i trudny proces – psychicznie i fizycznie. Aplikacja Addam ma na celu zmniejszyć presję wybierania idealnego dawcy zarówno dla par, jak i dla osób samotnych. W tym celu oferuje im różne funkcjonalności. Nasza aplikacja odwzorowuje aktualne trendy społeczne, zgodnie z którymi aplikacje są używane do wszystkiego i oferują unikatowe, łatwe w obsłudze doświadczenie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Addam Donor Bank (@addamdonorbank)

Jak to działa? W przeciwieństwie do Tindera aplikacja Addam chroni tożsamość potencjalnych dawców nasienia. Jej użytkownicy nie zobaczą zatem ich zdjęć ani nie poznają ich imion ani nazwisk. Mogą jednak zawęzić obszar poszukiwań i wybrać, jakie cechy powinien mieć ich idealny dawca. Filtry dostępne w apce obejmują m.in. kolor oczu, wzrost, pochodzenie etniczne czy stopień wykształcenia.  

Co dzieje się potem? Użytkownicy mogą wybrać do trzech potencjalnych kandydatów. Następnie umawiają się na wizytę ze specjalistą ds. leczenia niepłodności, aby porozmawiać na temat dostępnych opcji. 

Na chwilę obecną w apce Addam zarejestrowało się nieco ponad stu potencjalnych dawców nasienia. Aplikacja została uruchomiona dopiero niedawno, bo pod koniec stycznia 2021 rokuale już zbiera bardzo pozytywne opinie. 

Odzew jest naprawdę pozytywny. Użytkownicy mówią, że łatwo im się poruszać w naszej aplikacji. Doceniają też, że mogą przeglądać potencjalnych dawców w czasie rzeczywistym 

- komentowała dr Lieberman.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez City Fertility (@cityfertilitycentre)

Co sądzicie o takiej aplikacji łączącej dawców nasienia z potencjalnymi rodzicami? Myślicie, że sprawdziłaby się także w Polsce? 

Zobacz również: Podczas lockdownu został ojcem sześciorga dzieci. W sumie ma ich już 150

Polecane wideo

8 niezwykłych zdjęć z porodówki. Zobacz fotografie, które na długo zostają w pamięci
8 niezwykłych zdjęć z porodówki. Zobacz fotografie, które na długo zostają w pamięci - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie