Czy jestem w ciąży? 6 oznak, że NA PEWNO spodziewasz się dziecka!

Charakterystyczne objawy pojawiają się już po dwóch tygodniach od zapłodnienia!
Czy jestem w ciąży? 6 oznak, że NA PEWNO spodziewasz się dziecka!
Fot. Unsplash
20.05.2019

Każda kobieta nieco inaczej odczuwa pierwsze symptomy ciąży. Są jednak pewne objawy, których doświadcza większość przyszłych mam. Wystarczy tylko dobrze wsłuchać się we własne ciało, aby, nawet bez testu ciążowego, przekonać się, że oto właśnie pojawiło się w nas nowe życie.

Zobacz także: Tak wygląda pełne rozwarcie w czasie porodu. Nawet matki są w szoku

O jakich sygnałach mowa?

Nagle zmienił ci się smak i zapach

Aromat ulubionych perfum z dnia na dzień zaczął cię drażnić? Dym tytoniowy stał się nie do zniesienia? Nie masz już apetytu na swoje ulubione potrawy? Czujesz w ustach dziwny metaliczny smak? To może być oznaka, że już niedługo twoje życie wywróci się do góry nogami.

Masz mdłości (nie tylko o poranku)

Na poranne nudności cierpi aż do 80% kobiet spodziewających się dziecka. Za winowajcę takiego stanu rzeczy uważa się rozpoczynającą się „burzę hormonalną”. Najbardziej intensywne mdłości mają miejsce w przypadku pierworódek oraz kobiet w ciąży bliźniaczej. U większości przyszłych mam mdłości najintensywniej dokuczają rano, nie jest to jednak regułą – zdarza się, że pora dnia nie ma tu znaczenia.

Spóźnia ci się okres

Zawsze miałaś regularne miesiączki, jednak teraz okres spóźnia się już ponad tydzień, a ty w ostatnim czasie współżyłaś bez zabezpieczenia? Zrób test ciążowy! Taka sytuacja może być oczywiście wywołana drobnymi zaburzeniami hormonalnymi. Nie wykluczone jednak, że jest to jeden z pierwszych objawów ciąży.

Dokuczają ci bolesne, nabrzmiałe piersi

Już niecałe cztery tygodnie po zapłodnieniu ciężarne skarżą się na nabrzmienie biustu. Dlaczego? Ponieważ hormony wydzielane przez przysadkę, jajniki i łożysko, przygotowują gruczoły do produkcji mleka.

Odczuwasz straszne zmęczenie

Nagle zaczęłaś odczuwać nieodpartą chęć zdrzemnięcia się w ciągu dnia? Cały czas jesteś osłabiona, brakuje ci sił? Nie tłumacz wszystkiego jesiennym przesileniem. Wszechogarniające zmęczenie to zmora większości początkujących ciężarnych. Takiemu słabemu samopoczuciu winny jest przede wszystkim gwałtowny wzrost progesteronu.

Na skórze pojawiły się dziwne przebarwienia

Zauważyłaś, że wszystkie pieprzyki na twoim ciele stały się wyraźnie ciemniejsze? A na twarzy i dekolcie pojawiły się żółtawe lub ciemnobrunatne plamy? W czasie ciąży na skórze mogą występować różne zmiany. Jest to spowodowane nadmierną produkcją melaniny - barwnika skóry. I chociaż u większości kobiet przebarwienia pojawiają się dopiero w drugim trymestrze, to jednak niektóre przyszłe mamy zauważają je już na początku ciąży.

Zobacz także: Nie miała pojęcia, że jest w ciąży. "Zajrzała" telefonem między nogi i... zobaczyła główkę!

Polecane wideo

Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą
Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 25.05.2019 14:54
Głupoty. Ja przed okresem mam zmieniony apetyt oraz jestem wyczulona na zapachy, piersi zawsze są nabrzmiałe, czuje się słabiej niż zwykle oraz miewam mdłości. Jakoś w ciąży nie jestem i nie byłam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2019 09:48
Hmm u mnie się sprawdziło wszystko i zgadzam się że to takie mało specyficzne objawy- bo każdej z nas czasem dokuczają, jednak kiedy zaszłam w ciąże odczuwałam je jakoś tak.. inaczej, bardziej, wszystko było bardziej intensywne, drażniące i męczące od początku i dlatego zrobiłam test ;) Coś w tym jest
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2019 22:42
Mam przebarwienia skórne, poranne mdłości, współżyje czasem bez zabezpieczenia, cierpię na chroniczne zmęczenie, a papierosów nigdy nie znosiłam i zawsze ten zapach powodował u mnie nudności. W ciąży jak nigdy nie byłam tak dalej nie jestem ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2019 21:19
A mnie denerwuje to, że każde mdłości u młodej kobiety powodują podejrzenia o ciążę. Nikomu do głowy nie przyjdzie, że kobieta np. dwudziestoparoletnia może mieć słaby/delikatny żołądek - tak jak ja. Czasem zdarzają mi się problemy żołądkowe i nie mogę w spokoju ich przeżyć (mimo że nie informuję o tym wszem wobec), bo każdy myśli, że jestem w ciąży - nawet jeśli jestem sama i nie współżyję.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2019 12:24
Wychodzi na to, że byłam w ciąży dziesiątki razy
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie