2-letnia dziewczynka nie została przyjęta do żłobka. Jej wygląd „straszy inne dzieci”

Dziecko urodziło się ze zdeformowaną czaszką.
2-letnia dziewczynka nie została przyjęta do żłobka. Jej wygląd „straszy inne dzieci”
Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=mffRkzsa2f4)
30.09.2019

Choroba dziecka to jeden z największych koszmarów każdego rodzica. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy lekarze nie potrafią jej zdiagnozować, przez co nie są w stanie rozpocząć odpowiedniego leczenia. Bezsilne patrzenie na cierpienie swojej pociechy to wielki ból i poczucie niesprawiedliwości. Większość rodziców oddałaby wszystko, aby ich dziecko mogło cieszyć się zdrowiem i normalnym życiem. 

Zobacz również: Ta dziewczynka urodziła się z KORONĄ na głowie. Lekarze sugerowali aborcję

Szczególnie trudne są sytuacje, kiedy dziecko rodzi się z różnymi niepełnosprawnościami albo deformacjami. Do pewnego momentu dziecko nie jest świadome tego, że różni się od swoich rówieśników, ale prędzej czy później to zauważa, a nawet pada ofiarą przykrych komentarzy ze strony innych dzieci, które często zaczynają traktować je jak odmieńca. Bywa, że dorośli wcale nie są lepsi. Tak stało się w przypadku 2-latki pochodzącej z Rosji, Sofyi Zakharovej. Dziewczynka nie została przyjęta do lokalnego żłobka, a jej rodzice usłyszeli, że widok ich córki będzie “straszyć inne dzieci”. Wszystko z powodu zdeformowanej czaski dziewczynki. Sofya urodziła się z szerszą czaszką niż normalnie, ma też zrośnięte niektóre palce u dłoni i u stóp. Lekarzom do tej pory nie udało się ustalić, jakie schorzenie spowodowało te deformacje. 

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=mffRkzsa2f4)

Ale to nie jedyny przykry komentarz, jaki usłyszeli rodzice Sofyi. Kierownictwo żłobka dodało, że dziewczynka zostanie przyjęta do placówki po tym, jak przejdzie stosowną operację, która przywróci jej wygląd do normy. Niestety zabieg ciągle jest odwlekany w czasie. Jednocześnie lekarze martwią się tym, że rozwój Sofyi zostanie spowolniony, jeśli dziewczynka nie będzie miała szansy na interakcję z innymi dziećmi.  

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=mffRkzsa2f4)

Im wcześniej (Sofya, przyp. red.) zacznie się integrować, tym łatwiej będzie jej radzić sobie z warunkami, w których żyje i dorasta. Będzie jej też łatwiej zaakceptować siebie taką, jaka jest 

- mówiła w rozmowie z mediami psycholog Ekaterina Belan

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=mffRkzsa2f4)

Sofya dorasta w wyjątkowo trudnych warunkach w małej miejscowości w Baszkortostanie, jednej z południowych republik Federacji Rosyjskiej. Dziewczynka mieszka wraz z rodzicami i dziadkami w domu bez wody i gazu. Sprawą zajęła się miejscowa organizacja charytatywna o nazwie Tęcza Dobra, ale mimo to kierownictwo żłobka nie zmieniło swojej decyzji o nieprzyjęciu Sofyi. Teraz sytuacją dziewczynki zainteresowała się prokuratura, która sprawdzi zarówno zasadność decyzji przedstawicieli żłobka oraz to, dlaczego lekarze wciąż odwlekają operację Sofyi w czasie.  

Zobacz również: Jej zdjęcia miały zachęcać do aborcji. Zmarła dziewczynka ze zdeformowaną twarzą

Polecane wideo

Pokazała córeczkę i wylał się na nią ohydny hejt. Jej dziecko nazwali potworem
Pokazała córeczkę i wylał się na nią ohydny hejt. Jej dziecko nazwali potworem - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 2.6 / 5
gość (Ocena: 1) 17.10.2019 14:29
Ale ona paskudna! Bllleee!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.10.2019 14:25
I bardzo słusznie!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2019 19:08
Niektóre "bąbelki" zdrowe są brzydkie po mamusi i tatusiu ;-) Dzieci w wieku 0-5 maja gdzieś jak kto wygląda. Moje siostrzenice przyjeżdżają do nas gdzie mamy sparaliżowanego brata ( na buzi również) i co ? Od małego wycierają mu buzię, całują w czoło itd :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.09.2019 08:27
Ludzie są okropni. Ta dziewczynka całe życie będzie się zmagać z tą chorobą i wyglądem z nią związanym, ale najlepiej ją jeszcze dobijać... i że to dorośli ludzie, wstyd! Pozostałe dzieci w żłobku możliwe, że wcale by się nie przestraszyły, takie dzieciaczki jeszcze nie zwracają aż takiej uwagi na wygląd, poza tym rodzice mogliby im wpajać, że nie należy się bać ani śmiać, a pewnie jest na odwrót i sami będą napędzać swoje dzieci do rujnowania życia tej dziewczynce.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie