Bardzo mocne słowa młodej matki. Ma już dość ciągłego oceniania przez innych

Odpowiedziała na najczęściej powtarzane zarzuty.
Bardzo mocne słowa młodej matki. Ma już dość ciągłego oceniania przez innych
źródło: Facebook (facebook.com/profile.php?id=100008329306112)
04.02.2019

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, jak stresującym, wymagającym i pracochłonnym zajęciem jest rodzicielstwo. Odpowiedzialność za potomstwo nigdy się nie kończy. Mama i tata muszą zachowywać czujność przez 24 godziny na dobę. Często pomimo zmęczenia i kiepskiego nastroju. Od tego nie można wziąć sobie urlopu.

Zobacz również: Twierdzi, że jego żona jest LENIWA. Bo w ciąży przestała sprzątać, gotować i prać

Tym bardziej należy zrozumieć ich sporadyczne chwile zwątpienia i bezsilności. A już na pewno nie oceniać przez ten pryzmat, czy ktoś nadaje się do tej roli, a może jednak minął się z powołaniem. Niestety, wystawianie krytycznych not przez innych to dziś powszechne zjawisko. Krytykujemy rodziców, którzy nie są w stanie uspokoić swojego dziecka albo zabierają je na obiad do lokalu fast food.

Ona doskonale wie, jak bardzo jest to krzywdzące i niesprawiedliwe. Postanowiła zabrać głos, który okazał się wyjątkowo głośny.

Wpis matki dwójki dzieci w krótkim czasie zdobył setki tysięcy polubień i udostępnień. Charity Beth opublikowała swój wywód na Facebooku, bo jest już zmęczona ciągłym ocenami. Według niej żadna matka nie jest idealna, więc zanim kogoś skrytykujemy - spójrzmy na siebie.

Kiedy mama mówi, że jest zmęczona - właśnie to ma na myśli! To wcale nie oznacza, że ma ochotę rzucić swoim dzieckiem i zapomnieć o jego istnieniu.

Kiedy mama mówi, że potrzebuje chwili samotności, tylko o to jej chodzi. To nie tak, że żałuje zostania matką, a macierzyństwo uznaje za największy życiowy błąd.

Kiedy mama mówi, że potrzebuje pomocy, taki właśnie jest jej cel. Wcale nie wątpi w swoje zdolności, ale razem będzie to łatwiej zrobić.

Kiedy matka przygotowuje gotowca na obiad, to nie oznacza, że karmi tak swoje dzieci każdego dnia. Że jej dzieci nie mają pojęcia, czym są świeże warzywa

- przekonuje Amerykanka.

Zobacz również: Wstrząsające wyznania: Młode Polki ujawniają smutną prawdę o macierzyństwie

Kiedy odwiedzasz dom młodej mamy i widzisz bałagan, to nie oznaczy, że zawsze tak to wygląda i ona nad niczym nie panuje.

Kiedy mama marzy o tym, by wyjść na kolację z przyjaciółmi, właśnie to ma na myśli. To nie oznacza, że znowu chciałaby zostać bezdzietną singielką, bo odpowiedzialność ją znudziła.

Kiedy mama mówi, że czymś się martwi albo czegoś obawia - o to jej chodzi. Wcale nie ma zamiaru się poddać i odpuścić jak jakiś tchórz.

Kiedy słyszysz krzyczącą matkę - to nie oznacza, że przez cały czas wrzeszczy. Widocznie wcześniej wypowiadała to samo 300 razy spokojnym głosem, ale bez skutku.

Kiedy widzisz zdenerwowaną mamę, która nie panuje nad swoją złością, to nie oznacza, że codziennie chodzi taka wściekła.

Wszystko zależy od kontekstu i sytuacji

- tłumaczy Charity.

Nie wymyślaj kłamliwych teorii, żeby kogoś osądzić. Nie przekonuj kobiety, która każdego dnia poświęca swoje życie dla innych, że twój styl życia jest lepszy i mądrzejszy. Nie ma na świecie drugiej takiej osoby jak matka, która tyle razy ma ochotę się poddać, ale i tak daje z siebie wszystko. Zasługujemy na większe zrozumienie

- apeluje.

Internauci nie mają wątpliwości, że kobieta trafiła w czuły punkt. Poruszyła temat, o którym głośno się nie mówi i przyznają jej całkowitą rację.

Zobacz również: Internauci krytykują zaniedbaną mamę: „Przypomniałaś mi, że muszę kupić prezerwatywy”

Polecane wideo

Pokazały, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. To nie jest łatwy widok
Pokazały, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. To nie jest łatwy widok - zdjęcie 1

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.02.2019 18:56
Z jednym ma rację: sporo osób faktycznie twierdzi że kobieta odkąd urodzi dziecko przestaje być samodzielnym człowiekiem, nie może zrobić nic oprócz opieki nad nim. Co chwilę się słyszy, że jakaś celebrytka czy aktorka śmiała zostawić półroczne dziecko z ojcem lub dziadkami i iść na kilka godzin na kawę (oczywiście od razu jest oskarżana o bycie wyrodną matką). Nie mam dzieci ale to musi być spory wysiłek żeby nad wszystkim zapanować i nie widzę w tym nic złego, że ktoś ma chwilową załamkę. Oczywiście dopóki nie obciąża całego świata na siłę swoimi obowiązkami i nie wyżywa się na wszystkich dookoła.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.02.2019 06:17
W gruncie rzeczy zgadzam się z tym co napisane, ALE największym krytykiem matki jest inna matka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.02.2019 01:38
Ktoś, kto wrzuca do sieci tak intymne zdjęcia jest dla mnie patologią i jego zdanie kompletnie nie powinno się liczyć. Takie osoby nie mają nic mądrego do powiedzenia. Szkoda, że takie zera się rozmnażają.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie