Jak wygląda cesarskie cięcie? Młoda mama wytłumaczyła to w wymowny sposób

Nie wszyscy byli gotowi na taki widok.
Jak wygląda cesarskie cięcie? Młoda mama wytłumaczyła to w wymowny sposób
źródło: YouTube / The Breakfasteur
30.11.2020

Wielu rodziców podświadomie ukrywa przed dziećmi niewygodne czy kontrowersyjne fakty. W ten sposób chcemy ochronić ich niewinność. Wychodzimy z założenia, że na wszystko przyjdzie odpowiedni moment, a przekazywane treści należy dostosować do wieku oraz wrażliwości.

Zobacz również: Chcesz wiedzieć, jak naprawdę wygląda blizna po cesarce? Młode mamy pokazują zdjęcia bez cenzury

Ona jest podobnego zdania, ale rozumie to nieco inaczej. Jako lekarka pokazuje synkowi świat takim, jaki jest w rzeczywistości. Bez upiększania i tematów tabu. Ale za to w dość oryginalny sposób, bo trudno inaczej określić cesarskie cięcie… ciastoliny.

Pomysł wywołał skrajne reakcje.

cesarskie cięcieźródło: YouTube / The Breakfasteur

Cesarskie cięcie - film

Blogerka znana jako The Breakfasteur postanowiła rozwiać wątpliwości swojego pierworodnego. Kiedy 4-letni syn zapytał o to, w jaki sposób przyszedł na świat, po prostu mu to pokazała. Nie na zdjęciach czy filmie, ale w formie zabawy.

Przy pomocy plastycznej masy i innych akcesoriów plastycznych stworzyła model ciążowego brzucha. Z ukrytymi mięśniami, workiem owodniowym, łożyskiem, pępowiną i tak dalej. A następnie przeszła do zabiegu, tłumacząc dziecku ten skomplikowany proces.

Zobacz również: LIST: „Moja dziewczyna chce urodzić przez cesarskie cięcie. Ja nie mam nic do gadania”

Nietypową lekcję opublikowała później na YouTube:

Komentatorzy podzielili się na dwa obozy. Połowa jest zdania, że mama spisała się na medal i zamierzają pokazać film własnym pociechom. Pozostali uważają ten sposób krzewienia wiedzy za zbyt drastyczny.

„Jako psychiatra dziecięcy odradzam. To przepis na traumę”. „Przerażające! Skoro ja jestem zszokowana, to co musiał poczuć 4-latek?”. „Jestem bardzo progresywną mama, ale to już jest przegięcie”. „Upiorne. Prawie zwróciłam obiad” - czytamy.

A Ty po której staniesz stronie?

Zobacz również: EXCLUSIVE: Już 3 razy rodziłam przez cesarskie cięcie. Nie wyobrażam sobie inaczej

Polecane wideo

Chcesz wiedzieć, jak naprawdę wygląda blizna po cesarce? Młode mamy pokazują zdjęcia bez cenzury
Chcesz wiedzieć, jak naprawdę wygląda blizna po cesarce? Młode mamy pokazują zdjęcia bez cenzury - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
KERAD (Ocena: 5) 02.01.2021 20:13
Dziecko trzeba uczyć wszystkiego od samego początku czym wcześniej tym lepiej. Czym się różni widok cesarki od osoby przybitej gwoździami do krzyża tym że cesarka przy tym to mały pryszcz a jakoś dzieci nie mają z tym widokiem problemów.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.11.2020 13:09
Zgadzam się , moim zdaniem przegięcie jak na film dla kilkulatka. Uczmy dzieci biologii, ale niech to będzie dostosowane do wieku. Uczenie kilkuletnich dzieci o seksie, pochwie, penisie, wytrysku, porodzie itp. to przegięcie pały . Ja uczyłam się o tym dopiero jak dostałam okres czyli w wieku ok.11 lat i uważam to za najbardziej stosowne.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 30.11.2020 07:58
na swój sposób uroczy film, w sensie jak uczy dzieci, nie sama operacja :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2020 06:30
I co w tym strasznego operacja jak każda.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2020 06:07
Ludzie to hipokryci. Brak edukacji seksualnej, bo dzieci sie zgorsza, a potem wczesne ciaze i seks w mlodym wieku, a do tego wstydza sie potem na biologii czy przyrodzie pokazac i nazwac penisa czy lechtaczke, bo nie znaja swoich cial w wieku lat 13, tak jak bylo to u mnie w szkole. Czternastolatkowie odwracali wzrok na slowo penis. Dzieciaki graja w krwawe gry i ogladaja krwawe filmy, dorosli tez - Rambo czy Pila to normalka, a gorszy ich i mdli na widok natury ludzkiego ciala i tego jak jestesmy zbudowani. Gdyby kazdego tak to gorszylo, to zdychalibysmy jak muchy, bo nawet chirurgow by nie bylo na swiecie.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie