Za czym najbardziej tęsknią mamy? (Wpisy z forów internetowych)

Realizują się w roli rodzica, ale czego z dawnego życia brakuje im najbardziej?
Za czym najbardziej tęsknią mamy? (Wpisy z forów internetowych)
Fot. iStock
11.07.2020

Dziecko wywraca życie do góry nogami. W pozytywnym sensie. Na każdym kroku słychać gaworzenie malucha, jego śmiech lub tupot. Bywa wesoło, bywa też stresująco, ale dla rodziców jest to na ogół piękny, choć niełatwy czas. Nowy członek rodziny to wiele obowiązków i wyzwań, ale nagroda jest bezcenna: miłość.

Za czym jednak zdarza się najbardziej tęsknić mamom, jeśli chodzi o życie sprzed ciąży i porodu? Poszperałyśmy na polskich i zagranicznych forach interenetowych i już znamy odpowiedź na to pytanie.

Przeczytajcie!

Polecamy także: Spirala antykoncepcyjna nie zapobiegła ciąży. Dziecko urodziło się... trzymając ją w rączce

„Nie będę oryginalna, jeśli napiszę, że najbardziej tęsknię za ciszą. Po tym, jak urodziłam dzieci, w moim domu jest ciągły hałas. Oczywiście poza momentami, kiedy śpią, ale wtedy ja również próbuję odsypiać. Cisza, filiżanka kawy i dobra książka… Jak mi tego czasem brakuje!”

„Tęsknię za intymnością w łazience. Za tym, że kiedy się kąpię lub korzystam z toalety, nikt mi nie wchodzi i nie krzyczy: Mamo, chodź! Mamo, gdzie moja zabawka! Mamo, mamo, mamo! Nie mam czasu nawet na 15 minut sam na sam ze sobą…”

„Brakuje mi czasem beztroski. Chciałabym nieraz po prostu wyjść na całonocną imprezę i nikomu się z tego nie tłumaczyć. Teraz, kiedy jestem mamą, jest to oczywiście niewykonalne. Muszę siedzieć w domu z dzieckiem, co bardzo mi na ogół odpowiada, ale w niektóre weekendy chciałabym wyjść, napić się, potańczyć, tak jak dawniej”.

„Tęsknię za byciem adorowaną przez facetów, za komplementami, za flirtem. Teraz tylko pieluchy, zupy, sprzątanie. Czasem chciałabym się poczuć jak kobieta, a nie tylko jak mama”.

„Brakuje mi biegania. Od kiedy zostałam mamą, zupełnie nie mam na to czasu. Muszę zajmować się dzieckiem, domem, mężem. Odsypiam w każdej wolnej chwili. Na sport brakuje i czasu, i energii, a kiedyś uwielbiałam przebiegać długie dystanse i oczyszczać w ten sposób umysł”.

„Brakuje mi bezstresowego życia, kiedy musiałam być odpowiedzialna tylko za siebie. Teraz mam małą istotkę, o którą muszę się troszczyć i na którą muszę uważać. Ona jest ode mnie zależna, każdą decyzję podejmuję z myślą o niej. Kiedyś brałam pod uwagę wyłącznie to, co dobre dla mnie”.

„Tęsknię za studiami. Zaszłam w ciążę na pierwszym roku i musiałam zrezygnować z edukacji, żeby zająć się dzieckiem. Zawsze dobrze się uczyłam, lubiłam zdobywać wiedzę. Chciałabym się rozwijać w kierunku, który mnie interesuje, ale jeszcze trochę będę musiała z tym zaczekać…”

„Brakuje mi czasów, kiedy mogłam jeść wtedy, gdy byłam głodna. Teraz łapię jakieś posiłki od przypadku do przypadku, kiedy mała akurat uśnie lub jest zajęta zabawą. Jem szybko, cokolwiek, nie ma w tym ani odrobiny przyjemności”.

A Wy za czym najbardziej tęsknicie, drogie Mamy?

Polecamy także: To imię nosi najwięcej osób na świecie. Nie ma sobie równych także w Polsce

Polecane wideo

Od 13 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała wszystkie swoje dzieci
Od 13 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała wszystkie swoje dzieci - zdjęcie 1
Komentarze (38)
Ocena: 5 / 5
Mama (Ocena: 5) 20.08.2020 18:58
To da się ogarnąć, najgorsze, że akurat wtedy TATUSIOM zaczyna się w główce pier***** i myślą, że wszystko mogą, bo już kobieta "uwiązana". I nagle z super faceta robi się burak, a z kobiety " zgorzkniała maruda".
odpowiedz
Ola (Ocena: 5) 18.07.2020 01:45
Ja to nie tęsknie za niczym tylko cieszę się, że Zuzia jest z nami :) Trochę się pozmieniało w życiu, ale mamy roombę do sprzątania, zmywarkę, robota kuchennego, także obowiązki domowe nie zajmują mi dużo czasu. A przy dziecku pomaga mi mąż i rodzice, także radzimy sobie bez problemów :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.07.2020 16:01
Moja przyjaciółka urodziła 2 miesiące temu i jakoś nie było problemu, żeby się już trzykrotnie od tego czasu spotkać. Naprawdę, nie wiem z kim kobiety płodzą te dzieci, że wyjście z domu, żeby pobiegać urasta do rangi marzenia...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.07.2020 21:13
Kobiety, zanim zajdziecie w ciaze, pomyslcie tysiac razy czy jestescie na tyle cierpliwe, zeby wychowac od zera, malego czlowieka. Zeby ten czlowiek byl kulturalny, czyli wy nie przeklinacie. Zeby mial ciekawosc swiata, czyli wy mu o tym swiecie opowiadacie. Kwestia pieniedzy to nastepna sprawa. Zadajcie sobie pytanie, czy jestescie w stanie poswiecic sie w zasadzie do konca zycia, dla dziecka. I bardzo wazne, czy mezczyzn ktory mialby zostac ojcem dziecka, bylby dobrym ojcem? Zajmowalby sie dzieckiem? Jest odpowiedzialny? Wasze metody wychowacze sa podobne? Jest cierpliwy? Jesli nie, to walnijcie sie mocno w glowe i wybijcie sobie pomysl z dzieckiem raz na zawsze, przynajmniej z tym mezczyzna.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.07.2020 17:31
wiążcie się dalej głupie Polki z konserwatywnymi katolikami o poglądach konfederacji to wszystko będzie tylko na waszej głowie: dom, dzieci i jeszcze męża będziecie niańczyć bo on uważa, że wszystkie te obowiązki to rola kobiety. Wybierajcie tych mężczyzn którzy są za równouprawnieniem, a nie patriarchalnych chamów.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie