Uwaga, plaga grubych dzieci!

Maluchy zamiast bawić się z innymi dzieciakami na świeżym powietrzu, wolą leżeć na kanapie, „kopać” wirtualną piłkę dzięki konsoli, jaką sprawili im rodzice, jeść chipsy i od czasu do czasu popijać je colą.
Uwaga, plaga grubych dzieci!
26.11.2009

Niegdyś, kiedy pociechę można było wysłać piechotą do szkoły, problem otyłości najmłodszych nie spędzał snu z powiek rodzicom. Dziś jednak dzieci ruszają się równie mało co dorośli i równie szybko tyją. A co gorsze, rodzice nie zdają sobie z tego sprawy - pokazują najnowsze badania. 

Ile minut dziennie dziecko powinno poświęcać na aktywność fizyczną? Co najmniej 60 - odpowiadają naukowcy. I to razem z czasem, jaki zajmują lekcje wychowania fizycznego w szkole. Niby niedużo, a jednak popularność telewizji i Internetu sprawia, że niełatwo spełnić tę normę. 

Rodzice są jednak innego zdania. Według badania przeprowadzonego przez British Heart Fundation, aż 70 proc. dorosłych uważa, że ich dzieci wcale nie prowadzą siedzącego trybu życia. Tak naprawdę jednak tylko co dziesiąte dziecko w Wielkiej Brytanii rusza się tyle, ile potrzeba. 

Zdaniem ekspertów, zmiana tego stanu rzeczy wymaga większej aktywności władz lokalnych. To one powinny zadbać, by ulice były bezpieczne, czyste i oświetlone oraz by w otoczeniu osiedli znajdowały się boiska czy hale sportowe umożliwiające aktywny wypoczynek. 

"Władzą lokalną" są też jednak rodzice. Czyżby już całkowicie zrezygnowali z wychowywania swoich pociech?  

Źródło: PAP Life 

Zobacz także:

Małżeństwo sprzyja otyłości!

Amerykańscy badacze doszli do wniosków, że po ślubie więcej jemy i tyjemy na potęgę!

Czy twoje dziecko prawidłowo się rozwija?

Sprawdzisz to w bardzo prosty sposób – obserwując, jak się bawi. Bez skomplikowanych testów psychologicznych!

Polecane wideo

Komentarze (79)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2009 14:44
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2009 08:04
Sama mam 3 dzieci i żaadne z nich nie jest grube (chude jak patyki) bo nie są rozpuszczone! Wiem, pewnie nie wierzycie ;// A więc Ewelina- najstarsza : ma 172 cm wzrostu i waży ok. 55kg. - ma 18 lat. Monika - średnia - ma 162 cm wzrostu i waży 42kg - ma 13 lat. I ostatnia - Aśka - ma 153 cm i waży 34kg - ma 10 lat.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2009 19:24
no wlasnie ostatnio to zauwazylam moje gimnazjum laczy sie z podstawowka no poprostu tragedia dzieci ameryki ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2009 18:45
ja mam 12 lat i u mnie w szkole malo osób jest grubych... tam z trzy czy cztery na całą szkołę sama jestem bardzo chuda i wysoka xD ale mam strasznie duzo chodzenia biegania i nie mam czasu dla siebie :/ szkola mnie zabija ! wracam o 18 do domu ucze sie odrabiam lekcje myje i ide spac a rano musze wstac minimum o 5:30 żeby zdążyc do szkoły na ósmą bo są tak tragiczne korki... nie wiem czy lepiej miec urwanie głowy jak ja czy otyłość?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2009 18:45
Lol zaniedługo bedzie tyle grubych ludzi że ziemia zmieni swoja orbite.... Gdyby rodzice nie rozpuczali dzieci to by było dobrze przynajmniej by tyle nie żarły ;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie