Czarna lista imion. Polki zdradziły, jak nigdy nie nazwałyby swoich dzieci

W tym temacie są wyjątkowo wybredne.
Czarna lista imion. Polki zdradziły, jak nigdy nie nazwałyby swoich dzieci
Fot. iStock
14.01.2019

Czasami trudno konkretnie wytłumaczyć, dlaczego kogoś nie lubimy. Niektórzy ludzie działają nam na nerwy, choć nawet nie zdążyliśmy ich bliżej poznać. Okazuje się, że podobnie jest z imionami. Te mogą kojarzyć się wyjątkowo negatywnie. Do tego stopnia, że od razu przekreślamy ich właścicieli.

Zobacz również: Najbardziej kompromitujące imiona. W Polsce wszystkim źle się kojarzą

Uczestniczki dyskusji na forum.gazeta.pl zdradziły konkretne przykłady, twierdząc że nigdy nie nazwałyby w ten sposób własnego potomstwa. Ich niechęć jest wyjątkowo silna. Ale czy uzasadniona? Internautki przekonują, że danymi osobowymi można dziecko skrzywdzić. Zwłaszcza, gdy te brzmią pretensjonalnie, zbyt oryginalnie albo wywołują przykre wspomnienia.

Zapoznaj się z czarną listą stworzoną przez Polki. Czy dodasz coś od siebie?

Julia, Lena, Nikola

Osobiście nie nadam swojemu dziecku imienia z top 10, czyli odpada Julia, Lena, Zuzanna, Antoni, Kacper, Filip, Jakub itd. Pretensjonalna jest dla mnie np Nikola / Nicola /Nikolina, Vanessa / Wanessa, Dżesika / Jessika, Kevin, Brajan - te też są dla mnie nie do nadania. Jest sporo imion, których nie nadam, bo po prostu mi się nie podobają np. Justyna, Patrycja, Katarzyna, Martyna, Marlena, Dagmara, Paweł, Janusz, Mateusz, Marek, Bożena i wiele, wiele innych.

Liliana, Amelia, Leon

Nie nadałabym imion miękkich, „rozmemłanych”, typu Julia, Amelia, Lena, Liliana, Leon, itd.

Agnieszka, Katarzyna, Natalia

Ja z kolei nie zdecydowałabym się na imiona, które były bardzo często używane w moim pokoleniu lub jeszcze wcześniej. Z tego względu odpadają imiona, jak: Agnieszka, Katarzyna, Anna, Natalia, Aleksandra, Karolina (samo w sobie śliczne, ale ta popularność). Stały się zbyt przezroczyste, szczególnie Anna, którą nadawano często w każdym pokoleniu. W szkole połowa (jeśli nie ponad połowa) nauczycielek to były Anny. Wszędzie Anny... Zawsze się zastanawiałam, czy ludzie nie mieli za grosz wyobraźni przy wybieraniu imienia dla dziecka.

Olivier, Maks, Nicola

Ja nigdy nie nadałabym swojemu dziecku imion typu: Olivier, Maks, Nicola, ponieważ moim zdaniem są zbyt nowoczesne i przesadzone.

Zobacz również: Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy

Jakub, Oliwia

Na pewno nie nazwałabym syna Kuba, bo tak się teraz nazywa co drugi chłopak w Polsce. Z tego samego powodu nie nazwałabym dziewczynki Natalia, Lena, Oliwia czy Julia.

Róża, Jagoda, Malina

Nie podobają mi się imiona typowo roślinne (Róża, Jagoda, Malina, Lilia, Lilianna itp.), chociaż wyjątkiem jest Rozalia.

Robert, Alicja, Hubert

Ja nie nadałbym dziecku germańskiego, niemieckiego, skandynawskiego imienia rodzaju: Henryk, Robert, Emma, Alicja, Irena, Hubert, Norbert, Oskar, Ryszard, Waldemar, Bruno, Edward, Albert, Gertruda, Malwina itp. W końcu przez wieki Germanie zwalczali słowiańskie narody.

Iga, Maria, Jan

Nie dałabym dziecku takich fragmentów imion jak: Iga, Lena, Kuba, Radek, Nina. Dodatkowo tak banalnych imion jak Maria czy Jan.

Czy rzeczywiście brzmią aż tak źle?

Zobacz również: 10 polskich imion, z których śmieją się obcokrajowcy. W ich języku mają bardzo dziwne znaczenie

Polecane wideo

Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy
Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.07 / 5
gościówa (Ocena: 5) 22.12.2019 18:42
najbrzydsze to Franek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2019 10:47
Nikt nie nadałby imion „ Julia, Amelka i Kuba” a prawie wszystkie dzieci się tak nazywają:)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.01.2019 13:42
Lena...okropne! Nadawane w rodzinach nowobogackich
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.01.2019 10:37
Zgadzam się, dla mnie imiona z top 10 odpadają na starcie - nie znoszę tego owczego pędu, nagle wszystkim się te same imiona podobają i wszystkie dzieci nazywają się tak samo. Najbardziej dziwi mnie ostatnia moda na Antonine i Maje - pierwsze stara baba a drugie dziecinada.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 15.01.2019 00:08
Zgodze sie, ze popularnosc imion zmniejsza ich atrakcje. Sa tysiace imion do wyboru. Wanda, Danuta, Urszula, Barbara, Dobrawa, Dagmara, Olipmia czy Mieszko nie zostaly wymienienione wiec juz jest kilka propozycji dla tych co sie tak zalamuja, ze wszystkie imiona wykreslone w tym artykule.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie