„Świadomie zostałam samotną matką. Tak jest lepiej”

Pierwsze dziecko urodziła dopiero po rozwodzie. Dziś znów jest w ciąży.
„Świadomie zostałam samotną matką. Tak jest lepiej”
Fot. pexels.com
01.05.2019

Często słyszymy, że dziecko potrzebuje obojga rodziców. I sporo w tym prawdy, bo wychowywanie potomstwa we dwoje jest zwyczajnie łatwiejsze. Przynosi też wymierne korzyści natury psychologicznej, co zostało naukowo udowodnione. W życiu jednak różnie bywa i nie zawsze udaje nam się funkcjonować według sprawdzonego schematu.

Zobacz również: „To najdroższe prostytutki w mieście”. Faceci wyznają, dlaczego NIGDY nie umówią się z samotną mamą

Ona coś o tym wie. Genevieve Roberts wyszła za mąż i myślała, że stworzy wymarzoną rodzinę. Przez lata związku para nie doczekała się jednak potomstwa, a kiedy miała 30 lat - doszło do rozwodu. Kobieta straciła resztki nadziei. Sytuacji nie poprawiło badanie płodności. Lekarze poinformowali ją, że jeszcze jest w stanie zajść w ciążę, ale ma na to bardzo niewiele czasu.

Była rozwódką tuż przed czterdziestką, co w praktyce oznaczało, że nigdy nie zostanie mamą.

W pewnym momencie doszła jednak do wniosku, że do pełni szczęścia wcale nie potrzebuje kolejnego męża, a nawet partnera. Za namową lekarzy skorzystała z usług dawcy nasienia i po wielu próbach zapłodnienia in vitro - wreszcie się udało. Rok temu urodziła córkę, a teraz znowu jest w ciąży. I pozostaje singielką.

Czy z tego powodu czuje się matką gorszej kategorii? Absolutnie nie. W rozmowie z „Daily Mail” kobieta przekonuje, że samotne macierzyństwo było najlepszą decyzją, jaką podjęła w życiu.

To nigdy nie było moje marzenie. Ale nie przekreślałam takiej możliwości. Każda samotna kobieta powinna mieć takie prawo

- twierdzi.

Zobacz również: Czego się wstydzą samotne matki? (One zdradziły nam swoje największe kompleksy)

Według niej samotne rodzicielstwo ma wiele zalet:

1. Nie muszę nikogo pytać o zdanie. Wychowuję dziecko po swojemu, a naprawdę wiem, co jest dla niego najlepsze.

2. Bez partnera mogę się skupić wyłącznie na potomstwie, a ten nie będzie czuł się odrzucony.

.3 Nie tracę czasu i energii na kompromisy. Żaden mężczyzna nie krytykuje moich decyzji, a ja biorę pełną odpowiedzialność za rodzinę.

4. Większość facetów i tak zrzuca wszystkie domowe obowiązki na barki kobiety.

5. Nie muszę czekać do późnego wieczora na powrót męża, aby wysłuchać jak minął mu dzień. Idę spać, kiedy mam na to ochotę.

To nie oznacza, że Genevieve zraziła się do mężczyzn i nigdy nie brakuje jej partnera. Samotna matka uczciwie przyznaje, że są takie momenty, kiedy chciałaby się do kogoś przytulić i móc liczyć na jego wsparcie. Skoro jednak jest to niemożliwe - spełnia się wyłącznie jako matka. Żoną już być nie musi.

Przez jakiś czas randkowałam, kiedy moja córka byłą bardzo mała. Wedy zrozumiałam, że po prostu nie jestem zainteresowana związkiem. Za miesiąc urodzę syna i tym bardziej nie będę dostępna dla płci przeciwnej. Miłość to miłość. Mnie wystarcza uczucie ze strony dzieci

- tłumaczy.

Zobacz również: Młody ojciec ostrzega przed związkiem z samotną matką. „To studnia bez dna”

Polecane wideo

Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko
Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
Trululu (Ocena: 5) 03.07.2019 14:58
Prawda jest taka, że nie chodzi tu o mężczyznę. Kobieta chciała i zaplanowała rodzicielstwo i to jest super. Skręca mnie jak czasem widzę patologiczne rodzinki, gdzie dzieci są przez przypadek, ale cóż najważniejsze, że mamusia i tatuś są
odpowiedz
luj PO-wski (Ocena: 1) 01.05.2019 21:13
chce być samotna ale szuka spermy -dobre
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.05.2019 10:44
Nie wyobrażam sobie takiego życia, mój mąż jest tatą na medal, a nasze córki pierwsze mówiły tata, bo jak wracał z pracy to obie raczkowały, tak zasuwały pod drzwi, tylko pupki im się trzęsły ze szczęścia :) Taka decyzja to chyba tylko w przypadku jeśli tatuś jest jakimś patusem, w innych przypadkach to raczej egoizm.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.05.2019 09:32
Lepiej zeby nie mialy ojca niz mialy ojca potwora. Wiem to po sobie. Doswiadczylam kiepskich rzeczy ze strony ojca. Wolalabym zeby go nie bylo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.05.2019 01:24
Biedne dzieci, oby szybko uwolniły się od tak durnej madki. Kobieta nie potrafi stworzyć prawdziwego związku i zastępuje miłość do faceta miłością do dzieci. A jakby nie miała dzieci to do psa.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie