Było 500, a będzie 1500+. Tyle po wakacjach dostaną rodzice na każde dziecko

Stanie się to tuż przed wyborami.
Było 500, a będzie 1500+. Tyle po wakacjach dostaną rodzice na każde dziecko
Fot. iStock
05.03.2019

W czasie ostatniej konwencji wyborczej prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział wprowadzenie zmian w sztandarowym programie partii „Rodzina 500 plus”. Wkrótce rodzice mają otrzymywać comiesięczne wsparcie na każde dziecko, bez względu na dochody. Dziś pieniądze na pierwsze dziecko dostają tylko najbiedniejsi.

Zobacz również: Młodzi ojcowie szczerze ocenili 500 plus. Wcześniej nikt nie dopuszczał ich do głosu

Pierwotnie miało stać się to już 1 lipca br., ale z informacji do których dotarł „Super Express” wynika, że są na to coraz mniejsze szanse. Obiecana kwota ma zostać wypłacona, ale z drobnym poślizgiem.

Żeby wypłaty mogły ruszyć od lipca, wnioski na pierwsze dziecko musielibyśmy zacząć przyjmować już w maju, a przecież trwa dotychczasowy okres rozliczeniowy. Rodzice musieliby wrócić do nas w lipcu po świadczenie na kolejne dzieci, na które wypłata ruszy dopiero w październiku. Dlatego najlepiej byłoby, aby na wszystkie dzieci składało się jeden wniosek w tym samym czasie

- mówi cytowany przez gazetę Damian Napierała, zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Jego słowa potwierdza wiceminister. Składanie nowych wniosków ma rozpocząć się 1 lipca, ale wypłata świadczenia nastąpi w kolejnych miesiącach. Rodzice otrzymają więc po 1500 zł na każde dziecko po wakacjach.

Według krytyków takiego rozwiązania, to typowe zagranie kampanijne. W październiku czekają nas wybory parlamentarne. Spory przelew na chwilę przed głosowaniem ma pomóc w utrzymaniu poparcia przez PiS.

Myślicie, że plan się powiedzie?

Zobacz również: LIST: „Jestem 30-letnią panną i nie dostaję od państwa nic. W czym dzieciate są lepsze?”

Polecane wideo

Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami
Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami - zdjęcie 1
Komentarze (38)
Ocena: 4.92 / 5
gość (Ocena: 5) 07.03.2019 06:25
500+ będzie odzyskaniem tego, co straciłam w podatkach.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.03.2019 15:59
Moim zdaniem, jeżeli już jest 500 plus to te 500 zł powinno być w bonach na jedzenie, ubrania, pieluchy, książki do szkoly itp. Wykaz sklepów, gdzie można bony zrealizować, brak możliwości zrealizowania go na alkohol, papierosy, własne przyjemności jak paznokcie, brak możliwości zamienienia na gotówkę. Bogaci przestaną przeznaczać tą kasę na kieszonkowe do rozwalenia przez dzieci, patologia nie popije, a madki nie zrobią pasemek u fryzjera.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 06.03.2019 11:57
Tu nie chodzi o zalowanie dzieciom, ale o sytuację, w której budżetem państwa dysponuje się bardzo bezmyślnie. Czy Ci ludzie się nie martwią o stan państwa? Jak ktos tu pisał, przychodzą mi do głowy państwa jak Wenezuela.
zobacz odpowiedzi (2)
Mm (Ocena: 2) 06.03.2019 09:59
Lepiej idź do roboty kobieto polko ... liczyć na darmową kasę ,straszne próżniactwo!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.03.2019 09:13
To po co pracowac?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie