„Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek”, „Mała syrenka” - gwiazdy zabraniają dzieciom oglądania tych bajek, bo mają „szkodliwy przekaz”

Te klasyczne bajki piętnuje m.in. Keira Knightley. Dlaczego?
„Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek”, „Mała syrenka” - gwiazdy zabraniają dzieciom oglądania tych bajek, bo mają „szkodliwy przekaz”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/keira_knightley_/)/Walt Disney Productions
19.10.2018

Oglądanie bajek to jedna z ulubionych rozrywek milionów dzieci. Co prawda w dzisiejszych czasach bajki i kreskówki coraz częściej są wypierane przez gry komputerowe, ale wielu rodziców dba o to, by ich pociechy zapoznały się z takimi klasycznymi produkcjami, jak chociażby „Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna” czy „Piękna i Bestia”. Okazuje się jednak, że w dobie politycznej poprawności nawet te klasyczne baśnie mogą obrażać czyjeś uczucia.

Zobacz również: Młoda mama zdradza swoje szokujące metody wychowawcze. Powinna się wstydzić?

Aktorka Keira Knightley zabroniła swojej 3-letniej córce oglądać bajek Disneya, które pokazują kobiety w sposób, który - jej zdaniem - jest szkodliwy i niewłaściwy. Mała Edie Knightley Righton nie może oglądać m.in. „Kopciuszka” czy „Małej syrenki”. Dlaczego? W rozmowie z Ellen DeGeneres Knightley powiedziała, że Kopciuszek „czeka na bogatego mężczyznę, który ją uratuje”. „Nie powinna! Sama się uratuj” - dodała aktorka. Z kolei o “Małej syrence” powiedziała: „Piosenki są wspaniałe, ale nie rezygnuj ze swojego głosu dla mężczyzny. Jestem szczególnie zła na tę bajkę, bo naprawdę ją lubię. Uwielbiam „Małą syrenkę”! To dla mnie podchwytliwa sytuacja, ale trzymam się swojego postanowienia”.

via GIPHY

Z kolei inna aktorka, Kristen Bell, ma sporo do zarzucenia „Królewnie Śnieżce”. W wywiadzie dla pisma „Parenting Magazine” Bell powiedziała, że ta bajka przekazuje dzieciom zły przekaz jeśli chodzi o przyzwolenie. Bell wychowuje dwie córki - 5-letnią Lincoln i 3-letnią Deltę. „Za każdym razem, gdy kończymy oglądać „Królewnę Śnieżkę”, patrzę na moje dziewczynki i pytam je: „Nie sądzicie, że to dziwne, że Śnieżka nie spytała czarownicy dlaczego musiała ugryźć to jabłko? Albo skąd je wzięła? Nie sądzicie, że to dziwne, że książę całuje Śnieżkę bez jej zgody? Nie można całować kogoś, gdy ta osoba śpi!” - mówiła aktorka.

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kristenanniebell/)

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Kiedy my byliśmy dziećmi i oglądaliśmy „Małą syrenkę” i „Królewnę Śnieżkę” jakoś nigdy nie postrzegałyśmy tych bajek w taki sposób… A wy?

Zobacz również: Wychowuję córkę bezstresowo

Polecane wideo

Właśnie tak wyglądają piękne gwiazdy z bliska. To STRASZNY widok!
Właśnie tak wyglądają piękne gwiazdy z bliska. To STRASZNY widok! - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.48 / 5
Kacper Kosior (Ocena: 5) 03.05.2022 09:54
Szanowne Panie:Keiro Knightley i Kristen Bell.Co wam w ogóle strzeliło do głowy żeby zakazywać swoim własnym oglądać trzy klasyczne bajki Disneya pt:Królewna Śnieżka,Kopciuszek i Mała syrenka i mówić o nich,że promują złe wzorce kobiety?!!! Jesteście potworami!!!! To co zrobiłyście jest niewybaczalne.Nie daruję wam tego wy podłe zakłamane żmije!!!! Nienawidzę was!!!! Zwierzogród i Króla lwa też im zabronicie oglądać tylko dlatego że wy ubzdurałyście sobie że promują złe wzorce!!!!? Zniszczę was!!!! A poza tym Królewna Śnieżka,Kopciuszek i Mała syrenka wcale nie mają szkodliwych przekazów a wasze córki są we własnych domach i mogą oglądać takie bajki Disneya jakie tylko chcą!!!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.12.2020 13:45
Śniezkaona samaz 7 facetami
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.05.2019 22:33
Ma rację
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.10.2018 14:23
Pewnie,lepiej niech Śnieżka umrze we śnie, niż jakias biała, szowinistyczna świnia miałaby ja uratować. Kopciuszek niech całe życie sprząta od świtu do zmierzchu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.10.2018 11:30
Jestem normalna, mimo, iż oglądałam te bajki. Jedna wielka bzdura
odpowiedz

Polecane dla Ciebie