Już nie 3, ale 5 lat więzienia za edukację seksualną. Dziś w Sejmie głosowanie nad projektem „Stop pedofilii”

Projekt, który w założeniu ma chronić dzieci, de facto kryminalizuje edukację seksualną.
Już nie 3, ale 5 lat więzienia za edukację seksualną. Dziś w Sejmie głosowanie nad projektem „Stop pedofilii”
Fot. iStock
16.10.2019

Jakiś czas temu pisaliśmy o kontrowersyjnym projekcie “Stop pedofilii”, który trafił do Sejmu w sierpniu 2019 roku. Zakłada on m.in. kary więzienia dla edukatorów seksualnych i stawia znak równości między osobami, które przekazują dzieciom i młodzieży treści z zakresu edukacji seksualnej, a pedofilamiPrace nad wnioskiem zostały wstrzymane w związku z niedawną kampanią wyborczą oraz wyborami parlamentarnymi, które odbyły się 13 października 2019 roku. Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu. 

Zobacz również: Więzienie za edukację seksualną? Tak za chwilę może wyglądać polska rzeczywistość

Podczas debaty większość posłów wyraziło poparcie dla projektu “Stop pedofilii”. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości opowiedzieli się za przyjęciem zmian proponowanych przez autorów projektu, czyli Fundację Pro – Prawo do Życia, a nawet więcej - ich zdaniem powinno się jeszcze bardziej zaostrzyć kary dla edukatorów seksualnych. Projekt “Stop pedofilii” zakłada 2 lata więzienia za “propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez dzieci obcowania płciowego”, a 3 lata pozbawienia wolności za “propagowanie lub pochwalanie takiego zachowania za pomocą środków masowego komunikowania". Zdaniem posłów partii rządzącej karę więzienia należy zwiększyć do 5 lat. 

Jak widzimy, obecna ochrona jest niepełna i niewystarczająca. Projekt zapewnia pełniejszą realizację praw człowieka, realizuje ochronę dóbr dziecka, poszanowania godności, wolności od przemocy psychicznej, ochrony jego prywatności i wrażliwości. To wszystko wartości konstytucyjne. Projektowana zmiana w pełni realizuje prawo rodziców do wychowania dziecka zgodnie z przekonaniami 

- postulował w imieniu PiS poseł Andrzej Matusiewicz. Z kolei Jacek Wilk, poseł z list Kukiz’15 i polityk Konfederacji dodał: „Tak intymne sfery nie mogą być roztrząsane w szkołach”. 

Fot. iStock

Projekt był krytykowany przez polityków opozycji, którzy apelowali o jego odrzucenie. Część posłów zwróciła uwagę na to, że propozycje zmian w ustawie de facto kryminalizują edukację seksualną. 

To projekt, który penalizuje wszystkie inicjatywy edukujące dzieci, młodzież o sprawach seksualności i fizyczność 

- mówił poseł Krzysztof Paszyk z PSL. 

projekcie “Stop pedofilii” znalazł się też zapis uderzający w środowiska LGBT+, który głosi: 

Odpowiedzialne za „edukację” seksualną środowiska wchodzą do kolejnych placówek oświatowych w Polsce, rozbudzając dzieci seksualnie oraz promując wśród uczniów homoseksualizm, masturbację i inne czynności seksualne. (...) „Edukacja seksualna, w trakcie której rozbudza się dzieci seksualnie i oswaja się z homoseksualizmem, jest wykorzystywana jako narzędzie przez lobby LGBT do realizacji radykalnych celów politycznych.  

Głosowanie nad projektem "Stop pedofilii" odbędzie się w środę 16 października, około godziny 17:30. O tej samej porze pod Sejmem planowany jest protest organizowany przez Warszawski Strajk Kobiet pod hasłem “Jesień średniowiecza. “Nie” dla zakazu edukacji seksualnej”. 

Zobacz również: Organizacja pro-life oskarża liceum o “seksdemoralizację” - bo na zajęciach “głoszono, że prezerwatywy zapobiegają chorobom wenerycznym”

Polecane wideo

Pierwsza modelka plus size w szeregach Victoria's Secret. Czy to początek rewolucji?
Pierwsza modelka plus size w szeregach Victoria's Secret. Czy to początek rewolucji? - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.84 / 5
gość (Ocena: 5) 03.05.2023 23:25
Dobrze by było gdyby zamiast tego po prostu zablokowali dzieciakom pornosy rodzice szturnięci. Gadają że wszystkie dziewczyny są teraz od 12 lat tzw ,,puszczalskie". A co chłopy? Zaczynam się powoli wstydzić bycia mężczyzną. Moja szkoła wypełniona zboczeńcami którzy na ekranach blokady w telefonach mają nagie kobiece ciała. I rodzice tego nie widzą. Zastanawiam się czy dalej tak jest w ich domach. Ale przecież to takie normalne że człowiek idzie na lekcję a tu widzi jak chłopak kilka lat starszy od dziewczyny ją molestuje no nie? To bardzo normalne. To dziewczyna jakaś dziwna że jej się to nie podoba. A najlepsze że ofiarą jakiegoś idioty była moja siostra. Od tego czasu zaczęło mnie to wkurzać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.10.2019 15:30
A ja popieram w tej kwestii pis. Moja koleżanka też była za edukacją seksualną i w domu edukowała swoją córkę od małego, młoda miała pewnie większą wiedzę w tym temacie niż niejedna dorosła, wykształcona kobieta. Wiedziała dokładnie na czym polega zapłodnienie, znała też wszystkie metody antykoncepcji, wiedziała jak je stosować, a paczkę prezerwatyw dostała od mamy zaraz po pierwszej miesiączce, i co? Zaraz po 15 urodzinach zaszła w ciąże. Najlepsze jest jednak to, że ciąża była planowana, specjalnie zrezygnowała z chłopakiem z prezerwatyw i sama wyliczyła sobie kiedy ma dni płodne.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.10.2019 12:49
Być może ksiądz Szydło nie zrobiłby dziecka 16 latce gdyby dziewczyna była bardziej wyedukowana. No ale lepiej żeby dzieci dalej rodziły dzieci. Ps. Ten cały Kościół w Polsce jest tak zepsuty że ciężko mi już to ogarnąć.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 17.10.2019 10:36
Przestańcie pisać głupoty, które mają wywierać presję na nieistniejące zapisy...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.10.2019 10:20
Niestety, wniosek jest taki że większość Polaków ma ( A zwłaszcza polek) ma problemy w życiu na własne życzenie. Mąż mnie bije? Głosuję na PiS, który odrzucił ustawę antyprzemocową. Moja nastoletnia córeczka w ciąży? Nie chcę żeby jakiś zboczeniec opowiadał jej, że istnieje coś takiego jak prezerwatywa. Moje dziecko jest upośledzone? A tam, jeden Żuberek i paczka petów w ciąży przecież nie zaszkodzi, moja mamusia tez paliła i ja wyszłam przecież ok. Oczywiście generalizuję, ale w wielu przypadkach tak właśnie mówią te "ofiary losu". Nie jest mi żal takich porażek życiowych, które same swoimi wyborami na siebie to sprowadzają. Szkoda, że Ci mądrzy po szkodzie próbują mnie zmuszać do ich bzdurnych światopoglądów.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie