„Przyjaciółka ukradła imię mojego dziecka!”

Czy reakcja kobiety nie była przesadzona?
„Przyjaciółka ukradła imię mojego dziecka!”
Fot. iStock
03.06.2019

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Wielu rodziców ma dylemat, czy wybrać imię bardziej tradycyjne, czy może oryginalne. Na australijskim portalu dla mam Kidspot, jedna z internautek opowiedziała historię, związaną z wyborem imienia dla swojego trzeciego dziecka. Nietypowe imię tak spodobało się jej przyjaciółce, że postanowiła nazwać swojego syna tak samo... To rozzłościło kobietę, a ich przyjaźń stanęła pod znakiem zapytania.

Zobacz też: 9 zakazanych imion na świecie. Twoja pociecha może mieć problemy za granicąfot. unsplash

Kradzież imienia dla dziecka zakończyła ich przyjaźń

Autorka internetowej opowieści do tej pory wybierała dość tradycyjne imiona - swoich dwóch synów nazwała Adam i Isaac. Trzeciego syna postanowiła jednak nazwać nieco bardziej oryginalnie, nadając mu imię Diesel. Wiedziała, że ten wybór może nie spodobać się przede wszystkim jej rodzicom i teściom, dlatego postanowiła poinformować ich o tym jeszcze przed narodzinami synka. 

Moja teściowa dosłownie krzyczała, jak usłyszała, że wybraliśmy imię Diesel. "Nie możesz go tak nazwać, to za bardzo kojarzy się z samochodem!" - pisze kobieta.

Kiedy Diesel miał sześć miesięcy, moja przyjaciółka Amanda, zdradziła, że również spodziewa się dziecka. Dużo czasu spędzała z Dieselem, mówiąc jaki on śliczny, a posiadanie syna to jej spełnienie marzeń. 

Kiedy jej termin porodu się zbliżał, zapytała mnie jak się pisze imię Diesel. Spytałam ją, dlaczego chce wiedzieć, a ona na to: "Zamierzam nazwać tak mojego synka" - powiedziała z wielkim uśmiechem na twarzy". Byłam przekonana, że żartuje.

Nie brałam tego na poważnie, nie sądziłam, że jest zdolna zrobić coś takiego. Ale dwa miesiące później ogłosiła wybór imienia na Facebook'u. Jak się domyślacie, był to Diesel!

Tak, zdaję sobie sprawę, że nie mam praw autorskich do tego imienia. Ale kiedy nadajesz dziecku tak niezwykłe imię, czujesz się tak, jakby to było zarezerwowane tylko dla Ciebie, zwłaszcza w bliskim kręgu znajomych. 

Byłam strasznie wściekła, ale nie mówiłam tego na głos. Naprawdę czułam się bardzo zraniona. Jedna z naszych wspólnych koleżanek zadzwoniła do mnie i powiedziała: "nie mogę uwierzyć, że nazwała swoje dziecko Diesel!". Ja też nie...

Amanda dzwoniła do mnie kilka razy, ale nigdy nie oddzwoniłam. Minęły już dwa lata odkąd nie mamy kontaktu. Może zabrzmi to małostkowo, ale nie mogę się zmusić, żeby z nią porozmawiać. Myślę, że ona wcale nie żałuje tego, że straciła przyjaciółkę, bo skopiowała imię mojego dziecka. Gdyby obawiała się utraty przyjaźni, widząc moją początkową reakcję, zmieniłaby zdanie.

Nie miałabym problemu, gdyby nazwała syna Adam czy Isaac, ale to jest naprawdę niezwykłe imię i nie mogę znieść tej kradzieży.

A wy jak zachowałybyście się w takiej sytuacji? Internautka przesadziła, czy jej powód zerwania przyjaźni jest słuszny?

Zobacz też: Te imiona z "Gry o tron" biją rekordy popularności! Ale teraz jedno z nich może być bardzo problematyczne...

Polecane wideo

Elma, Nikon, Gaja. Gwiazdy, które zszokowały Polskę imionami swoich dzieci
Elma, Nikon, Gaja. Gwiazdy, które zszokowały Polskę imionami swoich dzieci - zdjęcie 1
Komentarze (41)
Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 23.07.2019 12:54
Dla tej koleżanki śmieci same się wyniosły. Imię dziecka według mnie jest ważniejsze, niż naburmuszona koleżanka. Ja zawsze miałam imię Cezary za dość niespotykane, a znam już ich kilku (jeden to nawet kolega w grupie na studiach). Koleżanka mojej mamy też nazwała córkę tak samo jak ja, ale my to potraktowaliśmy ze śmiechem, że nie ma baba własnego życia tylko kopiować jej się chce, ale jak się podoba to proszębardzo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.07.2019 01:44
Trochę rozumiem złość. Moja mama dała mi imię, jakiego nie nosiła żadna znajoma osoba. Nie żadne nietypowe, po prostu w rodzinie takiego nie było. Ja też nie chcę żeby moja córka była trzecią Hanią czy piątą Julią w klasie, chociaż to piękne imiona. Imię jest ważne, dla dziecka to część tożsamości i nie rozumiem dlaczego ludzie lubią nazywać swoje dzieci jak znajomi. Ulegać modzie można w kwestii butów, ale jest tyle pięknych imion. Po co kopiować.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 16.06.2019 19:11
Ja prdl co za problemy. Cieszyłabym sie gdyby moja przyjaciółka dała dzieciom na imię tak jak ja dałam swoim
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2019 19:18
Spoko ja urodziłam syna długo wybieralismy imię A potem moja przyjaciółka nazwała tak psa ... Ale z nią rozmawiam chodź byłam wściekła
odpowiedz
Anka (Ocena: 5) 03.06.2019 21:55
Ja do tej pory rzadko podaje imię mojego syna właśnie dlatego żeby nikt bezczelnie nie zgapił 😁🙈 zbyt długo szukaliśmy, analizowaliśmy żeby teraz byle jaka Karyna mi podebrała.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie