"Baby shower" nowa moda wśród mam

Prezenty dla bobasa, gry, tort i wspólne oglądanie USG. Spotkanie z koleżankami oraz celebrowanie dziecka i mamusi.
"Baby shower" nowa moda wśród mam
11.07.2008

Moda na „baby shower" przyszła do Polski z Zachodu jak wiele innych trendów. W wolnym tłumaczeniu polega na zalaniu dziecka prezentami. Najważniejszą osobą spotkania oczywiście jest przyszła mama, jest królową, wokół której gromadzą się koleżanki i przyjaciółki.

Zabawa polega na obdarowywaniu dziecka prezentami. Panie przynoszą bobasowi zabawki, śpioszki. Dla wygody można zrobić listę zakupów, która pozwoli uniknąć powtórzeń. Takie przyjęcie najlepiej zorganizować w domu, atmosfera jest luźniejsza i koszty mniejsze. Najlepiej kupić owoce, ciasta (kulminacyjnym punktem spotkania będzie tort).

Oczywiście czas nie może mijać tylko na jedzeniu i pogaduszkach. Przyszła mama powinna pochwalić się przed koleżankami zdjęciem USG. Dodatkową atrakcją "baby shower" są gry towarzyskie. Najpopularniejsze to zgadywanie, jak duży jest brzuch - każda z zebranych odcina kawałek sznurka, który jej zdaniem wystarczy do opasania brzucha, a wygrywa ta, której wynik jest najbardziej zbliżony do rzeczywistego.

Kolejną grą jest „Kto najlepiej zna mamę?". Panie po kolei odpowiadają na pytania związane z życiem mamy. Tutaj istnieje pełna dowolność, ograniczona jedynie fantazją organizatorek.

Za granicą zazwyczaj za przyjęciem stoją najlepsze przyjaciółki, w Polsce są to najczęściej siostry gwiazdy wieczoru. W naszym kraju zaczynają pojawiać się agencje, które zajmują się profesjonalnym organizowaniem przyjęć "baby shower". Zwykle koszt oscyluje w granicach 1000 złotych.

Takie przyjęcia są coraz popularniejsze i są dobrą konkurencją dla męskiego „pępkowego", które w dużym stopniu polega na wspólnym upiciu się w gronie kolegów i popłakaniu nad własnym zniewolonym losem.

Polecane wideo

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2011 14:05
szkoda na to kasy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2009 10:35
[quote="mileczka1988"]Dla dziecka frajda, oczywiście jak juz jest większe [/quote] baby shower robi się jak kobieta jest jeszcze w ciąży więc dziecka jeszcze nie ma ;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2008 10:28
"polega na wspólnym upiciu się w gronie kolegów i popłakaniu nad własnym zniewolonym losem." swietnie powiedziane :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2008 23:21
świetne mi się podoba ;)) i mamuśki się trochę rozerwą ;)) ^^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2008 19:56
troche dziwne bo podobno nie wolno kupowac nic za wczesnie a tym bardziej pokazywac matce dziecka tego.. ale ogolnie pomysl na przyjecie bardzo oryginalny:))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie