Młoda mama chce odebrać 500+ samotnym matkom. Wtedy pełne rodziny dostaną więcej

„Sami zdecydowaliśmy się na dwa kolejne maleństwa, gdyż wcześniej nie było nas na nie stać”.
Młoda mama chce odebrać 500+ samotnym matkom. Wtedy pełne rodziny dostaną więcej
Fot. Unsplash
03.11.2018

„Rodzina 500 plus” to sztandarowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości. Od ponad 2,5 roku polscy rodzice otrzymują wymierne wsparcie finansowe na dzieci. Na pierwsze w zależności od dochodów, a na drugie i kolejne - bez względu na sytuację finansową rodziny. Choć zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić, dyskusja na ten temat wcale nie milknie.

Zobacz również: LIST: „Odebrać 500+ najbiedniejszym! Oni marnują pieniądze na głupoty”

Pomimo pierwszych obiecujących efektów w postaci wzrostu liczby urodzeń, sytuacja szybko wróciła do normy. Dziś znowu rodzi się mniej Polaków, niż umiera. Nie brakuje też sygnałów o nieprawidłowym wydawaniu środków przez opiekunów prawnych (pieniądze finansują np. używki, a nie książki i ubrania dla potomstwa). Coraz głośniej mówi się także o tym, że budżet państwo nie wytrzyma takiego obciążenia zbyt długo.

Nic więc dziwnego, że pojawiają się kolejne pomysły. Te nie mówią wcale o rezygnacji z programu, ale jego modyfikacji.

Niektórzy domagają się wypłaty świadczenia na pierwsze dziecko bez względu na dochody. Inni chcą, aby środki były wypłacane tylko najuboższym. Kolejną propozycję ma pewna internautka, która swoimi spostrzeżeniami podzieliła się na facebookowym profilu „Spotted: Sokółka”.

Młoda mama chce wykluczyć niektórych rodziców z programu, aby pieniądze z budżetu trafiały tylko do… pełnych, normalnych i zdrowych rodzin.

Hej, mam takie przemyślenia. Co sądzicie. Wiadomo, że 500+ to jedna z najlepszych rzeczy jakie w ostatnich latach wspierają rodzinę. Sami zdecydowaliśmy się na dwa kolejne maleństwa, gdyż wcześniej nie było nas na nie stać. Ale właśnie…

To ma wspierać rodzinę, czyli matkę, ojca i dzieci. Tak sobie myślę, że jakby zabrać tym którym się nie należy - samotnym matkom, to może rodziny dostałyby więcej - 600+ może 700+.

Takie samotne matki może by przemyślały wtedy, że rozbijają taką rodzinę a pieniądze bynajmniej by trafiały do rodzin

- przekonuje użytkowniczka Facebooka (pisownia oryginalna).

Zobacz również: 1000 plus zamiast 500 plus. „Obywatele chcą więcej i trzeba zaproponować im coś ekstra”

Jej wypowiedź chwilę później udostępniono na stronie „Spotted: Madka and Tateł”, gdzie została dosadnie skomentowana przez komentatorów.

„Oddam wszystko, aby polska patologia mogła płodzić kolejne pokolenia nierobów”.

„Zawsze się zastanawiam, co tacy ludzie zrobią, jak pewnego dnia przyjdzie nowy obóz rządzących i stwierdzi, że państwa nie stać na utrzymanie projektu 500+ (co jest pewne). Wy*** nadprogramowe dzieci za okno?”.

„A może lepiej zabrać nierobom, którzy żerują na państwie. Nie pracują, a robią dzieci”.

Singlom zabrać 90% wypłaty - zapomniała dodać. Bo przecież nie mają na co wydawać. Dzieci nie mają, więc nie potrzebują. Nie to, co ona - bynajmniej rodzina!” - czytamy pod kontrowersyjnym wpisem.

Nie udało nam się dotrzeć do zwolenników pomysłu młodej mamy. Może jesteś jednym z nich?

Zobacz również: Program 5000+ wchodzi w życie. Rodzice dostaną jeszcze więcej pieniędzy

Polecane wideo

Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko
Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko - zdjęcie 1
Komentarze (32)
Ocena: 4.5 / 5
MGTOW (Ocena: 5) 05.09.2019 14:36
A ja popieram to, że jedynie pełne rodziny powinny dostawać 500+. Byłoby to wspieranie rodzin, a nie roszczeniowych, materialistycznych mat(d)ek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2019 22:35
Co za durna baba i w dodatku niezaradna życiowo, do tej pory ja nie było stać, to co jej mąż robi? 500+ ma wspierać dzieci, a nie ojca i matkę-to chyba kpina. Czemu singlom chce zabrać i jej dać, niech sobie zapracują uczciwie, a nie tylko tyłkiem. Dzieci rodzi się tyle, na ile mnie stać, a nie wyciąga się rękę do państwa, bo nikt nie ma obowiązku utrzymywać spłodzonych przez was dzieci, tylko wy sami. Państwo da to dobrze, ale dawać nie musi. Ja jestem samotną matką, bez 500+, bo potrafię zarobić i przekraczam dochody. Ojciec mojego dziecka niestety nie żyje.
odpowiedz
Zyrol81 (Ocena: 5) 04.11.2018 10:08
A ja tam w ogóle zlikwidowalbym 500+. Płacimy A to więcej Ni dostajemy. To jest dobrze przemyślany system - zapłać nam 700zl, a dostaniesz od nas 500zl. W zamian za to wolałbym zapewnienie przez rząd np darmowego żłobka z wyżywieniem dla dziecka. Wszyscy na tym byśmy wyszli lepiej. Bo na razie wygląda to tak, że pracująca matka musi zrezygnować z pracy, bo miejsc w żłobkach nie ma, a na opiekunkę nie stać. No i zostaje 500+ od rządu i 2000- bo trzeba było zrezygnować z pracy. Tak skonczyłyby się patologie, a i ludzie chętniej zakladaliby rodziny.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.11.2018 00:07
Ten list, to prowokacja, gdyby jego autorka została przucona przez męża dziecioroba dla młodej, radosnej panienki bez zobowiązań, to zupełnie inaczej by piała. Chyba jest bardzo niewiele kobiet, które świadomie zdecydowały się na samotne macierzyństwo. Wiekszość z nich, to porzucone matki dla kochanek, czy wygodnego życia ex męża. Ewentualnie te, które same odeszły od pijaka, damskiego boksera, czy psychofaga. Wiele z samotnych matek, mających tylko jedno dziecko nie otrzymuje w ogóle 500+, podczas, gdy ich byli mężowie, owszem dostaja kasę na swoje nowe dzieci w nowej rodzinie.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 03.11.2018 18:22
Nie zwracajcie uwagi na janka. To zakompleksiony stworek, laknacy uwagi. Nie odpisujcie mu, to skonczy sie jego spamowanie. Nie dajcie sie.podpuscic, po prostu olewajcie go. Bo na tyle zasluguje
odpowiedz

Polecane dla Ciebie