To imię nosi najwięcej osób na świecie. Nie ma sobie równych także w Polsce

Jest piękne i ponadczasowe, więc wcale się nie dziwimy.
To imię nosi najwięcej osób na świecie. Nie ma sobie równych także w Polsce
Fot. Unsplash
26.06.2020

Co kraj, to obyczaj. W różnych regionach świata obowiązują inne systemy prawne i religijne, a także panuje inna mentalność i światopogląd. To, co dla nas może być zupełnie zwyczajne i całkowicie zrozumiałe, w innych krajach może wywoływać zdumienie, a nawet zgorszenie. Dlatego przed wyjazdem za granicę zawsze warto dowiedzieć się co nieco o kulturze panującej w danym kraju, aby uniknąć niezręcznego (albo wręcz niebezpiecznego) faux pas. 

Zobacz również: 9 zakazanych imion na świecie. Twoja pociecha może mieć problemy za granicą

To dotyczy m.in. kwestii imion. W niektórych krajach rodzice nowo narodzonych dzieci mają dużą swobodę przy wyborze imion dla swoich pociech, podczas gdy inni muszą przestrzegać ścisłych reguł. W wielu krajach istnieją listy imion zakazanych, na które mogą trafić zarówno bardzo wymyślne imiona, jak i te uchodzące za całkiem zwyczajne – wszystko zależy od interpretacji. 

Są też imiona, które od lat, a wręcz od pokoleń cieszą się niesłabnącą popularnością bez względu na kraj. Oczywiście wersje tych imion różnią się nieco między sobą w zależności od danego języka, ale zazwyczaj mają swoje wzajemne odpowiedniki. Zwłaszcza jedno imię bije rekordy popularności na całym świecie - przynajmniej jeśli chodzi o osoby płci żeńskiej. 

Najpopularniejsze imię żeńskie na świecie

Fot. Unsplash.com

Najpopularniejsze imię żeńskie na świecie 

Tym imieniem jest Sophia, czy też w naszej wersji – Zofia. Tak wynika z danych zebranych przez portal BabyNameWizard.com. Aby to ustalić przeanalizowano statystyki na temat imion z 49 różnych krajów. Okazało się, że imię Sophia (w różnych odmianach w zależności od języka) znalazło się w ścisłej czołówce aż w 9 z nich, w tym we Włoszech, na Słowacji, w Rosji i w Meksyku.  

Imię Zofia, do niedawna nieco zapomniane i uważane w Polsce za staroświeckie, od paru lat cieszy się niesłabnącą popularnością w naszym kraju. W 2019 roku znalazło się na 3. miejscu w rankingu imion najczęściej nadawanych dziewczynkom - przegrało tylko z Julią i Hanną. 

Co sądzicie o popularności imienia Sophia czy też Zofia? Podoba wam się to imię? 

Zobacz również: 2019 rok należy do tych imion. W pierwszej połowie były nadawane najczęściej

Polecane wideo

Miłosny horoskop na lato
Miłosny horoskop na lato - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4.71 / 5
gość (Ocena: 5) 29.06.2020 21:32
Podoba mi się imię Zofia ale zdrobnienie Zośka już nie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2020 07:28
Nigdy . Wolę Anna lub Barbara. Tez są międzynarodowe.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.06.2020 20:30
Ja miałam sąsiadkę Zosię, która ma ok 60 lat i wąsy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2020 17:44
Mam ciocie Zosie i jakos widze to imie w kontekscie osoby w wieku cioci, a jest ona po 60. Moja siostra nazwala tak corke 2 lata temu. Mi sie nie podoba, ale wazne, ze podoba sie rodzicom dziecka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2020 14:22
Mi się bardzo nie podoba. Kojarzy mi się z moją sąsiadką Zochą - monitoringiem osiedlowym, która co chwile dzwoni na policje o jakieś pierdoły, a sama praktycznie codziennie żłopie jabole po krzakach, myśląc że nikt jej nie widzi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie