9 największych mitów na temat homoseksualizmu

Świadomość społeczna w tym temacie nadal jest bardzo niska.
9 największych mitów na temat homoseksualizmu
fot. Unsplash (Isi Parente)
24.06.2020

Być może dla niektórych to temat wałkowany po raz setny, jednak ostatnie wydarzenia w naszym kraju pokazują, że w świadomości społecznej wiele zagadnień jest nadal postrzeganych błędnie. Społeczność LGBT (czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych) bardzo na tym cierpi, bowiem są to ludzie z takimi samymi uczuciami jak osoby heteroseksualne. Hasło "LGBT" budzi niepokój i czasami wręcz odrzucenie, podczas gdy większość takich reakcji jest spowodowana brakiem edukacji w tym obszarze. Jak to zmienić? Interesujmy się tym!

Zobacz również: W czerwcu nie kupisz Skittlesów w tęczowym opakowaniu. To ważny znak solidarności ze środowiskami LGBT+

Największe mity na temat homoseksualizmu

flaga lgbt

#1 Homoseksualizm to choroba

Homoseksualizm nie jest nawet zaburzeniem, ponieważ nie przyczynia się do psychopatologii, ani fizjopatologii. W XX wieku został błędnie uznany za chorobę, z powodu wyników badań przeprowadzanych na więźniach, u których występował tzw. homoseksualizm zastępczy. 

W 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia usunęła tę pozycje z listy chorób i nie miało to żadnego związku z naciskami ze strony aktywistów LGBT.

#2 Homoseksualizm determinuje wychowanie

Weryfikacja: FAŁSZ. Czynniki prowadzące do wykształcenia się orientacji seksualnej są bardzo różne i większość z nich ma podłoże biologiczno-genetyczne.

#3 Homoseksualizm jest zaraźliwy

To zaskakujące, że w dzisiejszych czasach ktokolwiek jeszcze myśli w ten sposób, ale nawet jeśli, to homoseksualizm jest determinowany tak wieloma czynnikami, że jest to po prostu niemożliwe. To nie jest żaden wirus. Nie ma to absolutnie żadnych dowodów. No chyba, że przebywając z osobą homoseksualną można zarazić się... tolerancją.

#4 Religie nie akceptują homoseksualizmu, ponieważ to grzech

To dziwne podejście, zwłaszcza, że wiele osób z kręgu LGBT to ludzie głęboko wierzący i praktykujący. Coraz więcej religii otwiera się na ten ruch.

#5 Geje nie są monogamistami

To szkodliwy stereotyp na temat homoseksualnych mężczyzn, zwłaszcza, że można mieć nawet sto relacji seksualnych z partnerami, i z każdym z nich być w monogamicznym związku.

#6 Homoseksualizm jest niekorzystny ewolucyjnie

... ponieważ nie pozwala na przedłużenie gatunku. Dziś coraz więcej osób rezygnuje z posiadania dzieci i jest to normalne. Poza tym lepiej, aby taka para troskliwie zaopiekowała się adoptowanym dzieckiem, niż żeby cierpiało np. w domu dziecka czy przemocowej rodzinie.

#7 Dzieci gejów i lesbijek mają gorzej

Osoby homoseksualne mogą być bardzo dobrymi rodzicami dla dzieci. Dlaczego nie potępia się wobec tego matek samotnie wychowujących potomstwo?

#8 Homoseksualizm to dewiacja seksualna

Z parafilią seksualną mamy do czynienia wtedy, kiedy medyczne lub społecznie krzywdzi ona innych bądź osobę, której dotyczy. Homoseksualizm jest natomiast normalną orientacją. 

#9 Homoseksualizm nie występuje w przyrodzie

Homoseksualizm występuje u zwierząt i to bardzo często. Jego charakter może być różny. Te stosunki bywają nawet częstsze od heteroseksualnych.

Zobacz również: Polska z kolejnym niechlubnym „rekordem” w Europie. Z tego pierwszego miejsca nie ma się co cieszyć

Źródło: totylkoteoria.pl

Polecane wideo

Symbol tęczy zalewa Instagram. #rainbowtattoo to piękny motyw i wyraz wsparcia dla osób LGBT
Symbol tęczy zalewa Instagram. #rainbowtattoo to piękny motyw i wyraz wsparcia dla osób LGBT - zdjęcie 1
Komentarze (40)
Ocena: 4.53 / 5
gość (Ocena: 5) 25.06.2020 14:12
Ludzie po co tak uzewnętrzniacie się na nabijając wejścia na stronie? Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Myślicie że swoimi wypocinami zmienicie czyjeś zdanie?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.06.2020 19:31
Jako osoba, która kilka ładnych lat spędziła w domu dziecka, wolałabym zostać tam nawet i do późnej starości niż trafić do homoseksualnej rodziny. Nie jestem żadnym homofobem, denerwuje mnie trochę przesadne obnoszenie się z orientacją takich ludzi, ale poza tym wiem, że oni byli, są i będą, no i to mi nie przeszkadza. Dzieci, które z jakiegoś powodu wychowują się bez rodziców, zazwyczaj o nich marzą, ale nie ogólnie jako o dwójce ludzi, tylko konkretnie o mamie i tacie. Dla mnie wychowywanie dziecka przez dwóch chłopów to patologia, i to wcale nie mniejsza niż w przypadku np.alkoholików.
zobacz odpowiedzi (1)
Tom (Ocena: 5) 24.06.2020 18:17
Dobrze wiedzieć. Tylko powiedźcie mi państwo dlaczego przeważająca większość tych tzw mężczyzn nie miało nigdy ojca ? Cóż nawet sławny dolan nie miał. Wnioski nasuwaja sie same albo powinny. Pozdrawiam 🙂
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 24.06.2020 17:55
1),,Homoseksualizm nie jest nawet zaburzeniem..,, No właśnie problem w tym, że jest. To nie jest może poważna choroba zagrażająca życiu, ale zaburzeniem mózgu jak najbardziej. Gdzieś w artykule wyczytałam, że robiono badania i geje mają mózgi podobne do mózgów kobiet i podobne reakcje zachodzą w ich mózgach co w mózgach kobiet. To samo na odwrót, jeśli chodzi o lesbijki. Poza tym jest coś takiego jak feminizacja płodu męskiego w łonie matki, poczytajcie sobie o tym zanim zaczniecie wstawiać takie artykuły. 2),,Religie nie akceptują homoseksualizmu, ponieważ to grzech,, - No bo nie akceptują. Zapytajcie księży co sądzą na temat homo, to wam odpowiedzą, że to osoby grzeszne, które będą potępione po śmierci. 3),,Homoseksualizm jest niekorzystny ewolucyjnie,,- PRAWDA. Żyjemy dzięki rozmnażaniu przez kobietę i mężczyznę i tylko płcie przeciwne mogą wydłużyć gatunek. Gdyby każdy był homo, to wyginęlibyśmy jak mamuty. 4),,Dzieci gejów i lesbijek mają gorzej,, - Mają gorzej a dlaczego, każdy wie i się domyśla. Zresztą gość niżej opisał to bardzo dobrze.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 24.06.2020 15:35
Ja tam nic nie mam do osób LGBT, ba, uważam że takie osoby często są lepszymi ludźmi niż heteroseksualni. Przecież te osoby nie krzywdzą nikogo, a że taka ich orientacja to co na to poradzą? Nie powinniśmy nikogo obrażać bo nie wiemy co nas w życiu czeka. A osobom, które plują na gejów czy lesbijki życzę aby kiedyś ktoś im bliski(dziecko, wnuk) był homoseksualistą, ciekawe co wtedy będą mówić.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie