Co faceci tak naprawdę myślą o ciele kobiety po porodzie?

Nie spodziewałaś się tego.
Co faceci tak naprawdę myślą o ciele kobiety po porodzie?
Fot. Unsplash
30.09.2018

Ciało w ciąży bardzo się zmienia i nie zawsze wraca do pierwotnego stanu. Zostają na nim blizny, rozstępy, obwisła skóra, wałeczki i inne defekty, które wywołują w kobietach ogromne kompleksy. Wiele z nich obawia się, jak zareaguje na taki widok ojciec dziecka. Świeżo upieczone mamy zastanawiają się, czy nadal będą wzbudzać pożądanie.

LIST: „Zobaczyłem krocze mojej dziewczyny po porodzie i zamarłem. Wygląda jak mielonka!”

Jedną z kobiet borykających się z takim myśleniem była Laura Mazz. Kobieta w końcu postanowiła skonfrontować swój niepokój z opinią męża na temat swojego ciała. Po wszystkim zapisała rozmowę i opublikowała ją w mediach społecznościowych. Dzięki temu możemy ją przeczytać.

„To ciało nie jest tym, w którym się zakochałeś. Ciało, w którym się zakochałeś, było wyrzeźbione, muskularne, nie było na nim rozstępów, zwłaszcza na piersiach, nie było też blizn na brzuchu.
Ciało, w którym się zakochałeś pasowało do obcisłych jeansów, mogłam wejść do sklepu, złapać parę spodni i wyjść, wiedząc, że pasują. Twoje ciało zostało takie, jak było, a moje zmieniło się w każdy możliwy sposób. To niesprawiedliwe.

Stałam przed mężem wyczerpana i załamana, łzy wzbierały się w moich oczach. Wtedy on powiedział: „Masz rację, to nie jest ciało, w którym się zakochałem. To ciało umożliwiło przyjście na świat naszych dzieci, karmiło je, kochało, dało im życie. Twoje ciało teraz sprawia, że zakochuję się w nim coraz bardziej każdego dnia. Nie wiedziałem, czym jest miłość, dopóki nie zobaczyłem tego ciała i nie zrozumiałem, co ono potrafi. Dziękuję ci za to”.

Ona wciąż musi się tłumaczyć, że nie jest w ciąży. Tak wygląda jej brzuch po porodzie

Ten wpis spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem nie tylko kobiet, ale także mężczyzn.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez POSTPARTUM MOTHERSHAPE (@postpartum)


 

Polecane wideo

Urodę jednak można sobie kupić. One jeszcze niedawno straszyły wyglądem
Urodę jednak można sobie kupić. One jeszcze niedawno straszyły wyglądem - zdjęcie 1
Komentarze (33)
Ocena: 4.88 / 5
gość (Ocena: 1) 06.10.2018 12:05
Mój mąż o babach w ciąży i o madkach myśli tylko jedno: Fuuuu! Ja zresztą też.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2018 15:42
Z moim ciałem akurat nie stało się nic. Nie mam żadnych rozstępów, piersi mi nie wiszą, brzuch mam płaski, ważę tyle ile ważyłam i moje strefa intymna też wygląda jak wyglądała. Wiem też, że jestem pożądana przez facetów przez to, że już kilku chciało zaciągnąć mnie do łóżka, chociaż 3 z nich miało naprawdę piękne kobiety, które nigdy nie rodziły.
zobacz odpowiedzi (15)
gość (Ocena: 5) 30.09.2018 15:16
W moim związku pożądanie zniknęło gdzieś po dwóch latach. Teraz już nie zachowujemy się jak nastolatki, tylko się kochamy. Znamy już swoje ciała i upodobania. To wystarczy abym była pewna, że on da mi lepszy seks niż przystojniak, którego gdzieś widziałam. Teraz jestem w 4 miesiącu ciąży i to właśnie mój partner mnie uspokajał, że wcale nie będę miała piersi do kolan i wisząca skórę na brzuchu. Wie, bo już jedno dziecko ma, ale po 7 latach razem rozstał się z tą dziewczyną. Związek to nie tylko pożądanie i życzę Wam żebyście kiedyś się o tym przekonały. Zresztą po pewnym czasie naturalnym jest to, że przestaje się pogadać rzeczy, które już się ma. Wtedy właśnie zostaje miłość :)
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 30.09.2018 14:43
Zabawne, jak komentujące lepiej wiedzą od mężczyzn, co oni tak naprawdę myślą i robią z nich bezmózgie, opętane seksem zombie, które na widok rozstępu/zmarszczki/cellulitu/siwego włosa/dowolnej niedoskonałości od razu poleci i zamoczny w bardziej idealnym ciele. Smutne też, jak strasznie niektóre młode kobiety muszą uzależniać poczucie własnej wartości od wyglądu. Każdy z nas z upływem czasu się zmienia, taka naturalna kolej rzeczy, a to że partner przestaje byś "doskonały" nie oznacza od razu braku pociągu i zdrady. I jeśli ktoś tu się właśnie głupio "dowartościowuje" to raczej nie kobietki po ciąży.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.09.2018 11:38
no coz kobietki po ciazy musza sie jakos dowartosciowac
odpowiedz

Polecane dla Ciebie