Czym kierować się przy kupnie zabawek dla dzieci?

Zastanawiałaś się, jakie powinny być kryteria ich wyboru?
Czym kierować się przy kupnie zabawek dla dzieci?
fot. materiały prasowe
23.05.2019

Według jakich kryteriów wybrać zabawki?

Każda zabawka powinna spełniać trzy podstawowe kryteria, aby była najlepsza dla dziecka. Powinna być ciekawa, po drugie – bezpieczna, i po trzecie – przynosić dziecku korzyści związane z jego rozwojem.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Pomyśl zanim kupisz zabawkę i skup się na bezpieczeństwie swoich dzieci. Producenci wyłączają swoją odpowiedzialność ostrzeżeniami na opakowaniu, że zabawka jest przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej 8 lat lub że zabawka nie jest odpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. Dla polskich produktów ważne jest, aby musiały spełniać europejskie normy określające wymagania i metody testowania zabawek. Te, które nie są w pełni bezpieczne – od właściwości mechanicznych po skład chemiczny – nie są zatwierdzone i nie wejdą na rynek. W naszym kraju obowiązuje wiele innych zasad i przepisów, więc nie martw się, że gorsze produkty przejdą rygorystyczne kontrole. Jeden z obecnych jest oznaczony ČSN EN 71-1 + A1.

Wskazówka! Uważaj na nieuwierzytelnionych dostawców, którzy mogą odsprzedawać różne przedmioty i marki z zagranicy. Takie zabawki mogły nie przejść powyższej kontroli. Jeśli nie jesteś pewna bezpieczeństwa, zapytaj bezpośrednio producentów zabawek.

Korzyści mogą być niedoszacowane

Nasze dzieci są ciekawskie od urodzenia i zawsze szukają sposobów na wypróbowanie nowych rzeczy. Przede wszystkim powinny im służyć zabawki i przedmioty przeznaczone właśnie dla nich. Dlatego wybieraj te, które mogą obudzić u dziecka ciekawość i chęć uczenia się nowych rzeczy. Mogą pomóc im w zwiększaniu kreatywności, zdobyciu nowych doświadczeń i nauce. Często wystarczy dać dziecku prostą zabawkę w postaci klocków lub zestaw, który rozbudzi wystarczająco kreatywność i zainteresowania. 

Co wybrać dla dzieci? 

Większość dziewcząt jest postrzegana jako księżniczki szukające różowych i pluszowych zabawek. Chłopcy prawdopodobnie myślą o autkach wyścigowych lub różnych ulubionych bohaterach. Ale dziś nie ma żadnych stereotypów w tej kwestii. Nawet twój syn może mieć ulubioną lalkę, a córka może spędzić czas na zabawie samochodzikami. Nie jest to złe, przeciwnie, dobrze jest pozwolić dzieciom rozwijać się w tym, co im się podoba.

A może wybrać drewniane zabawki? Zabawki takie nigdy nie wyszły z mody, przeszły długą transformację i rozwój. Wcześniejsze drewniane domy lub klocki pojawiły się u naszych babć i dziadków, którzy budowali z nich domy i zamki. To rozwinęło ich kreatywność i wyobraźnię, z pewnością przyniosło też wielkie korzyści poznawcze.

Gry komputerowe biją wszystko na głowę

Dzisiaj nawet bardzo małe dzieci chętniej korzystają z gier komputerowych i mobilnych, które zapewniają rozrywkę przez długi czas. Nawet w tej kategorii można znaleźć gry, które są zabawne, pouczające i rozwijające umiejętności u naszych dzieci. Jeśli dziecko korzysta z tabletu, pomyśl, jak czas spędzony z taką technologią może być bardziej korzystny. Jeśli dziecko preferuje gry komputerowe, pamiętaj, że należy wybrać wysokiej jakości krzesło do gry lub biurko, aby dziecko nie nabawiło się wad postawy.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.01.2020 17:41
Przy zakupie zabawek warto kierować się promocjami https://gazetkipromocje.pl/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.05.2019 11:18
Ja się kieruję przede wszystkim tym, by upominki wpływały na rozwój dzieci. Dlatego wybieram zabawki edukacyjne albo gry planszowe. Dzieci nie protestują i bardzo chętnie grają w planszówki. Będę teraz mogły przetestować grę Gdybyś Był. Zobaczymy czy się im spodoba.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie