„Ciąża w ciąży”. W czasie rutynowego badania jej ginekolog aż zaniemówił

TikTokerka doświadczyła tzw. superfetacji. Czym się objawia?
„Ciąża w ciąży”. W czasie rutynowego badania jej ginekolog aż zaniemówił
źródło: TikTok (tiktok.com/@theblondebunny1)
04.01.2021

Może się wydawać, że to wiedza na poziomie podstawówki. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia, na czym polega ciąża, a nawet jak wygląda poród. Teoretycznie nic nie jest w stanie nas już zaskoczyć.

Zobacz również: Jak wygląda cesarskie cięcie? Młoda mama wytłumaczyła to w wymowny sposób

Wtedy wchodzi ona - ciężarna TikTokerka, która rzuca na sprawę zupełnie nowe światło. Kobieta występująca pod pseudonimem The Blonde Bunny jakiś czas temu poinformowała swoich obserwatorów, że spodziewa się dziecka. A nawet dwójki, bo za kilka miesięcy na świat przyjdą bliźniaki.

Teraz mówi już o trojaczkach. Błąd lekarza przeprowadzającego badanie? Nic z tych rzeczy.

superfetacjaźródło: TikTok (tiktok.com/@theblondebunny1)

Co to jest superfetacja?

Kobieta przekonuje, że będąc w ciąży… zaszła w kolejną. Brzmi to niewiarygodnie, ale takie informacje przekazał jej doświadczony ginekolog. Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, z medycznego punktu widzenia jest to jak najbardziej możliwe. Jednak ekstremalnie rzadkie.

Kiedy spodziewasz się dziecka, organizm przełącza hormony w taki sposób, aby zatrzymały kolejną owulację. Czasami jednak coś pójdzie nie tak

- tłumaczy przyszła mama. Zjawisko to nazywane jest superfetacją, które oznacza zapłodnienie komórek jajowych owulujących w następujących po sobie cyklach.

Zobacz również: 15-latka urodziła dziecko. Teraz ujawnia, jak potoczyło się jej życie

superfetacjaźródło: TikTok (tiktok.com/@theblondebunny1)

Czy można zajść w ciążę dwa razy?

Efekt? Do dwójki maluchów dołączyło kolejne dziecko, ale nie mówimy wcale o trojaczkach. The Blonde Bunny urodzi więc bliźniaki i równocześnie ich starszego brata lub siostrę. Dokładnie o 10 dni, bo po takim czasie doszło do następnego zapłodnienia.

Z tego co wiem, zaledwie 10 procent kobiet doświadcza owulacji dwa razy w miesiącu. A spośród nich tylko 0,3 proc. jest w stanie ponownie zajść w ciążę. Z technicznego punktu widzenia moje pociechy będą miały różne terminy porodów, ale na szczęście różnica jest niewielka i powitam je tego samego dnia

- zdradza.

Czasami jednak nie jest to kwestia jednego czy dwóch tygodni, ale miesięcy. Wtedy kobieta trafia na porodówkę dwukrotnie. Słyszeliście o czymś takim?

Zobacz również: Ma 36 lat i nigdy nie używała antykoncepcji. Pokazała efekt

Polecane wideo

Ma 36 lat i nigdy nie używała antykoncepcji. Pokazała efekt
Ma 36 lat i nigdy nie używała antykoncepcji. Pokazała efekt - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.01.2021 09:43
Na temat zachodzenia w ciąże będąc w ciąży nie będę się wypowiadać, bo chociaż w to nie wierzę za bardzo, to jednak nie mam odpowiedniej wiedzy w tym temacie, żeby mieć co do tego pewność, ale widzę pewien błąd w artykule. Piszecie "błąd lekarza? - nic z tych rzeczy", a jednak jak inaczej można nazwać to, że najpierw powiedział kobiecie, że spodziewa się bliźniaków, a później, że trojaczków? Między tymi zapłodnieniami jest jednak za mała różnica czasu, żeby mówić o tym, że jak bliźniaki były już widoczne, to tego 3 nie dało się w żaden sposób zauważyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2021 07:34
To ginekolog zrobił to drugie dziecko, nic trudnego standard w Polsce.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie