„Nie uwierzycie, jak położne obraziły mnie na porodówce!”

Kobieta czuje się skrajnie upokorzona. Nie spodziewała się takich słów.
„Nie uwierzycie, jak położne obraziły mnie na porodówce!”
Fot. iStock
06.12.2018

Poród to szczególny moment w życiu kobiety. To ogromny, wręcz niewyobrażalny wysiłek, ale - zdaniem mam - wart wszystkiego. W końcu po 9 miesiącach na świat przychodzi dziecko! Po porodzie kobieta szczególnie liczy na wsparcie swoich bliskich i spokojną, opiekuńczą atmosferę w szpitalu, dzięki której będzie mogła wypocząć.

Zobacz również: Cesarka na życzenie: Rozsądek czy pójście na łatwiznę?

Niestety jedna z mam zamiast ze wsparciem ze strony położnych spotkała się z bulwersującymi komentarzami pod swoim adresem. Kobieta opisała całą sytuację na brytyjskim forum Mumsnet. “Podczas porodu miałam pęknięcie krocza drugiego stopnia. Położne, które zakładały mi szwy, otwarcie dyskutowały przy mnie na temat moich włosów łonowych! Uznały, że mam “tam na dole” gęsty busz, i że to bardzo nietypowe jak na dzisiejsze czasy”. Kobieta dodała, że podobną opinię wyraził jej fizjoterapeuta zajmujący się mięśniami dna miednicy.

Inne forumowiczki były oburzone komentarzami, na które położne pozwoliły sobie wobec autorki postu. “Mam nadzieję, że kazałaś im się zamknąć i doniosłaś na nie do ich przełożonych?” - spytała jedna z mam. Inna dodała: “Zgadzam się, nie powinny tego komentować. Poza tym golenie okolic intymnych może powodować wrastające włoski i infekcję. To ostatnia rzecz, o jakiej myśli ciężarna kobieta”.

Fot. iStock

Użytkowniczki forum zaczęły zastanawiać się nad tym, czy współczesne kobiety naprawdę mają obsesję na punkcie na punkcie golenia miejsc intymnych do zera. Jedna z nich napisała: “Niestety obejrzałam ostatnio “Naked Attraction” (brytyjski program rozrywkowy, w którym jedna osoba wybiera spośród sześciu nagich uczestników - przyp. red.) i byłam zszokowana tym, że nikt nie ma włosów łonowych! Osoby, które miały włoski zajmujące tyle, co znaczek pocztowy, były wyśmiewane. Kiedy miałam 20-parę lat chodziłam na depilację brazylijską, ale szybko dałam sobie spokój bo zrozumiałam, że to kompletna strata czasu i pieniędzy. Teraz w ogóle się “tam” nie golę i uwielbiam to. Naprawdę nie rozumiem golenia okolic intymnych tylko po to, żeby zmagać się z wrastającymi włoskami albo wyglądać jak mała dziewczynka”.

Inna kobieta zwróciła uwagę na to, że społeczeństwo oczekuje od kobiet, żeby goliły swoje okolice bikini. “Chodzi o to, czego wymaga się od kobiet. Wygląda na to, że mężczyźni w wieku poniżej 25 lat nigdy nie widzieli kobiecych włosów łonowych”. Ale pojawiły się też głosy zwolenniczek usuwania włosów z okolic bikini. “Gęste włosy tam na dole są nieatrakcyjne, czułabym się z nimi, jakbym była brudna, a poza tym przeszkadzają.

Bez względu na to, jakie kto ma zdanie na temat golenia włosów łonowych, naszym zdaniem położne zachowały się wyjątkowo nieprofesjonalnie. Słyszałyście kiedyś o podobnym przypadku?

Zobacz również: Włosy łonowe - golić czy nie? (Zebrałyśmy opinie facetów)

 

Polecane wideo

Alena Omovych - ukraińska żywa lalka Barbie
Alena Omovych - ukraińska żywa lalka Barbie - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.88 / 5
dojrzały polak (Ocena: 1) 09.12.2018 13:10
Artykuł pisany "na zapchajdziurę". Kobieta miała pękniecie krocza, oburza się, że położne komentują jej owłosienie łonowe. O ile "znam" się na medycynie, to jakiekolwiek operacje przeprowadza się PO usunięciu włosów z miejsc przyległych do pola operacyjnego. Jest to spowodowane podstawami higieny, włosy w ranie będą powodowały komplikacje pooperacyjne, utrudniały zagojenie ran, wręcz groziły sepsą czy gangreną. Ale osoba opisana w artykule "wie lepiej", za to gdy w szpitalu zaszyją jej krocze z włosami - to pierwsza poleci do sądu o odszkodowanie za utratę zdrowia... szmutne to że tacy ludzie na serio istnieją
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.12.2018 06:48
Ja rodziłam miesiąc temu , ma izbie przyjęć lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby golenia a położna i tak zrobiła swoje i ogoliła :-)
odpowiedz
Jennifer O’ctimore (Ocena: 5) 07.12.2018 20:48
1) Jennifer miała 16 lat i zeszła na śniadanie 2) Lord Voldemop 3) pan, który był tak naprawdę psem i był bardzo przystojny 4) pociąg syriusz plusz w wersji de lux 5) Kszaczasta Hermiona 6) Ron zrażony piorunem 7) Ciemny chłopak z blizną i rudy bez blizny Źródło: forum Mirriel ,,Harry Potter i płomień miłości”
zobacz odpowiedzi (3)
Lana (Ocena: 5) 07.12.2018 20:43
Jak myślicie, czy mężczyźni i w ogóle wszyscy ludzie są w stanie zrozumieć, że golenie czy depilowanie miejsc intymnych jest bolesne, pracochłonne i uciążliwe? Jeśli facet kocha kobietę to nie będzie go to brzydzić i nie będzie wymagał od niej czegoś co jest dla niej bolesne i uciążliwe. Co za czasy???
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 07.12.2018 16:29
kobiety słyszą na porodówce znacznie gorsze rzeczy. np. "było nóg nie rozkładać, czego się drzesz". naprawdę, to to jest PIKUŚ
odpowiedz

Polecane dla Ciebie